dara
07.06.05,07:11
Dobrí deň ľudkovia boli ste niekto v Tunisku hoteloch Soviva alebo Marhaba, alebo v Turecku v hotely GOLD SAFRAN?
iva
07.06.05,05:17
Ja som bola v Tunisku v hoteli Marhaba-club, bolo to tam na dobrej úrovni, páčilo sa nám tam. Ubytov.dobré, bazén vonkajší aj vnútorný,more blízko, veľké vlny, jedlo výborné.
Johanka
07.06.05,06:04
Boli sme v Tunisku v meste Sousse v hoteli El Hana Beach. Super strava, krásna hotelová záhrada , vnútorný aj vonkajší bazén, more len cez cestu. Bolo tam tak dobre, že sme sa tam za dva roky vrátili.
evae
07.06.05,06:29
tunisko je cele krasne, myslim, ze na hotele ani tak nezalezi. odporucam :D a ked sme pri tom, bolo to fajn, nie teraz pri pocitaci, uz sa hlasia krize chi
dara
07.06.05,07:02
No len všade, čítam, zlé recenzie na cestovky, v Tunisku sa vraj treba naťahovať o izby v hotely. Neviete mi poradiť cestovku?
Bionda
07.06.05,07:23
dara, základ v Tunise= kľud. vymenia, len trpezlivosť terba mať, Ja by som na tunis kartago odporučila, a vy ostatní?!! senecou som šla do Turecka a tiež plná spokojnosť Meryen hotel super strava, izby služby ::D
dara
07.06.05,07:32
No chcela by som ísť veľmi do Tuniska, do hotela Marhaba a sú tam zlé recenzie cez medinu, v Kartago sú voľné už len 2* hotely, ktoré mi ani operátorka z Kartága nedoporučila:(.
evae
07.06.05,07:48
no ja som bola v Hammamete, Samira Club** a sice len ** ale parada. tunisko je fajn, len treba mat na zreteli, pokial si baba co len priemer slovenska, nechod nikde sama alebo v doprovode inej zeny, treba mat po ruke chlapa :) ja som kamaratku musela zachranovat z WC a to sme boli vonku 2 pary. clovek by neveril, ze sa musi strazit aj na WC :)
inak sla som cez Satur a nemozem sa stazovat na nic, od zaciatku az do konca to malo uroven. aj sme si zaplatili fakultativne, sahara, tunis atd atd a bolo to krasne...
Monika333
07.06.05,07:53
V Tunise som bola vždy s CK Kartágo, majú bezchybnú organizáciu od odletu až po návrat. Na ostatné CK som počula aj negatívne vyjadrenia.
Hotely si na základe vlastných skúseností vyberám len 3-oj *** ( a viac), jednoznačne na pláži , nie mestské, lebo chodiť na verejnú pláž s domácim obyvateľstvom je pre našu mentalitu veľký nápor. Stravovanie beriem vždy švédske stoly, nie bufet, ani kontinentálne. ( Hlavne keď treba živiť chlapa). ALL INCL. považujem za zbytočnosť. Hygiena v hoteloch je super, to by sa mohli učiť aj u nás. No a možnosť lehátka a slnečníka pri bazéne, popríp. na pláži zadarmo, je len výhoda.
dara
07.06.05,08:03
Prečo považuješ all inclusive za zbytočnosť Monika ?
Môžeš odporučiť neaký hotel ?
evae
07.06.05,08:04
Hotely si na základe vlastných skúseností vyberám len 3-oj *** ( a viac), jednoznačne na pláži , nie mestské, lebo chodiť na verejnú pláž s domácim obyvateľstvom je pre našu mentalitu veľký nápor. Stravovanie beriem vždy švédske stoly, nie bufet, ani kontinentálne. ( Hlavne keď treba živiť chlapa). ALL INCL. považujem za zbytočnosť. Hygiena v hoteloch je super, to by sa mohli učiť aj u nás. No a možnosť lehátka a slnečníka pri bazéne, popríp. na pláži zadarmo, je len výhoda. to sme mali aj my :D a ta hygiena, to je pravda, nadherne cisto vsetko. a s tymi ** no my sme mladuckiii, staci ** jest nam vela netreba, zvladli sme ranajocky ake boli a vecere boli UZASNEEEEE a aj tak sme v hotely neboli, sme stale behali. asi tak. zalezi kto je ako navyknuty. ale je pravda, ze pokial ma niekto deti, radsej nech si da svedske stoly, deti nezjedia vsetko
evae
07.06.05,08:05
vsimli ste si, ze pod diskusiou na tuto temu, t.j. dovolenka, su podobne temy ako zakon o dani z prijmov atd??? (roluj na spodok strany) ;)
Johanka
07.06.05,08:07
Ja som bola v Tunisku s Kartágom, majú super sprievodcov. Sú to domorodci, ktorí študovali v čechách, vedia reč, poznajú našu mentalitu, sú ochotní. Hotely s 2 * sú veľmi skromné, väčšinou len s kontinentálnymi raňajkami. Treba brať hotely so švédskymi stolmi. čo sa týka výletov, nenechaj si ujsť tuniský večer, krásne je Kartágo. Výlet na Saharu je super, ale náročný hlavne pre menšie deti a starších ľudí, lebo sú tam dlhé presuny autobusmi. Normálne závidím!
