MAJKA1983
17.01.09,14:09
Ahojte poraďáci, hľadám a hľadám, no nenašla som môj problém. Predávame počítačovú techniku a úhrady nám chodia na podnikateľský účet. Neviem však čo v prípade, ak zákazník uhradí napríklad usb kľúč, ktorý mu však nedodám a peniažky mu vrátim cez internet banking. Čiže mám príjem, mám výdaj na tú istú sumu, nemám však faktúru - obchod sa neuskutočnil, preto som faktúru ani nevystavila. Neviem, ako to v alfe urobiť, nie sme platcami dph, mám takýchto úhrad a vrátení dosť a prosím potrebujem poradiť. MAJA
MAJKA1983
17.01.09,13:20
Prosííííím
BOBY
21.01.09,10:42
ja by som to zaúčtovala ako iný zdaniteľný príjem v analytickom členení ako prijatý preddavok a vrátenie tak isto, ale mínusom
MAJKA1983
21.01.09,12:01
Ďakujem pekne. Dám to takto.
Zuzana68
21.01.09,12:03
Ked si dáš pod to ešte objednávku tak to bude úplne v poriadku.
MAJKA1983
22.01.09,19:38
ja by som to zaúčtovala ako iný zdaniteľný príjem v analytickom členení ako prijatý preddavok a vrátenie tak isto, ale mínusom
V inej diskusii som našla, že to mám dať ako iný nezdaniteľný výdaj a iný nezdaniteľný príjem. tak teraz neviem...
Manual
23.01.09,04:39
V inej diskusii som našla, že to mám dať ako iný nezdaniteľný výdaj a iný nezdaniteľný príjem. tak teraz neviem...
Zaúčtovať ako mylnú platbu iný príjem PNZD a vrátenie peňazí späť ako iný výdaj VNZD.
BOBY
23.01.09,15:10
V inej diskusii som našla, že to mám dať ako iný nezdaniteľný výdaj a iný nezdaniteľný príjem. tak teraz neviem...
Prijaté preddavky v JÚ sa už dávajú do VoZD, takže ja by som zvolila variantu, ktorú som Ti napísala
MAJKA1983
24.01.09,18:39
Prijaté preddavky v JÚ sa už dávajú do VoZD, takže ja by som zvolila variantu, ktorú som Ti napísala
v alfe to je ako: iný odpočítateľný od základu dane? A popis dám potom vrátenie preddavku? Môže byť?
BOBY
03.02.09,06:23
v alfe to je ako: iný odpočítateľný od základu dane? A popis dám potom vrátenie preddavku? Môže byť?
1. príjem peňazí- iný zdaniteľný(odpočitateľný)príjem, členenie prijatý preddavok
2. vrátenie peňazí -to isté, ale mínusom, pozn. vrátený preddavok - nerealizovaný obchod