adriana126
16.01.09,15:32
Ak má niekto pracovnú zmluvu a zároveň za dva mesiace aj dohodu o pracovnej činnosti, musí zdaňovať príjem z dohody o pracovnej činnosti? Čo som pozerala na výplatnej páske tak tam odpočítali nezdaniteľnú čiastku a tým tam nevyšla daň. Zdalo sa mi to trocha čudné. Má si dotyčná vyžiadať potvrdenie o príjme aj z dohody o pracovnej činnosti?
Tweety
16.01.09,14:41
Ak má niekto pracovnú zmluvu a zároveň za dva mesiace aj dohodu o pracovnej činnosti, musí zdaňovať príjem z dohody o pracovnej činnosti? Čo som pozerala na výplatnej páske tak tam odpočítali nezdaniteľnú čiastku a tým tam nevyšla daň. Zdalo sa mi to trocha čudné. Má si dotyčná vyžiadať potvrdenie o príjme aj z dohody o pracovnej činnosti?
Trochu nejasná otázka, upresni ju.
adriana126
16.01.09,14:52
Presnejšie učiteľka na škole počas letných prázdnin pracovala na dohodu o pracovnej činnosti, kde jej odpočítavali nezdaniteľnú čiastku na daňovníka a tak jej nevyšla daň. Je potrebné v takom prípade podať daňové priznanie a treba si vyžiadať od zamestnávateľa, kde bola na dohodu o pracovnej činnosti potvrdenie o príjme
Tweety
16.01.09,14:54
Presnejšie učiteľka na škole počas letných prázdnin pracovala na dohodu o pracovnej činnosti, kde jej odpočítavali nezdaniteľnú čiastku na daňovníka a tak jej nevyšla daň. Je potrebné v takom prípade podať daňové priznanie a treba si vyžiadať od zamestnávateľa, kde bola na dohodu o pracovnej činnosti potvrdenie o príjme
Áno, nech si ho vyžiada, oni jej ho podľa zákona musia aj tak dať.
ekopo
16.01.09,14:57
poznámka:
ZNČ sa uplatňuje na základe vyhlásenia ktoré je podpísané zamestnancom. Nemôže si čiastku súbežne uplatňovať v dvoch pracovných pomeroch.
adriana126
16.01.09,15:00
Práve preto neviem, prečo jej to odpočítavali, že vraj vyhlásenie nepodpisovala
Tweety
16.01.09,15:01
Práve preto neviem, prečo jej to odpočítavali, že vraj vyhlásenie nepodpisovala
Teraz už s tým nič nenarobí, ostáva len jediné, vyrovnať to v RZD, alebo v DP. Ale ak za prázdniny nemala u svojho zamestnáv. nijaký príjem, nie je to až taký problém.
adriana126
16.01.09,15:06
ďakujem pekne