daary
17.01.09,14:24
Pri zapnutí počítača vpravo dolu sa objaví žltý štít ikonka-updates.Viem že sú to aktualizácie, ktoré som normálne dávala povoliť, ale teraz som si neni istá, či môžem povoliť aj túto: pre Windows XP SP3, keď ja mám XP SP2. prípadne ako sa mám toho SP3 zbaviť. Ďakujem.
Zoltán Kovács
17.01.09,13:29
Pri zapnutí počítača vpravo dolu sa objaví žltý štít ikonka-updates.Viem že sú to aktualizácie, ktoré som normálne dávala povoliť, ale teraz som si neni istá, či môžem povoliť aj túto: pre Windows XP SP3, keď ja mám XP SP2. prípadne ako sa mám toho SP3 zbaviť. Ďakujem.

A prečo by si nemohol aj SP3? SP3 má v sebe vylepšenia, čo neboli v SP2. Odporúčam to dať.
diry
17.01.09,18:41
Samozrejme, že áno!! Sú tam najnovšie bezpečnostné záplaty
misoft
18.01.09,19:23
Dievča, dievča!
Kažopádne áno. Veď aj názov hovorí ServicePack3 (SP3) = opravný balíček 3.
headshrinker
18.01.09,20:03
SP3 pre WinXP bol vydaný a v apríli 2008, keď sa začal šíriť automatickými aktualizáciami. Čo sa bezpečnosti týka - vychádzajú preň úplne tie isté hotfixy ako pre WinXP SP2. SP3 je v podstate súhrn všetkých záplat, ktoré boli pre WinXP uvoľnené po vydaní SP1 + zopár ďalších vecí, ako napr. NAP klient, detekciu tzv black hole routrov alebo WIC. Pre bežného užívateľa prakticky nepodstatné veci (možno až na detekciu black hole routrov, kde je bezpečnostný prínos, aj keď sa dá nahradiť správnou konfiguráciou FW). Aby som to skrátil: pokiaľ každý mesiac aktualizuješ Win pomocou automatických aktualizácií, SP3 neznamená prakticky žiadny prínos. Nainštalovať ho môžeš, ale keďže bol vydaný už pred 9 mesiacmi, problém je v tom, že medzitým niekoľko bezpečnostných dier, ktoré opravuje aktualizáciami v ňom obsiahnutými, už boli opravené inými hotfixami, takže je možné, že si s tými môžeš spôsobiť problémy so systémom. Prínos inštalácie by bol vtedy, ak by si si čerstvo nainštalovala WinXP SP1 alebo SP2 a hneď doinštalovala SP3. Pokiaľ by si sa ho predsa len rozhodla ištalova, odporúčam zapnúť službu Obnovenie systému, aby si sa v prípade komplikácií mohla vrátiť do bodu obnovenia pred intaláciou SP3.