bolacka
16.01.09,09:56
Dobry den,

poprosila by som nejaka dobru dusu, ktora by mi vedela poradit v troch nasledujucih otazkach:


1.Mam momentalne zivnost ktoru by som chcela zrusit, pretoze prechadzam na TPP. Pozastavia sa mi povinne poplatky (odvody) ako su socialka, zdravotna, ked to bude za mna platit zamestnavatel?


*2.Je nejaky rozdiel v odvadzani odvodov ak pozastavim alebo uplne zrusim zivnost? (resp. ci ich budem platit nadalej ak budem mat pozastavenu alebo zrusenu zivnost)

*
3.Som zamestnana na TPP. Popri tom chcem mat vlastnu firmu - sro kde by som bola konatelom. Mam nejaku povinnost odvadzat nejake odvody (za mna ako za konatela)?

Dakujem velmi pekne za pomoc.
*
Zoltán Kovács
16.01.09,09:07
Dobry den,

poprosila by som nejaka dobru dusu, ktora by mi vedela poradit v troch nasledujucih otazkach:


1.Mam momentalne zivnost ktoru by som chcela zrusit, pretoze prechadzam na TPP. Pozastavia sa mi povinne poplatky (odvody) ako su socialka, zdravotna, ked to bude za mna platit zamestnavatel? Ak prerušíš živnosť tak áno, odpadá povinnosť platenia. Samozrejme treba zmenu nahlásiť do SP a ZP


*2.Je nejaky rozdiel v odvadzani odvodov ak pozastavim alebo uplne zrusim zivnost? (resp. ci ich budem platit nadalej ak budem mat pozastavenu alebo zrusenu zivnost) Nie je rozdiel.

*
3.Som zamestnana na TPP. Popri tom chcem mat vlastnu firmu - sro kde by som bola konatelom. Mam nejaku povinnost odvadzat nejake odvody (za mna ako za konatela)? Ak nebudeš mať žiadnu odmenu za funkciu konateľa tak nie.

Dakujem velmi pekne za pomoc.
*


Citát.
bolacka
16.01.09,09:16
dakujem smith za promptnu odpoved..

..som netusila ze by to mohlo byt az take jednoduche..
..cize zivnost si pozastavim a nebudem uz dalej nic platit (odvody odvedie zamestnavatel u ktoreho budem na TPP)
..a pri tej sro budem odvadzat len dane z toho co sro zarobi?