dracica
16.01.09,13:05
Dobrý deň,

poradáci mám takyto účtovný doklad:

fakturujeme Vám za veštenie úspešnosti projektu...

na faktúre je vyčíslená aj DPH firma je pl. DPH zaregistrovaná na Slovensku

Moja otázka znie:
Je nárok na odpočet DPH z tejto služby ???
Ide o daňový náklad alebo je to nedaňový náklad ??


Nestretli ste sa s niečím podobným ???:)
dracica
16.01.09,12:07
to nie je vtip
Marianna01
16.01.09,12:08
to vážne??? :D

uváž, či sú to výdavky na dosiahnutie príjmov :D
Johanka
16.01.09,12:08
:D to majú takú činnosť zapísanú v OR, či to je FO (myslím dodávateľ "služby") ?
dracica
16.01.09,12:11
to uplne vázne.... firma si dala vypracovat istý projekt a využila služby veštice...prepačte mne je to smiešne este som sa s niečím takým nestretla :-D

pokúsime sa ziskať aj stanovisko DRSR
Marianna01
16.01.09,12:12
tak táto téma je celkom slušná živná pôda na riadny mrník :D
ekopo
16.01.09,12:16
Ak má veštica na dané služby ŽL, nevidím problém. Ak bola zadaná požiadavka na "vyveštenie" úspešnosti projektu, prečo by to nemal byť VOZD? Ak sa zadá požiadavka na posúdenie úspešnosti projektu ekonomickej firme ktorá má na to oprávnenie, je to vlastne to isté. Tak sa nečudujme.
Marianna01
16.01.09,12:21
ono to tak z vecnej stránky vyzerá. len si viem predstaviť tváre daňových kontrolórov, keď k takejto faktúre dojdú.
Zoltán Kovács
16.01.09,12:29
Ak má veštica na dané služby ŽL, nevidím problém. Ak bola zadaná požiadavka na "vyveštenie" úspešnosti projektu, prečo by to nemal byť VOZD? Ak sa zadá požiadavka na posúdenie úspešnosti projektu ekonomickej firme ktorá má na to oprávnenie, je to vlastne to isté. Tak sa nečudujme.

Ale je predsa v tom nejaký rozdiel. Kým ekonomická analýza bude založená na nejakých výpočtoch a prepočtoch, tak zatiaľ veštica svoje tvrdenia nevie ničím podložiť. Pri ekonomickej analýze mám v ruke študiu, ale od veštice mám čo?

Ozaj, a keď jej veštenie nebude úspešné kam pôjdem reklamovať, že svoje služby poskytla nekvalitne? :D
Robina
16.01.09,12:38
Ja si myslím, že pokiaľ je na to doklad od dodávateľa so všetkými náležitosťami , dodávateľ to má v predmete podnikania a odberateľ si to vie patrične obhájiť, tak nech si to dá do VOZD. Len by ma zaujímalo stanovisko DRSR.
Je to niečo podobné - aj keď kurióznejšie - ako finančné poradenstvo.
Marianna01
16.01.09,12:39
možno je to moderná veštica, a dá normálny výstup z počítača, čo Ty vieš? :D neskúšala som, ale možno sa taká veštiaca analýza dá aj vygúgliť...:D tuším to idem skúsiť.

A reklamovať nemáš právo, pretože veštenie je založené na tom, že svoju budúcnosť zmeniť môžeš. Takže taká veštica (opravila som preklep - všetica, čo celkom sedí) povie - neurobili ste, čo ste mali, aby bol váš projekt úspešný, dovidenia. A reklamačný list môžeš použiť na iné veci. :D
Johanka
16.01.09,12:40
Ale je predsa v tom nejaký rozdiel. Kým ekonomická analýza bude založená na nejakých výpočtoch a prepočtoch, tak zatiaľ veštica svoje tvrdenia nevie ničím podložiť. Pri ekonomickej analýze mám v ruke študiu, ale od veštice mám čo?

Ozaj, a keď jej veštenie nebude úspešné kam pôjdem reklamovať, že svoje služby poskytla nekvalitne? :D
:D:D Ak veštila z gule, tak vyleštené gule.
Zoltán Kovács
16.01.09,12:47
:D:D Ak veštila z gule, tak vyleštené gule.

