zanetka68
16.01.09,10:12
Chcela by som požiadať o informáciu, v zmysle akého zákona musí byť uvedené ičo na daňových dokladoch - faktúra, ERP,... Priznám sa, že som to nenašla. Vďaka vopred za radu a cenné informácie. :-)
Johanka
16.01.09,09:22
Chcela by som požiadať o informáciu, v zmysle akého zákona musí byť uvedené ičo na daňových dokladoch - faktúra, ERP,... Priznám sa, že som to nenašla. Vďaka vopred za radu a cenné informácie. :-)
Obchodný zákonník
§ 3a

(1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len "obchodné dokumenty") uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.
zanetka68
16.01.09,09:48
Tomu rozumiem, ďakujem. Ale ochodným dokumentom je faktúra, ERP? Kde sú definované obchodné dokumenty? Z pohľadu DPH nie je povinné uvádzanie IČO, ale čo daň z príjmu?
evina
16.01.09,09:52
zanetka68
16.01.09,09:59
Chcela by som vedieť, prečo alebo či vôbec sa musí uvádzať na ERP a faktúrach IČO. V zákone o dph to nie je uvedené v §71 a v zmysle Obchodného zákonníka §3a neviem, čo znamená ochodný dokument. Sú to iba obchodné listy a objednávky, alebo aj fa a ERP?
evina
16.01.09,10:00
zanetka68
16.01.09,10:26
Pýtala som sa a moja daňová poradkyňa mi potvrdila, to čo je tu uvedené, tzn. že fa a doklad z ERP sú obchodnými dokumentami. Ďakujem za potvrdenie od vás, pretože to podľa mňa nie je až tak presne definované. :rolleyes:
zanetka68
16.01.09,10:48
Ešte mi možete vysvetliť, čo je podľa §8, ods.1, písm.d ochranný znak na doklade z ERP? :( Ďakujem vopred.
zanetka68
16.01.09,11:46
Halo, halo, nikto nevie, prosím. :mee:
Johanka
16.01.09,12:05
§ 2 Zákona 289/2008 (jeho číslo si zabudla uviesť vo svojom príspevku)

l) ochranným znakom znak obsahujúci písmená „M“
a „F“, ktorého vzor je uvedený v prílohe č. 2,
evina
16.01.09,12:06
Pýtala som sa a moja daňová poradkyňa mi potvrdila, to čo je tu uvedené, tzn. že fa a doklad z ERP sú obchodnými dokumentami. Ďakujem za potvrdenie od vás, pretože to podľa mňa nie je až tak presne definované. :rolleyes:
Tvoj blok z ERP je vlastne kúpno-predajnou zmluvou so spotrebiteľom, na základe ktorého aj môže podať reklamáciu....takže je to jasný obchodný dokument :)
zanetka68
16.01.09,12:26
Ďakujem veľmi pekne. Krásny deň všetkým. ;):)