Kvietocek
16.01.09,06:45
Konatel spolocnosti na svoju podnikatelsku cinnost vyuziva sluzobne aj sukromne auto. V zimnom obdobi viac sukromne ako sluzobne pretoze ma lepsi tah.
1. Moze za taketo pouzivanie (viac sukromneho v zime) vyrubit danovy urad nejaku pokutu?
2. Je spravne ked za jazdu na sukromnom aute (ked vybavuje firemne zalezitosti) dostava konatel zaplatene za benzin?

dakujem
Zoltán Kovács
16.01.09,06:04
Konatel spolocnosti na svoju podnikatelsku cinnost vyuziva sluzobne aj sukromne auto. V zimnom obdobi viac sukromne ako sluzobne pretoze ma lepsi tah.
1. Moze za taketo pouzivanie (viac sukromneho v zime) vyrubit danovy urad nejaku pokutu? Akú pokutu?
2. Je spravne ked za jazdu na sukromnom aute (ked vybavuje firemne zalezitosti) dostava konatel zaplatene za benzin? Za používanie súkromného motorového vozidla má nárok na náhrady podľa zákona o cestovných náhradách.

dakujem


Citát. A nevidím otázku ohľadne DPH, čo som očakával podľa názvu témy.
kori
16.01.09,06:04
ad1-je potrebne podat DP na dan z mot.vozidiel kde sa plati za mesiace kedy sa uto pouzivalo
ad2-moze si nechat preplatit spotrebu podla TP+pausal za km
Kvietocek
16.01.09,06:17
Prepacte asi som to zle priradila :(

Dakujem za odpovede
Erika-ežka
16.01.09,06:41
a ešte si môže (samozrejme ak je plátca DPH) uplatniť DPH pri PHM, ktoré použil na služobné cesty - aj pri súkromnom automobile ;)