Viera25
16.01.09,09:14
Prosim Vás poraďte mi ako zaúčtovať fa z Čiech s dátumom dodania tovaru 23.12.2008, je fakturovaná v SKK bez DPH(český dodávateľ je platca DPH doma). My sme tiež platci DPH. Účtujeme v MRP.
Ak my vyfakturujeme tento tovar nášmu odberateľovi s DPH, musíme ju odviesť DÚ. Ako ju teda dostaneme späť?
Ďakujem
Zoltán Kovács
16.01.09,08:25
Prosim Vás poraďte mi ako zaúčtovať fa z Čiech s dátumom dodania tovaru 23.12.2008, je fakturovaná v SKK bez DPH(český dodávateľ je platca DPH doma). My sme tiež platci DPH. Účtujeme v MRP.
Ak my vyfakturujeme tento tovar nášmu odberateľovi s DPH, musíme ju odviesť DÚ. Ako ju teda dostaneme späť?
Ďakujem


Akú DPH chceš späť keď si žiadnu neplatila?

Pozri nasledovnú tému:

http://www.porada.sk/t93314-samozdanenie.html
ekonella
16.01.09,08:34
V MRP programe ju zapíšeš do knihy faktúr , dáš typ dph 49 a pri zapisovaní zadáš CZK, zadáš sadzbu dph.Automaticky Ti ju program zaradí do správnych riadkoch DP DPH na vstupe aj na výstupe. Konečný dopad na DPJ je nulový.
Srdečne zdravím
Viera25
16.01.09,08:51
49-plný nárok na odpočet DPH, dala som ako si poradila. Kde zadám CZK?
Ďakujem
... a ešte, to je to samozdanenie?
Zoltán Kovács
16.01.09,08:53
49-plný nárok na odpočet DPH, dala som ako si poradila. Kde zadám CZK?
Ďakujem
... a ešte, to je to samozdanenie?

Pri zadávaní faktúry máš záložku "Zahraničná mena", tam sa zadáva cudzia mena aj kurz na prepočet.
Viera25
16.01.09,08:56
Faktúra mi však došla v SKK, takže menu nebudem meniť?
Zoltán Kovács
16.01.09,09:04
Faktúra mi však došla v SKK, takže menu nebudem meniť?

Zadáš tam kurz 1:1, aby ti program správne počítal.
Viera25
16.01.09,09:09
Ďakujem
Viera25
16.01.09,09:11
Ešte som chcela,
vyplývajú mi nejaké iné povinnosti k DÚ, kvôli zahraničnému dodávateĺovi okrem priznania DPH?
Zoltán Kovács
16.01.09,09:14
Ešte som chcela,
vyplývajú mi nejaké iné povinnosti k DÚ, kvôli zahraničnému dodávateĺovi okrem priznania DPH?

Nie.
njanka
11.02.09,13:22
Dobrý deň. Potrebujem poradiť ohľadne prijatej fa z Čiech. Je vystavená v EUR bez dane. Dodavateľ je platcom DPH aj my. Ako to správne zaúčtovať v Money S3? Ja som to zaučtovala ako nadobudnutie tovaru v tuzemsku par.11. V Money sa to zobrazí ako skratka 07U R05_07. Mám to správne?
zuzana
16.02.09,07:15
Dobrý deň. Potrebujem poradiť ohľadne prijatej fa z Čiech. Je vystavená v EUR bez dane. Dodavateľ je platcom DPH aj my. Ako to správne zaúčtovať v Money S3? Ja som to zaučtovala ako nadobudnutie tovaru v tuzemsku par.11. V Money sa to zobrazí ako skratka 07U R05_07. Mám to správne?


