zoza
16.01.09,08:57
Ahojte,

chcela by som Vas poprosit, ci sa niekto stretol s takymto problemom. Mamka si lieci Bercove vredy (uz sa to lepsi a ostali "len" 3 mensie ranky), no nohy ma stale studene a nedokaze sa zohriat a okrem toho su velmi citlive na dotyk.
Neviete mi poradit, co by pomohlo?Dakujem pekne.
syrik
16.01.09,08:04
Mamka je ležiaca? Nedostatočné prekrvenie....Nelieči sa na štítnu žľazu? Niektorí si chvália Ginkoprim,ale ja s tým osobné skúsenosti nemám,tak neviem poradiť...
svetluška
16.01.09,08:19
Ten problem mám aj ja a hlavne večer a v noci dostávam do nôh krče.Mne osobne pomáha masáž chodidiel,ale treba sa poradiť s lekárom,lebo tá citlivost môže byť spôsobená nepriechodnosťou ciev a môže nastať embolia,ktorú som aj ja prekonala.Pri masáži treba dať pozor,aby sa nemasírovali časti vredov,príp.krčových žíl,lebo by praskali.Netreba to podceňovať.
syrik
16.01.09,08:21
Pri kŕčoch treba užívať magnézium.
BXLmiami
18.01.09,15:05
Podľa opisu sa pravdepodobne jedná o neprekrvené nohy,pre čo by svedčili aj bercové vredy.Riešiť by sa to malo na cievnej ambulancii,ale pokiaľ je to žena vyššieho veku je dosť pravdepodobné,že sa jedná o problém ktorý bude pretrvávať aj do buducna.Dá sa to len zlepšiť.
BETYS
14.02.09,14:57
Poradím východnú medicínu od starých čínskych liečiteľov.
wagner
14.02.09,17:52
mimotemy BETYS - to je reklama ako vyšitá. Neprikladaj si svoju reklamu do každej témy.:(:(
Jana2004
14.02.09,17:56
mimotemy BETYS - to je reklama ako vyšitá. Neprikladaj si svoju reklamu do každej témy.:(:(

Až by tej pani mala pomôcť, tak nech si robí reklamu aj za každým príspevkom.
Môj názor, netvrdím, že s ním musíte súhlasiť (to len ako poznámka, aby tu zase nevznikali zbytočné diskusie na 10 strán :)
marjankaj
14.02.09,18:08
To môže byť aj následok cukrovky, ->angiopatia, polyneuropatia.