downhill
16.01.09,15:51
ahoj!!

chcela by som sa spytat, ako by som mohla zauctovat poplatky v banke v penaznom denniku v JU.

viem ze to ide do penaznych prostriedkov ako vydavky v pen.ustave, ale ci to ide aj do vydavkov,os. potreba, dary, rezerva, ostatne???
a takisto ked su uroky z banky, ci to ide aj do prijmov neovplyv. zaklad dane.

este by ma velmi zaujimalo: ked mam vyuctovanie pracovnej cety ked som isla vlastnym autom, ako si mam zapisat tie naklady vo vyuctovani na cest.prikaze.km mam zapisane, a do kolonky cestovne a miestna preprava mam zapisat vysledok zo spotreby na 1km a pausalnej nahrady na 1km(vlastne vysledok co si vypocitam dole na tlacive) a potom v kolonke spolu (cize č.10) vynasobim vzdialenost a cestovne?
mozem napisat na jeden cestovny prikaz dve cesty? napr. 17.2 a 19.3 a kazda cesta bola na ine miesto? pretoze mam iba jeden blocek za benzin.

dakujem!!!
holubička1
17.01.09,12:21
V akom programe pracuješ? V programe Alfa sa to dá urobiť priamo v Cest. príkaze.
Marianna01
17.01.09,12:45
ahoj!!

chcela by som sa spytat, ako by som mohla zauctovat poplatky v banke v penaznom denniku v JU.

viem ze to ide do penaznych prostriedkov ako vydavky v pen.ustave, ale ci to ide aj do vydavkov,os. potreba, dary, rezerva, ostatne??? Výdavky ovplyvňujúce základ dane - réžia
a takisto ked su uroky z banky, ci to ide aj do prijmov neovplyv. zaklad dane. príjmy ovplyvňujúce základ dane - ostatné príjmy

este by ma velmi zaujimalo: ked mam vyuctovanie pracovnej cety ked som isla vlastnym autom, ako si mam zapisat tie naklady vo vyuctovani na cest.prikaze.km mam zapisane, a do kolonky cestovne a miestna preprava mam zapisat vysledok zo spotreby na 1km a pausalnej nahrady na 1km(vlastne vysledok co si vypocitam dole na tlacive) a potom v kolonke spolu (cize č.10) vynasobim vzdialenost a cestovne? neviem, čo chceš násobiť
mozem napisat na jeden cestovny prikaz dve cesty? napr. 17.2 a 19.3 a kazda cesta bola na ine miesto? pretoze mam iba jeden blocek za benzin.
ano
dakujem!!!

odpoveď v texte
downhill
18.01.09,13:03
dakujem za pomoc!!!:D

takze to plati aj ked nie sme platcami dph. pochopila som to spravne?
tuta
18.01.09,13:37
Správne. Otázky, na ktoré si sa pýtala, nemajú s DPH nič spoločné.
m.hladka
18.01.09,13:46
Tiež záleží na tom, či je účet podnikateľský, alebo súkromný.
downhill
19.01.09,17:38
:)dakujem teda za radu!!:)
to je podnikatelsky ucet, my mame totiz obcianske zdruzenie, resp. cyklistický klub.a mame iba jeden ucet registrovaný na klub.