Ivetauct
16.01.09,11:47
Ak ma daňovník vysoké príjmy /živnosť - montáž sadrokartónu, maliarské práce/, môžem tieto príjmy znížiť tak, že uzatvorím medzi napr. 5 študentmi, 5 dôchodcami a dotyčným daňovníkom prikazné zmluvy. V prikazných zmluvach by boli sumy niššie ako 5000,- Sk na mesiac. Predpokladám, že tieto osoby nemusím nikde nahlasovať, nič za nich odvádzať a výdavky môžem dať do daňových výdavkov daňovníka. Je moje uvažovanie správne? Akú sumu môžem uplatniť do daňových výdavkov? V mojom prípade - môže to byť aj 50000,- Sk. Mohli by ste mi zaslať vzor ako by takáto prikazná zmluva mohla vyzerať?
ludmilla
16.01.09,11:00
Ak ma daňovník vysoké príjmy /živnosť - montáž sadrokartónu, maliarské práce/, môžem tieto príjmy znížiť tak, že uzatvorím medzi napr. 5 študentmi, 5 dôchodcami a dotyčným daňovníkom prikazné zmluvy. V prikazných zmluvach by boli sumy niššie ako 5000,- Sk na mesiac. Predpokladám, že tieto osoby nemusím nikde nahlasovať, nič za nich odvádzať a výdavky môžem dať do daňových výdavkov daňovníka. Je moje uvažovanie správne? Akú sumu môžem uplatniť do daňových výdavkov? V mojom prípade - môže to byť aj 50000,- Sk. Mohli by ste mi zaslať vzor ako by takáto prikazná zmluva mohla vyzerať?

Skús hľadať tu: prikazná zmluva
Marianna01
16.01.09,11:03
Z Etikety porady:

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.


keďže si nová, predpokladám, že si si ju nečítala...

pokiaľ daňovník nemal zmluvy podpísané v priebehu roka a ostatní "zamestnanci" preňho neurobili žiadne práce, ani náhodilé, jednorazové, potom dodatočné znižovanie základu dane jednoznačne kvalifikujem ako daňový podvod a krátenie dane.