buchač
17.01.09,13:54
Niekedy v koncom roka 2007 sa začali vyskytovať v dome mravce - tzv. faraóny . Pobehovali si veselo v rámci bytového jadra . Takže sa pristúpilo k radikálnejšiemu riešeniu a to bolo vystriekanie postihnutých miest v bytoch insekcitídom .
V poslednej dobe , asi 1/2 roka späť sa začali zasa ukazovať . :mad:
Pokiaľ sa jedná o byty so starým jadrom , tam sa dá dôvodiť , že je to starý materiál . No vyskytujú sa aj v bytoch , ktoré sú komplet po prestavbe .
Začal som sa informovať aj na názory ostatných . Jeden sused ma dorazil s tým , keď mi oznámil , že dôverník za vchod odmietol a odmieta sprístupniť svoje priestory bytu na postrek . Ako dôvod uvádza , že jeho manželka má problémy s dýchaním / čo je pravda , bola pár krát na liečení / . Zároveň dodal , mne do očí , že byt sa vystrieka , ale nech sa mu celý vchod poskladá na hotelové ubytovanie pre dobu nutnú k postreku , ako aj po ňom , t.j. asi na týždeň .
Čo včul a a ako ?

Vopred dík


Juraj
Halli
17.01.09,12:56
Niekedy v koncom roka 2007 sa začali vyskytovať v dome mravce - tzv. faraóny . Pobehovali si veselo v rámci bytového jadra . Takže sa pristúpilo k radikálnejšiemu riešeniu a to bolo vystriekanie postihnutých miest v bytoch insekcitídom .
V poslednej dobe , asi 1/2 roka späť sa začali zasa ukazovať . :mad:
Pokiaľ sa jedná o byty so starým jadrom , tam sa dá dôvodiť , že je to starý materiál . No vyskytujú sa aj v bytoch , ktoré sú komplet po prestavbe .
Začal som sa informovať aj na názory ostatných . Jeden sused ma dorazil s tým , keď mi oznámil , že dôverník za vchod odmietol a odmieta sprístupniť svoje priestory bytu na postrek . Ako dôvod uvádza , že jeho manželka má problémy s dýchaním / čo je pravda , bola pár krát na liečení / . Zároveň dodal , mne do očí , že byt sa vystrieka , ale nech sa mu celý vchod poskladá na hotelové ubytovanie pre dobu nutnú k postreku , ako aj po ňom , t.j. asi na týždeň .
Čo včul a a ako ?

Vopred dík


Juraj

Na to je Lafarex a musí sa dať do každého bytu, inak máš všetku haveď na návšteve :D

http://chcem.info/humor-zabava/mravce/
buchač
17.01.09,12:58
Na to je Lafarex a musí sa dať do každého bytu, inak máš všetku haveď na návšteve :D

Veď práve , že toto sa nestalo :mad::eek::mee:
Elena Navrátilová
17.01.09,13:08
Lafarex sa nestrieka. Sú to predsa vrecúška so sypkým materiálom.
Halli
17.01.09,13:12
Lafarex sa nestrieka. Sú to predsa vrecúška so sypkým materiálom.

.... a "odplodňuje to " královnú :D, klobáska ako návnada nestačí a striekať ich tiež nie ;)
Elena Navrátilová
17.01.09,13:20
Keď mi u nás nahlásia že sa u niekoho vyskytli, kúpim potrebné množstvo Lafarexu... ľudia si ho umiestňujú práve v miestnostiach tvoriace jadro. Pod vaňu, do spoločných rozvodov... a veru vždy sme sa tak mravcov zbavili. Ak sa vo veci nekoná, treba to oznámiť na hygienu.
buchač
17.01.09,13:33
Na to je Lafarex a musí sa dať do každého bytu, inak máš všetku haveď na návšteve :D

http://chcem.info/humor-zabava/mravce/


Svine jedne - mravce :(:mad:


Juraj
arizona
17.01.09,14:26
Halli
17.01.09,15:54
Svine jedne - mravce :(:mad:


Juraj

Svine jedne-keď ich vidím úsmev mi bledne :D:D:D
buchač
17.01.09,16:18
Svine jedne-keď ich vidím úsmev mi bledne :D:D:D

Svine jedne
keď ich vidím , úsmev mi bledne
točím sa jak ringišpíl
poviem Vám , poraďák mi problém poriešil :D:D:D


Juraj
tantaruga
17.01.09,16:55
nie je povinný si dať vystriekať podlahy v byte a rohy, ako to robia, ale stúpačky by teda mal dať vystriekať....ved manželka nesedí predsa celý dn na záchode.
arizona
17.01.09,17:00
Sú to zbytočne vyhodené peniaze, ak sa nevystriekajú všetky byty a všetky priestory v dome. Mravce sa presťahujú tam a potom pomaly vyliezajú.

Možno sa sused zbadá, keď sa začnú mravce sťahovať k nemu;)

Zažila som to postrekovanie pred rokmi v činžiaku, ale vôbec to nesmrdelo, nebolo to ani cítiť.
Halli
17.01.09,17:09
Striekajú sa mravce čierne a nie faraónové...Na tieto mravce treba dať do každého bytu návnadu -lafarex a mravce to zanesú do hniezda k svojej kráľovnej, čím vyvolajú u nej neplodnosť. Toto je najzaručenejší spôsob, ako sa ich zbaviť, pretože sa rozmnožujú veľmi rýchlo a v tom je ich tromf...;)
peton
18.01.09,12:36
Ten čo má byť príkladom, je ako vidím veľkým chytrákom (dôverník). A keď argumentuje zaplatením hotela, Vy argumentujte tým, že ak byt nesprístupní, náklady za terajšie a následne ďalšie kynoženie mravcov bude hradiť sám v plnej výške.