Alebo poriadne narazené, ktoré budú dosť dlho bolieť ( v prípade neuznania nákladu pri daňovej kontrole).
Marianna01
16.01.09,12:49
Alebo poriadne narazené, ktoré budú dosť dlho bolieť ( v prípade neuznania nákladu pri daňovej kontrole).

a ešte k tomu aj drahé...
misomiso
16.01.09,13:03
Ale je predsa v tom nejaký rozdiel. Kým ekonomická analýza bude založená na nejakých výpočtoch a prepočtoch, tak zatiaľ veštica svoje tvrdenia nevie ničím podložiť. Pri ekonomickej analýze mám v ruke študiu, ale od veštice mám čo?

Ozaj, a keď jej veštenie nebude úspešné kam pôjdem reklamovať, že svoje služby poskytla nekvalitne? :D

No nie ze by som nejako obhajoval vestenie, ako veriaci clovek mam k tomuto jednoznacne negativny postoj - ale:

z cisto legislative - pravneho hladiska: je som este nevidel ekonoma, ktory by rucil za svoje vysledky a ktory by sa nebodaj bol ochotny bavit o nejakych reklamaciach. V teme o Amslicu a ekonomii som napisal, ze par tyzdnov pred vypuknutim krizy v USA mali vsetky dotknute poistovne a banky tie najlepsie ratingy od najlepich auditoskych spolocnosti (chel by som mat tie sumicky, ktore si auditori za svoje ratingy fakturovali). Odvtedy som osobne hovoril s viacerymi ekonommi. Povedali mi vsetci to iste: Vies, - to sa neda, a ani nebude nikdy dat predvidat, ekonomia je spolocenska veda, nie exaktna, je tam prilis vela premennych, vsetko zalezi od toho, ako sa bude spravat spolocnost, je to vlastne skor o psychologii...

Takze - stale si myslis, ze ekonomicku studiu si mozes uplatnit ako naklad a vestenie nie? Ja o tom nie som vobec presvedceny.
Zoltán Kovács
16.01.09,13:11
Takze - stale si myslis, ze ekonomicku studiu si mozes uplatnit ako naklad a vestenie nie? Ja o tom nie som vobec presvedceny.


Áno stále si to myslím.

A čo sa týka reklamácie, to som uviedol len z recesie. Samozrejme, že žiadna prognóza sa nedá reklamovať. Veď ani meteorológ ti nevie zaručiť,že počasie bude také čo prezentuje. Len navrhuje jednu možnú alternatívu.
Melnick
16.01.09,13:16
Alebo poriadne narazené, ktoré budú dosť dlho bolieť ( v prípade neuznania nákladu pri daňovej kontrole).

:D:D:D:D:D:D:D:D
Páni, už som myslela, že dnes budem iba za valacha - tak nadávam a ono zrazu musím prelešťovať monitor.
Marianna01
16.01.09,13:16
:D:D:D:D:D:D:D:D
Páni, už som myslela, že dnes budem iba za valacha - tak nadávam a ono zrazu musím prelešťovať monitor.

buď rada, že nie gule :D
Milan Benka
16.01.09,13:32
Vhodná formulácia :
nie veštenie, ale prognóza .... a je to vyriešené

:D:D:D
Marína
16.01.09,13:38
to uplne vázne.... firma si dala vypracovat istý projekt a využila služby veštice...prepačte mne je to smiešne este som sa s niečím takým nestretla :-D

pokúsime sa ziskať aj stanovisko DRSR
Nebolo by od veci;), aj oni potrebujú trochu zábavy.:D
Marianna01
16.01.09,13:40
to stanovisko by som chcela vidieť, ale ešte viac pracovníkov na DRSR, keď sa radia, čo na to odpovedať :D
Milan Benka
16.01.09,13:47
Možná odpoveď:
Daňový výdavok je definovaný v §2 písm. h; zákona 595/2003 Zz. . Pokiaľ výdavok nie je limitovaný §19 a nie je vylúčený z daňových výdajov § 21 toho istého zákona, jedná sa o daňovo uznateľný výdavok (náklad).

Takže hor sa na štúdium §2 písm. h;
bepo
16.01.09,13:55
Tak veštenie je vtipné iba na prvý pohľad, aj prezident Reagan mal vlastnú vešticu a tá z niečoho žila a nebol to jediný vysokopostavený človek ktorý má nejakú vešticu. Oveľa vtipnejšie a absurdnejšie mi prídu poplatky banke- pri hotovostnom vklade platím poplatok za balíček služieb, poplatok za účtovnú položku, poplatok za hotovostný vklad a keď je tam viac mincí tak poplatok za spracovanie mincí. 1 transakcia a 4 poplatky bez hanby takže na nejakej veštici až tak nezáleží.
ALDA
16.01.09,13:57
Niekde som čítala, že s ľuďmi s vešteckými schopnosťami vraj spolupracuje aj štátna správa, myslíte, že zadarmo?
Marianna01
16.01.09,14:01
hm, aj FBI sa v prípade, že si nevedia rady, obracia na veštice...


ale teraz vážne. Keď svojho času v jednom slovenskom väčšom meste vykradli nemenovanú (už nefungujúcu) banku, zmizol na ten čas obrovský obnos peňazí. Keďže si s tým polícia ani Interpol nevedeli rady, obrátili sa na vešticu. Zrejme to tiež nerobila zadarmo.
Tweety
16.01.09,14:02
hm, aj FBI sa v prípade, že si nevedia rady, obracia na veštice...


ale teraz vážne. Keď svojho času v jednom slovenskom väčšom meste vykradli nemenovanú (už nefungujúcu) banku, zmizol na ten čas obrovský obnos peňazí. Keďže si s tým polícia ani Interpol nevedeli rady, obrátili sa na vešticu. Zrejme to tiež nerobila zadarmo.
A povedala, kde je ten obnos?:---
Zoltán Kovács
16.01.09,14:05
hm, aj FBI sa v prípade, že si nevedia rady, obracia na veštice...


ale teraz vážne. Keď svojho času v jednom slovenskom väčšom meste vykradli nemenovanú (už nefungujúcu) banku, zmizol na ten čas obrovský obnos peňazí. Keďže si s tým polícia ani Interpol nevedeli rady, obrátili sa na vešticu. Zrejme to tiež nerobila zadarmo.


A povedala, kde je ten obnos?:---

Ako veštica možno aj vedela kde je. Ale mohla vyšetrovanie smerovať opačným smerom, a s páchateľmi dohodnúť na %. Takto mohla mať zaplatené svoje služby až 2x. :D
dracica
16.01.09,19:20
hmm koľko ludí toľko názorov.. ja už som sa to pýtala toľkých účtovníkov...1. reakcia: veľký rehot..

no veľmi som zvedavá na odpoveď z DRSR
dracica
16.01.09,19:39
Nie som cistý účtovník, ale ja by som ho neuznal.

Preukázateľne (napr. porovnaním faktov / prieskumom trhu ) neprispieva k dosiahnutiu cieľov podnikania.

nechajme to na odborníkov, som veľmi zvedavá akú alibistickú odpoveď dostaneme, ale ako poznám moju neodbytnú šefovú tak tá sa nedá ....:D
naposledy, keď dostala z DR alibistickú odpoveď napísala reklamáciu, v ktorej žiadala o opatovné vyjadrenie ......: ano/ nie / odvolavka na príslušný paragraf a predstavte si že dostala odpoveď...;)
Stefan2005
16.01.09,19:45
... nie, ja som sa pri prečítaní otázky nerehotal - lebo keď môže byť predmetom živnosti veštenie (viď www.szk.sk/files/rozdelenie_zivnosti/zoznam-volnych-zivnosti-2008.doc ) a teda z danej činnosti sa odvádzajú dane, tak pre druhú stranu takáto činnosť asi môže byť predmetom daňového výdavku...
A skutočne - našiel som v obchodnom i živnostenskom registri firmy, ktoré to majú v predmete činnosti...

V tejto súvislosti je zaujímavý aj záver článku Dušana Belku zo SAV ( http://www.sav.sk/journals/nar/full/sn197d.pdf ):
"Majme však na pamäti, že veda nie vždy vyšla víťazne pri konfrontácii s niektorými poverami, veď zákony prírody zatiaľ stále ešte len spoznávame, ale definitívne ich nepoznáme. Napriek mohutnému rozmachu vedeckého poznania a snahy o vedeckú všestrannosť pri vysvetľovaní prírodných javov je ešte stále mnoho záhadných fenoménov okolo nás, ktoré sa vede doteraz nepodarilo jednoznačne a uspokojivo vysvetliť. Aby mohlo ľudské poznanie ďalej napredovať, je potrebné neustále nadobúdať vedomosti a skúsenosti, mať určité predpoklady, zároveň si však i overovať nové hypotézy, ale tiež netreba zabúdať ani na staré, osvedčené pravdy a znalosti. Domnievame sa, že práve určitou konfrontáciou medzi dvoma či viacerými vednými disciplínami môže najskôr dôjsť k určitému posunu hraníc ľudského poznania, o čo sme sa snažili i v tomto našom príspevku." :):):)

Budem rád, keď stanovisko DRSR potom pripneš.
ondrejvla
16.01.09,20:04
A čo tak výklady snov - to nie je paveda?
Mimochodom, už ma viackrát zastavila počerná pani u nás v meste, že mi vyveští z ruky, vždy som sa jej striasla s "nevyleštenými" slovami, ale teraz keď ma zastaví, spýtam sa jej priamo, či má na to živnosť! Ak áno, veru si to pri ročnom zúčtovaní dane dám medzi "poistenie z rizika života", veď keď môže byť z poistenia životného, nech mi na to dá doklad z ERP, tak prečo nie aj toto?!
marjankaj
16.01.09,20:07
Nie som cistý účtovník, ale ja by som ho neuznal.

Preukázateľne (napr. porovnaním faktov / prieskumom trhu ) neprispieva k dosiahnutiu cieľov podnikania.


A prečo by sa to nemalo uznať?
Ak niekto na odporúčanie veštice investuje do akcií na trhu a zarobí na tom? Ak by neodporučila tak neinvestuje a nezarobí. To sa dá preukázať.

Podobne ak prútkar nájde zdroj vody, kde treba vykopať studňu. Je to lacnejšie ako robiť sondy.

A na druhej strane poisťovne. Napr. havarijné poistenie je VOZD. Keď nie je poistná udalosť, potom by som si to mal z nákladov vyhodiť?
marjankaj
16.01.09,20:18
To hádam nie.

To by napr. aj stávkovanie mohol dať do nákladov - aj tam je určitá pravdepodobnosť zisku ( príjmu? ).

A prečo by si to dával do nákladov.Podla zákona o dani z príjmov §9 ods. 2 písm l) sú výhry v lotériách a iných hrách od dane oslobodené.
marjankaj
16.01.09,20:46
Ja som to (nepresne myslel ), že nie všetky živnosti / činnosti, čo sú zdaňované - môžu byť ako daňové výdavky uznané (a oslobodené od dane sú VÝHRY / vklady by skôr šli do zníženia DZ).

V 29 píšem : Nie som cistý účtovník, ale JAby som ho neuznal.

Teda JA by som ho ani nedal.

To snáď nemyslíš vážne. Príjmy z výhier mať nebudeš ale vklady by si si chcel uplatniť? To aby sme všetci zbierali nevýherné tikety a znižovali si tak základ dane?
Robina
17.01.09,06:46
Myslím si, že diskusia sa zvrhla úplne iným smerom. Zadávateľka dotazu chcela názor na zaúčtovanie dokladu a pokiaľ to nebolo smiešne na živnostenskom úrade, kde jej na to vydali oprávnenie, ďalej na DÚ - kde ju zaregistrovali na DPH, tak nevidím dôvod, aby si nemohla uplatniť DPH a dať do VOZD. Ale počkajme na vyjadrenie DR.
veronikasad
17.01.09,06:56
Myslím si, že diskusia sa zvrhla úplne iným smerom. Zadávateľka dotazu chcela názor na zaúčtovanie dokladu a pokiaľ to nebolo smiešne na živnostenskom úrade, kde jej na to vydali oprávnenie, ďalej na DÚ - kde ju zaregistrovali na DPH, tak nevidím dôvod, aby si nemohla uplatniť DPH a dať do VOZD. Ale počkajme na vyjadrenie DR.
Veštenie, numerologia, astrologia je volna živnosť. Dnes ráno ma zobudil telefonát, volala mi známa mojej klientky, ktorá chce daňové priznanie práve na takúto živnosť. Overovala som si to na živ.registri. Som zvedavá s akými príjmami a výdavkami sa u nej stretnem ...
Dav
17.01.09,06:58
Ad absurdum : TO BY UŽ POTOM MOHOL byť v nákladoch mohol byť aj chlieb. Pekár aj obchodník sú zdaňovaný a máloktorý živnostník bez jeho kúpy dokáže vytvárať zisk .



mimotemyA chlieb do nákladov patrí . Obchody, reštaurácie, bufety... Záleží od predmetu činnosti.
Zoltán Kovács
17.01.09,07:01
Vedel by som predstaviť ako oprávnený náklad (výdaj) veštenie, keby som prevádzkoval "lunapark", a tam veštica by veštila ľudom. Ja vyzbieram vstupné od návštevníkov, a ako oprávnený náklad mám faktúru od veštice mimo iného.
betka
17.01.09,11:44
Kuriozny a veľmi pekný prípad rozmýšľania. Máme tu opať niečo nové.

Veštkyňa je platiteľkou DPH. Vzniká jej daňová povinnosť za dodanie služby.
Zoberme si zákon o DPH a hľadajme a deľme:
Zákon nám rozdeľuje:
- čo je predmetom dane
- čo predmetom dane nie je
- čo je predmetom dane, ale je od dane oslobodené.

Ak je veštenie predmetom dane. Veštkyni vzniká DP z poskytnutej služby.
Na druhej strane musí byť logické, že je niekto príjemcom uvedených služieb. Môže nim byť občan, može byť nim PO, FO podnikateľ.

Chcem si dať urobiť na niečo nejaký projekt. Môžem mať v hlave spracované nejaké know-how.
Nakoniec si položím otázku:
1. Bude pre mňa úspešný? Akým spôsobom sa projekt ujme?
2. Nebude pre mňa úspešný. Nechám to plávať.

Situácia A:
Mám urobený projekt za niekoľko tis. Sk. Snažím sa ho zrealizovať bez veštice, nejak sa mi nedarí, začiatky sú vždy ťažké, vznikajú mi neustále náklady, musím si požičať, som závislá na cudzích zdrojoch. Nevládzem, dochádza ku krachu.
Pesimistický pohľad.

Situácia B:
Mám urobený projekt za niekoľko tis. Sk. Snažím sa ho zrealizovať s vešticou. Zájdem za ňou. Možno v tých ľuďoch naozaj niečo je. Majú nejaké prognostiky, aj karty im možno niečo povedia, či guľa, nožno máte niekto s tým skúsenosti.
a. Vyveští mi úspešnosť projektu. Už mám optimistický pohľad na daný projekt. Snažím sa venovať jeho realizácii, a tým že som otimista a verím, že budem pomocou týchto prognoz dosahovať zisk, určite sa mi to podarí.
b. Vyveští neúspech projektu. a už je na mne, či sa budem usilovať ďalej, alebo nie.

Situácia Ba mi dáva zmysel. Položím si otázku. súvisel tento náklad (výdavok) zo zabezpečením, udržaním a dosiahnutím príjmov. Asi ano. Pomocou veštby môžem dosiahnuť zisk.....

Otázka:
Prečo by som vôbec išla za vešticou ohľadom projektu, keby mi nemala povedať o úspešnosti, resp. neúspešnosti projektu. Je výdavok opodstatnený? Je zbytočný?
Zoberme si koľko je niekedy zbytočných, nezmyselných výdavkov, z kt. si človek odpočíta DPH, resp. zahrnie do nákladov. A práve takýto výdavok môže mať efekt na moju budúcu podnikateľskú činnosť s projektom.

mimotemy.
Zoberme si napr. i pána Jonáša, tiež ho ľudia považovali za nejakého veštca, prognostika, tiež má zrejme podnikateľskú činnosť na tieto činnosti. Je úspešný, a tiež mu niektorí ľudia neveria. i napriek tomu je na celom svete uznávaný. Ja mu verím, pretože je môj druhý syn podľa jeho prognostiky. A tiež poznám i ďalších ľudí, kt. pomohol.

Záver: Prečo by veštba mohla byť mojim nákladom:
- zabezpečím si pomocou nej zisk
- je súčasťou stratégie rozvoja projektu
- nie je to zbytočne vyhodený výdavok
- výdavok je omnoho nižší, ako analýza projektu, marketingový prieskum,

Má to vzľah i k starej definícii podnikových financií, kt. predstavujú sústavu peňažných vzťahov, do kt. podnik vstupuje pri získavaní finančných zdrojov, pri ich alokovaní a viazaní v jednotlivých zložkách majetku, pri produktívnom využívaní majetku a pri rozdeľovaní dosiahnutých výsledkov.

:)
betka
17.01.09,12:01
Dobrý deň,

poradáci mám takyto účtovný doklad:

fakturujeme Vám za veštenie úspešnosti projektu...

na faktúre je vyčíslená aj DPH firma je pl. DPH zaregistrovaná na Slovensku

Nestretli ste sa s niečím podobným ???:)

Bolo by dobré doplniť uvedenú faktúru o:

................za veštenie úspešnosti projektu, kt. sa zakladá na prognozach rastu podielu na trhu, diverzifikácii podnikovej činnosti do nových oblastí..........nejaký pokec, ktorý Vám poskytla.
ALDA
17.01.09,14:21
Mňa napríklad vyrušuje kuriózny náklad, reklama-lietajúce kuracie stehienko /pomlčím, že som hladná/, ktoré mi stále oznamuje, že ide do nákladov:D a je to tutovka NOZD.
Tweety
17.01.09,14:30
Mňa napríklad vyrušuje kuriózny náklad, reklama-lietajúce kuracie stehienko /pomlčím, že som hladná/, ktoré mi stále oznamuje, že ide do nákladov:D a je to tutovka NOZD.
Mne vôbec nepripomína kuriatko, ale lietajúcu figu borovú.:---
ALDA
17.01.09,14:31
Mne vôbec nepripomína kuriatko, ale lietajúcu figu borovú.:---

Asi nie si hladná:D
Marianna01
17.01.09,14:42
Mňa napríklad vyrušuje kuriózny náklad, reklama-lietajúce kuracie stehienko /pomlčím, že som hladná/, ktoré mi stále oznamuje, že ide do nákladov:D a je to tutovka NOZD.

asi som mimotemy , ale aké kuriatko:eek: :D
ALDA
17.01.09,14:45
asi som mimotemy , ale aké kuriatko:eek: :D

Nelieta Ti medzi príspevkami reklama:kuracia nôžka s krídelkami a vedľa je nápis: idem do nákladov?:eek: a potom taniere a ušetrenie dane a pod.?
teraz tam bol :D Daňový sprievodca...:D a teraz zasa bude stehienko.
Tweety
17.01.09,14:49
Nelieta Ti medzi príspevkami reklama:kuracia nôžka s krídelkami a vedľa je nápis: idem do nákladov?:eek: a potom taniere a ušetrenie dane a pod.?
teraz tam bol :Daňový sprievodca...:D a teraz zasa bude stehienko.
Ja som stehienko chytila a urobila ho na smotane s domácimi nokerlíčkami, takže preto v reklame ho už nevidím, len tú figu borovú::--- Oj, teraz ma napadlo, zabudla som si uplatniť odpočet dph.
Marianna01
17.01.09,14:53
no tak ale ja sa budem sťažovať!!!

mne tu žiadne stehienko nelieta! mne tu lieta tanier šalátu a ešte aj píše, že aj šalát ide do nákladov!

kurník, vôbec som nevedela, že ma vidia a tuším zistili, že by sa mi viac zišiel ten šalát, ako stehienko! Doprčíc! :D:D:D
Tweety
17.01.09,14:54
no tak ale ja sa budem sťažovať!!!

mne tu žiadne stehienko nelieta! mne tu lieta tanier šalátu a ešte aj píše, že aj šalát ide do nákladov!

kurník, vôbec som nevedela, že ma vidia a tuším zistili, že by sa mi viac zišiel ten šalát, ako stehienko! Doprčíc! :D:D:D
Šalát lieta tiež , lietajú všetci na striedačku.:---:---:---
Rozalka
17.01.09,14:56
Vo svojej naivite som si dodnes myslela, že lietajú len pečené holuby :D:D:D
Marianna01
17.01.09,14:57
Šalát lieta tiež , lietajú všetci na striedačku.:---:---:---


aaaanoooo! Už priletelo aj ku mne! Dievčatá, poslali ste mi? :D Alebo zistili, že reklamujem, tak friško aspoň jedno poslali aj ku mne :rolleyes::D
Marianna01
17.01.09,14:58
Vo svojej naivite som si dodnes myslela, že lietajú len pečené holuby :D:D:D

to preto, že pečené holuby padajú do huby, iba stehienka lietajú :D
Rozalka
17.01.09,14:59
.. ahá, vďaka za poučenie.
Marianna01
17.01.09,15:09
:mad: a zas už len šalát :mad: :D:D:D
mysimis
17.01.09,15:14
:mad: a zas už len šalát :mad: :D:D:D

Marianka, mne tu pobehuje aj taká super pizza.....tiež ide do nákladov:D:D:D
Dav
17.01.09,15:56
V našich reklamných novinách je pozvánka na kurz veštenia a numerológie... iste včera čítali Poradu:D
matka7
21.01.09,18:08
ach baby dlho som sa tak dobre nezasmiala. a to som mimotemy
dracica
26.01.09,15:14
odpoveď z Drsr este stále nedorazila...