tantaruga
16.01.09,09:08
Hellou,
prosím o radu ako dalej postupovat , ak správca neodpovie na podanu žiadost o predloženie dokladov suvisiacich zo správou domu? Sám si určuje položky v predpise za uživanie bytu, kt. si zvyšuje každým rokom. byvam v tom dome už od narodenia, no vlastníkom som sa stala od feb./2008, od vtedy nie je schopný mi predložit samotnu zmluvu. Ako najmladšia v dome som adresovala žiadost na správcu a zaroven upovedomila o podanej žiadosti aj ostatných vlastníkov domu. Od vtedy za mnou chodia a dakuju (že sa vobec niekto ozval v tejto veci), mna to sice teší, ale neviem ako mám postupovat dalej, teda ak zo strany správcu nebude žiadna odozva,...
prosím o usmernenie, resp. ako dalej postupovat?
dakujem
globalpartner
16.01.09,09:26
Doporučujem žiadosť ešte raz opakovať s predžalobnou upomienkou že ak do 15 dní nevyhovie budete nútena sa obratiť na súd vzhľadom k povinnosti mu vyplývajucemu správcovi Vám toto umožniť .

Ak aj naďalej bude robiť obštrukcie vďaka novele občianského súdneho poriadku platnej k 15.10.2008 dajte návrh na súd na začatie konania - vydanie rozkazu na plnenie podľa §174b O.s.p.ktorým súd prikáže správcovi do 15 dní od doručenia rozkazu splniť si povinnosť vyplyvajucej mu zo Zákona o vlastníctve bytov a na úhradu trov konania. (v tomto prípade 3000 Skk -100EUR/
Mária27
16.01.09,10:51
Podľa §8b ods. 2 písmeno f) je ti správca povinný dať nahliadnuť do dokladov, nie predložiť ich.

Povinný ti je zaslať zmluvu o výkone správy, dokonca na podpis, ktorá sa na teba vzťahuje od nadobudnutia vlastníctva, lebo je schválená väčšinou vlastníkov v dome.

V zmluve o výkone správy môže byť dohodnuté, že správca bude zvyšovať predpis jednotlivých súm každoročne, napr. podľa inflácie. Tým býva zabezpečené, aby sa nemuseli dávať každoročne podpisovať zmluvy, resp. aby nechýbali peniaze na úhrady a nemuselo sa brať z fondu.

Inak, správcu môžete aj vymeniť - postup v zákone.
globalpartner
17.01.09,13:23
Súhlasím s Maria27, len s malou poznámkov aby som mohol nahliadnuť do materálov musí mi ich najprv správca predložiť k nahliadnutiu.

Takže aj Tá formulácia je podľa mňa správna.
Elena Navrátilová
17.01.09,13:42
Súhlasím s Maria27, len s malou poznámkov aby som mohol nahliadnuť do materálov musí mi ich najprv správca predložiť k nahliadnutiu.

Takže aj Tá formulácia je podľa mňa správna.

Predložiť a dať je predsa len podľa mňa trošku rozdiel. ;)
globalpartner
17.01.09,14:04
Predložiť a dať je predsa len podľa mňa trošku rozdiel. ;)

No dobre ale všetko smeruje k rovnakému výsledku;)
tantaruga
17.01.09,16:01
Vdaka,
za odpovede, a síce zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov mám naštudovaní, avšak mala som na mysli či exzistuje akýsi riadiaci, či kontrolný orgán, kt. robí dohľad nad samotnými správcami...
čo sa týka tých dokladov o hospodarení za dom ako celok , kde ma byt zahrnutý či už fond opráv, či výnosy oboch učtou, prostriedky z prenajatých nebytových priestorov - to su tie doklady do ktorých možem nazriet, či nie? lenže nas správca vykonával odpis vody, odpis radiatorov a v predpise už len uviedol vetu: na základe výpočtu. O tieto doklady som ho požiadala, a okrem predmetného bytu som zdedila po babke iný byt a to je uplny opak. tam chodia priam rozpávkové vyučtovania.Urad pre reguláciu sietových odvetí vydal 27.11.2008 správu o tom, že cena tepla, či vody v roku 2009 nepojde hore, naopak zostava rovnaka ako ceny v roku 2008, prípadne nižššie. A nehovoriac o tom, že si sám zvyšuje poplatok za spávu, alebo fond prevádzky....
tantaruga
17.01.09,16:03
sorry za hrubky, pisem v tme ....
tantaruga
17.01.09,16:51
Slavica
to preto, že šéf si radu účtuje...vieš?, preto.
a vobec, máš nejakú starosť?, pomožem, som abslovent psychologie...:D

K veci pýtala som sa na kontolný orgán, alebo tomu mam rozumiet, že tu si hoci aj darebák na základe živnosti nakradne ako správca?
tantaruga
18.01.09,16:46
POTESILA SOM SA KED SOM NATRAFILA NA WEB STARNKU PORADA.....

SKLAMALO MA NAOPAK, ZE ZLOZENIE V.I.P. PONIEKTORYCH CLENOV SA SKLADA Z LUDI CO TRPIA KOMPLEXOM V SPOLOCNOSTI OSTATNYCH A TAK IM NIC INE NEOSTAVA AKO SEDIET PRI COMPE A OBUVAT SA DO NOVYCH REGISTROVANYCH....
TYMTO SA ODHLASUJEM A UZ SA NEPRIHLASIM


FAI TI CAZZI TUOI, FOTTITI !!!!!! MILA :DPICA....:D:D.
Halli
18.01.09,18:50
POTESILA SOM SA KED SOM NATRAFILA NA WEB STARNKU PORADA.....

SKLAMALO MA NAOPAK, ZE ZLOZENIE V.I.P. PONIEKTORYCH CLENOV SA SKLADA Z LUDI CO TRPIA KOMPLEXOM V SPOLOCNOSTI OSTATNYCH A TAK IM NIC INE NEOSTAVA AKO SEDIET PRI COMPE A OBUVAT SA DO NOVYCH REGISTROVANYCH....
TYMTO SA ODHLASUJEM A UZ SA NEPRIHLASIM


FAI TI CAZZI TUOI, FOTTITI !!!!!! MILA :DPICA....:D:D.


...no vôbec nám nebude ľúto ...asistent/ka právnika poisťovne, pretransformovaný/á z upratovania na box a málo platenú prácu....už sa radšej neprihlassuj. ďakujeme.:rolleyes: