Richard
06.06.05,22:03
Nová vlastnosť vyhľadávania na Porade:

PODOBNÉ TÉMY!

Pod každou témou, ktorú budete mať otvorenú nájdete na konci stránky (v dolnej časti) podobné témy k téme práve otvorenej.

Snáď vám to uľahčí vyhľadávanie v témach.;)
jananov
06.06.05,20:44
Richard, to je super nápad, ďakujeme, určite to uľahčí orientáciu na Porade. Jana
endrju
07.06.05,07:29
A akým spôsobom sa dajú pridať do zoznamu podobné témy, ktoré tam ešte nie sú zaradené?
Pred chvíľou som na jednu takú "narazil".
Poslať SS Richardovi?
Richard
07.06.05,07:33
Podobné témy sa pridávajú automaticky na základe podobných slov. Je to akoby automatické vyhľadávanie....
Jozef Mihál
07.06.05,10:10
Určitý pokrok to je, ale nezdá sa mi, žeby to fungovalo OK.
Richard
07.06.05,10:19
Funguje to natoľko dobre, nakoľko dobre sú zadávané názvy tém .-)
Jozef Mihál
07.06.05,10:27
Richard, otvor si tému "Nový zákon o zdravotnom poistení" a tam pozri "Podobné témy"...
ik-a
07.06.05,10:31
Richard, otvor si tému "Nový zákon o zdravotnom poistení" a tam pozri "Podobné témy"...
Ono si to naslo klucove slovo zakon a to uviedlo ako podobne temy.
Jozef Mihál
07.06.05,10:39
Veď hej, ale dôležité v tom názve témy sú slová "zdravotnom" a "poistení".

Slová "zákon" a "o" by ten škriatok, ktorý to v pozadí organizuje, mal ignorovať.
ik-a
07.06.05,10:48
Veď hej, ale dôležité v tom názve témy sú slová "zdravotnom" a "poistení".

Slová "zákon" a "o" by ten škriatok, ktorý to v pozadí organizuje, mal ignorovať.
Ale ten skriatok asi nie je az tak vyspely, aby vedel urcit co z tych slov je najdolezitejsie.
Richard
07.06.05,11:21
to by som mu musel naordinovať tzv. všeobecné slová, ktoré má ignorovať.... napr. "zákon"
Veď hej, ale dôležité v tom názve témy sú slová "zdravotnom" a "poistení".

Slová "zákon" a "o" by ten škriatok, ktorý to v pozadí organizuje, mal ignorovať.
JanaSys
07.06.05,11:23
Čo takto mať ku každej téme možnosť zadať kľúčové slovo a vyhľadávalo by to podľa toho? A aby tých kľúčových slov nebolo stále viac, tak mať trebárs zoznam povolených kľúčových slov, ku ktorému by mali aktívny prístup len napríklad "seniori" ?
Richard
07.06.05,11:28
Čo takto mať ku každej téme možnosť zadať kľúčové slovo a vyhľadávalo by to podľa toho? A aby tých kľúčových slov nebolo stále viac, tak mať trebárs zoznam povolených kľúčových slov, ku ktorému by mali aktívny prístup len napríklad "seniori" ?
Kľúčové slová sú slová z názvu témy.... V obyčajnom vyhľadávaní sú vlastne kľúčové slová všetky slová v príspevku...
Je len potrebné mať výstižný názov, to je celý fígeľ.. a nielen kvôli vyhľadávaniu strojom, ale aj kvôli užívateľom, aby vedeli o čom to je....
Richard
07.06.05,11:43
Ešte doplním, že jeden z faktorov vyhľadávania podobných tém je vlastne kombináciou ako často sa vyhľadané slová z názvu témy vyskytujú v "podobných" témach. Takto sa napr. stane, že slovo zákon je omnoho relevantnejšie v téme zákon o dani z pridanej hodnoty ako slovo "zdravotného" v téme odvody do zdravotnej poisťovni....
JanaSys
07.06.05,11:44
A.
V obyčajnom vyhľadávaní sú vlastne kľúčové slová všetky slová v príspevku...To myslíš klasické hľadať a text? To som pochopila. Preto keď zakladám tému, tak to textu príspevku sa snažím to zakladné slovo dať v prvom páde a v jednotnom čísle.
B.
Kľúčové slová sú slová z názvu témy To je aké vyhľadávanie? Lebo aj keď použijem rozšírené vyhľadávanie a filter na kľúčové slová, tak mi to zoberie z príspevku.
Príklad. Slovo Certifikácia. Cez A aj B mi nájde témy, kde je v názve témy trebárs certifikát. A určite viem, že Zuzana210 má tému s názvom Certikácia ..., ale v v príspevku už toto slovo nepoužila a cez vyhľadávanie (okrem podľa mena) sa k nej nedostanem.
PS. To len tak mimochodom, nekritizujem. Len a len chválim. Vďaka za sledovanie tém. Neskutočné.
Richard
07.06.05,11:48
A. To myslíš klasické hľadať a text? To som pochopila. Preto keď zakladám tému, tak to textu príspevku sa snažím to zakladné slovo dať v prvom páde a v jednotnom čísle.
B. To je aké vyhľadávanie? Lebo aj keď použijem rozšírené vyhľadávanie a filter na kľúčové slová, tak mi to zoberie z príspevku.
Príklad. Slovo Certifikácia. Cez A aj B mi nájde témy, kde je v názve témy trebárs certifikát. A určite viem, že Zuzana210 má tému s názvom Certikácia ..., ale v v príspevku už toto slovo nepoužila a cez vyhľadávanie (okrem podľa mena) sa k nej nedostanem.
PS. To len tak mimochodom, nekritizujem. Len a len chválim. Vďaka za sledovanie tém. Neskutočné.To čo som písal súvisí s vyhľadávaním podobných tém, nie s vyhľadávaním na Porade ako takým....
Vyhľadávanie v Porade má zložitejší algoritmus.... sú tam aj ďalšie faktory ako čas príspevku, hodnotenie, výskyt slov atď...
Pripomínam ešte vyhľadávanie pomocou hviezdičky, ako som popísal dnes v príspevku "Hvizedička - vyhľadávanie".
JanaSys
07.06.05,11:58
Chápem. Pokiaľ ale nevymyslíš niečo ako zorganizovať ten chaos v názvoch tém, tak sa tu zachvíľu stratíme. Alebo daj niekomu (zodpovedným a skúseným členom) možnosť meniť názvy tém alebo možnosť aspoň ich nahlásiť so správnym znením (buď tebe -ale potom si neviem predstaviť ako by si to stíhal, alebo autorovi témy). Uvidíš akoby sa zrazu začalo používať "Nahlás".
Alebo : Zoznam povolených tém a začiatok názvu témy (trebárs prvých 15 znakov) sa musí nachádzať v zozname. Za tým nech si každý píše, čo chce.
ala13
09.06.05,12:05
Ja tie Podobne temy povazujem za dokonale, velmi mi pomahaju.
Pomaha mi i to, ze po nastaveni sa mysou na nazov temy v zozname tem sa zobrazi v malom ramceku zaciatok textu temy a nemusim do nej vliezt.
Vdaka Richard, bol to dobry napad, aj tie Podobne temy.
A naozaj by sa zislo, aby si obcas premenoval temu, ale vsimla som si, ze si to uz parkrat urobil, za co mas odo mna dalsiu pochvalu.
Ale nie nejake zoznamy nazvov povolenych tem, ved na to sluzi to dokonale rozdelenie tem do Porad.
ala13
09.06.05,12:09
Aby som len nechvalila, mam i kritiku, to rychle vyhladavanie mi ani bez * nejde podla mojich predstav. Ked dam vyhladat viacslovny nazov, berie len posledne slovo. Napr. som potrebovala "bw soft" a vyhladalo mi to len soft a ked dam len "bw", napise, ze take kratke nehlada. Ani "DPH" nechce hladat.
Na tvoju opravnenu kritiku, ze nepouzivam diakritiku: nemam nainstalovanu slovensku klavesnicu, moj zamestnavatel si to nezela.
Richard
09.06.05,13:28
DPH už bude hľadať, ale ešte musím reindexovať databázu. Inak nehľadá krátke slová do troch písmien.... je to kvôli veľkosti databázy a zbytočného vyhľadávania spojek atď...

Založím tému, ktoré krátke slová by mal vyhľadávať, napr. ako DPH...