Viťa
16.01.09,16:09
Chcem sa poradiť, mám nahlásené auto na daňovom úrade od roku 2006. Platí ročnú sadzbu, avšak v roku 2008 som neúčtovala tankovanie len od 07/2008. Mám zaplatiť ročnú sadzbu, alebo vypísať tlačivo na daň z mot. vozidiel a uviesť počet mesiacov a ročnú sadzbu prerátať. Vďaka.

Ešte jeden prípad ak smiem. Zamestnanec použil svoje mot. vozidlo, s.r.o, si uplatnila dph z phm a zamestnancovi vyplatila cestovné. Chcem sa spýtať, či trebalo nahlásiť buť s. r. o, alebo zamestnanec, že použil auto na služobné účely? Treba podať daňové priznanie k cestnej dani? Kto to má zaplatiť?Bolo to asi 2 mesiace v roku. Vďaka.
Tweety
16.01.09,15:12
Chcem sa poradiť, mám nahlásené auto na daňovom úrade od roku 2006. Platí ročnú sadzbu, avšak v roku 2008 som neúčtovala tankovanie len od 07/2008. Mám zaplatiť ročnú sadzbu, alebo vypísať tlačivo na daň z mot. vozidiel a uviesť počet mesiacov a ročnú sadzbu prerátať. Vďaka.

Ešte jeden prípad ak smiem. Zamestnanec použil svoje mot. vozidlo, s.r.o, si uplatnila dph z phm a zamestnancovi vyplatila cestovné. Chcem sa spýtať, či trebalo nahlásiť buť s. r. o, alebo zamestnanec, že použil auto na služobné účely? Treba podať daňové priznanie k cestnej dani? Kto to má zaplatiť?Bolo to asi 2 mesiace v roku. Vďaka.
1. podstatné je to, koľko mesiacov si ho používala, tie aj do DP uvedieš, potom platíš len PČ ročnej dane.
2. DP podáva zamestnávateľ a aj daň uhrádza. Samozrejme, za predpokladu, že zamestnanec je jeho majiteľom.
Zoltán Kovács
16.01.09,15:15
Chcem sa poradiť, mám nahlásené auto na daňovom úrade od roku 2006. Platí ročnú sadzbu, avšak v roku 2008 som neúčtovala tankovanie len od 07/2008. Mám zaplatiť ročnú sadzbu, alebo vypísať tlačivo na daň z mot. vozidiel a uviesť počet mesiacov a ročnú sadzbu prerátať. Vďaka.

Ešte jeden prípad ak smiem. Zamestnanec použil svoje mot. vozidlo, s.r.o, si uplatnila dph z phm a zamestnancovi vyplatila cestovné. Chcem sa spýtať, či trebalo nahlásiť buť s. r. o, alebo zamestnanec, že použil auto na služobné účely? Treba podať daňové priznanie k cestnej dani? Kto to má zaplatiť?Bolo to asi 2 mesiace v roku. Vďaka.

1. Cestná daň už nie je.
2. Mal si povinnosť nahlásiť na DÚ to obdobie nepoužívania. Teda ak si auto nepoužíval od 01.01.2008, tak oznámiť to do 30 dni. A znovupoužívanie (od 07/2008) tak isto. Tým pádom, že si to neurobil, DÚ vedie tvoje vozidlo ako podliehajúce dani počas celého roka. Takže celoročná sadzba.


K tej s.r.o.
1. Nahlásiť nebolo treba.
2. S.r.o. podá daňové priznanie k vozidlu zamestnanca do 31.01.2009 a zaplatí pomernú časť dane. Ak 2 mesiace, tak aj pomerná časť bude 2/12.