clare11
17.01.09,11:21
Dobrý deň!
Moja priateľka má nezhody s bratom. On býva v rodičovskom dome s ich 80 -ročnou matkou. Dom je napísaný na neho. Jej brat vyvoláva hádky, podrypuje. Najhoršie na tom je, že sú aj susedia. kamarátka má postavený vedľa dom. Pri poslednej návšteve matky, sa s bratom pohádali a on ju vysácal, aby vypadla z jeho domu. Hádku ževraj vyvolal on. Jej sa to samozrejme dotklo, tak reagovala a došlo k hádke.
Má priateľka právo navštevovať svoju matku v bratovom dome? A dá sa nejakým spôsobom brániť pred jeho slovnými a fyzickými útokmi? Bolo to bez svedkov a v jeho dome. Ale podľa mňa si ani doma nemôže robiť každý, čo chce. Mohla by ho niekde udať?
Chobot
17.01.09,23:03
Dobrý deň!
Moja priateľka má nezhody s bratom. On býva v rodičovskom dome s ich 80 -ročnou matkou. Dom je napísaný na neho. Jej brat vyvoláva hádky, podrypuje. Najhoršie na tom je, že sú aj susedia. kamarátka má postavený vedľa dom. Pri poslednej návšteve matky, sa s bratom pohádali a on ju vysácal, aby vypadla z jeho domu. Hádku ževraj vyvolal on. Jej sa to samozrejme dotklo, tak reagovala a došlo k hádke.
Má priateľka právo navštevovať svoju matku v bratovom dome? A dá sa nejakým spôsobom brániť pred jeho slovnými a fyzickými útokmi? Bolo to bez svedkov a v jeho dome. Ale podľa mňa si ani doma nemôže robiť každý, čo chce. Mohla by ho niekde udať?

Neviem, čo riešiš???:confused:

Ona neoprávnene vnikla do jeho domu a ešte ona sa cíti urazená, že ju vyhodil? Brániť pred jeho útokmi sa môže tak, že nebude chodiť do jeho domu. Ich matka býva v dome jej brata, preto sa musí riadiť pravidlami, ktoré určí brat. Majiteľ bytu má právo určovať, kto bude chodiť k nemu na návštevy. Ak chce vídať svoju mamu, tak nech si s ňou dohodne stretnutie mimo domu brata. Alebo nech mama príde k nej na návštevu, keď sú susedia.

Predstav si, že on by prišiel do jej domu, že chce navštíviť svoju neter (napr. mala by dcéru). Čo by na to povedala? Uvarila by mu kávu?

Inak niet nad dobré súrodenecké vzťahy....:rolleyes::cool::D:D:D