Zaraďuje sa takáto faktúra medzi zahranične faktúry?Treba ju riadne samozdaniť?
njanka
16.02.09,08:39
Myslím, že áno. Na internetovej stranke Money S3 my poradili, že to mám zapísať do záväzkových dokladov ako reverse charge a zaväzok má obsahovat dve položky: samozdanenie - členenie DPH 07U R05_07 a samouplatnenie dane - členenie DPH 07P R18_19.
Neviem však, či je to takto správne.
Zužu
31.08.09,07:19
Dobrý deň, prosím o radu. zaúčtovala som do záväzkov došlu faktúru za tovar z ČR, typ DPH 49 , uviedla som kurzy - zahraničná mena, ale neprepočítalo mi DPH do výkazu DPH. kde robím chybu? ´dakujem
Tamila
31.08.09,07:25
Dobrý deň, prosím o radu. zaúčtovala som do záväzkov došlu faktúru za tovar z ČR, typ DPH 49 , uviedla som kurzy - zahraničná mena, ale neprepočítalo mi DPH do výkazu DPH. kde robím chybu? ´dakujem
Podľa typu DPH usudzujem, že máš MRP. Dala si tam aj pri položkách fa 19 %? To tam musí byť - vypočíta ti iba dopočítanú DPH ale do celkovej sumy to nezaráta.
Zužu
31.08.09,07:38
áno mám MRP, dala som pri položke DPH 19 % , ale do zoznamu DPH dokladov mi nič nepočíta, v samotnom výkaze DPH mi to berie na správnych riadkoch.
Tamila
31.08.09,07:47
Ja mám výstupnú zostavu - 03 Zoznam DPH dokladov (+mimo,dopočítaná DPH) a potom vo výbere - typ DPH - všetky.
Zužu
31.08.09,08:02
ďakujem veľmi pekne, stačilo by mi viac čítať a potom by som nemala takéto problémy ...
babula12
16.09.09,08:15
Dobrý deň,
ja by som mala podobnú otázočku aká tu už bola položená,
FA z ČR bez DPH, obydve strany sú platcami DPH. Viem, že musím urobiť samozdanenia, ale neviem ako to mám zaúčtovať v účtovnom programe POHODA. Zaúčtovala som to ako prijatú fa a následne cez ZÁZNAM a vymerať DPH ( samozdanenie ) tam musím dať zaúčtovanie na DPH na vstup aj na DPH na výstup ( ide o nákup tovaru ) a potom to automaticky uloží medzi INT doklady. je správne ak v obydvoch prípadoch dám zaúčtovanie TOVAR.
ďakujem veľmi pekne
babi2
16.09.09,08:32
Dobrý deň,
ja by som mala podobnú otázočku aká tu už bola položená,
FA z ČR bez DPH, obydve strany sú platcami DPH. Viem, že musím urobiť samozdanenia, ale neviem ako to mám zaúčtovať v účtovnom programe POHODA. Zaúčtovala som to ako prijatú fa a následne cez ZÁZNAM a vymerať DPH ( samozdanenie ) tam musím dať zaúčtovanie na DPH na vstup aj na DPH na výstup ( ide o nákup tovaru ) a potom to automaticky uloží medzi INT doklady. je správne ak v obydvoch prípadoch dám zaúčtovanie TOVAR.
ďakujem veľmi pekne
Áno urobila si to správne
babula12
16.09.09,08:36
Ďakujem veľmi, veľmi, veľmi pekne.;)
Janka L
29.09.09,08:30
Ahojte,
ako v JÚ zaúčtovať úhradu faktúry za tovar z ČR vystavenú platcom DPH v ČR bez DPH v Kč, keďže tovar bol zaslaný na dobierku a platba prebehla v eurách? Kontrétne sumy a dátumy:
fa zo dňa 13.08.2009 suma: 1664 Kč, úhrada dobierkou 17.08.2009 v sume 65,60 eur. Účtujem v Oberone. Ďakujem
Janka L
06.10.09,06:53
Ahojte,
ako v JÚ zaúčtovať úhradu faktúry za tovar z ČR vystavenú platcom DPH v ČR bez DPH v Kč, keďže tovar bol zaslaný na dobierku a platba prebehla v eurách? Kontrétne sumy a dátumy:
fa zo dňa 13.08.2009 suma: 1664 Kč, úhrada dobierkou 17.08.2009 v sume 65,60 eur. Účtujem v Oberone. Ďakujem

pomôžte prosím . ďakujem
psps
14.10.09,10:49
Tiež mi prišla faktúra z Čiech v Kč. Zaúčtovala som ju do účtovnictva v Eurách a platiť ju budem tieť v Eurách. Aký kurz mám použiť? K dátumu dodania služby, vystavenia faktúry, prijatia faktúry alebo platby faktúry?
Môžem použiť jeden kurz na všetky faktúry počas celého roka? Predošlá účtovníčka to tak robila. Mne sa to zdá byť blbosť. Ako je to správne?
Lazura
15.10.09,07:39
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť.

Mám došlú FA z Poľska. Je uhradená v hotovosti v cudzej mene(PLN) a mam iba doklad o zaplatení. Nemám doklad o zmene peňazí. Ako to mám zaúčtovať?! Nepotrebujem doklad, že sme vybrali peniaze z pokladne, zmenili sme ich a potom sa ta FA uhradila?! Poradte mi prosím... :) Ďakujem.. vopred.. :) :) :)
psps
15.10.09,10:37
Tiež mi prišla faktúra z Čiech v Kč. Zaúčtovala som ju do účtovnictva v Eurách a platiť ju budem tieť v Eurách. Aký kurz mám použiť? K dátumu dodania služby, vystavenia faktúry, prijatia faktúry alebo platby faktúry?
Môžem použiť jeden kurz na všetky faktúry počas celého roka? Predošlá účtovníčka to tak robila. Mne sa to zdá byť blbosť. Ako je to správne?
Prosím poraďte.