dara
07.06.05,08:08
Evae, všimla som si si:)
evae
07.06.05,08:10
Evae, všimla som si si:)zeby bol tunis danovy raj? :D
dara
07.06.05,08:13
žeby? no čo poradí ešte niekto ?
Bionda
07.06.05,08:14
Na tunis aj ja mám najlepšie zážitky Kartágo a Turecko so Senecou:D Meryen bol super!!! Súhlasím z názorom, že Tunis, Turecko najlepšie 3* a viac.... neoplatí sa menej!!!
Monika333
07.06.05,08:43
Ráno a večer sa napapkať bohate stačilo, obedy, pizzu, zmrzlinu a ďalšie olovrantíky by ani chlap nezvládal, alkohol v takých "hicoch" neberie, stačí pred jedlom náš zdravotný, minerálky boli 0,7 TD ( okolo 20 Sk,-).
Bola som Omar Khayam ***- Hammamet - strava fantázia, vraj najlepšia na pobreží, fantastickí animátori, ubytovanie primerané, bez TV, minibaru
htl Thapsus *** - Mahdia - ubytovanie veľmi pekné, prostredie taktiež, animácie slabé, strava ušla, na môj vkus dosť korenistá (záleží od kuchára), krásna pláž, Mahdiu volajú "Karibik Tunisu"
Abou Nawas Golf **** - Djerba - už nie je v ponuke, ubytovanie aj strava zodpovedajúce, len to bol klubový hotel Talianov, takže sme si s angl., nemč., franc. ani nevrzli. Talianski animátori boli leniví. Ale more teplučké ako termálne kúpele.
anita
07.06.05,09:35
Bola som na infoceste v Tunisku s CK Medina Tours. Nie je čo vytknúť tejto cestovke. Prešli sme veľa hotelov vo viacerých mestách, jediné čo by som vedela odporúčať-neodporúčať je výber hotelov kategórie *** a viac hviezdičiek. To kvôli hygiene a vyššiemu komfortu. All inclusive by som ja nedoplácala. Z jedného jediného dôvodu: podávajú sa len ich nápoje. Sú krásne farebné, dokonale namiešané do viacfarebných vrstiev a nádherne zdobené ale chuťovo sú ako naše sirupové vody. Polpenzia úplne stačí. Pláže sú krásne a v 4* sú zdarma slnečníky aj lehátka. Zážitok je absolvovať cestu saharou na džípoch s domorodcami, prezrieť si miesta kde sa natáčali Hviezdne vojny, a tiež je zaujímavé navštíviť obydlia domácich v zemi (v jamách). Zaujímavé je sledovať domácich mužov a ich prístup k ženám. Niektorý majitelia hotelov alebo riaditelia hotelov mali problém podať nám - ženám ruku. A blondínky bacha! Na vás letia vyslovene! Bez doprovodu ani na krok!
Bez srandy: nepiť vodu z vodovodu a neobjednávať si nápoje s ľadom.
dara
07.06.05,09:50
Anitka a v holely Marhaba si náhodou nebola ?
Vera
07.06.05,09:59
Skús si dať www.recenzie-hotelov.sk (http://www.recenzie-hotelov.sk) tam sú rôzne postrehy cestujúcich.
dara
07.06.05,10:12
Tam som kukala a neni tam nič moc o tom písané.
iva
07.06.05,10:18
Priamo na stránke www.kartago.sk - vpravo je hodnotenie hotelov, vyhľadaj si Sousse- hotel Marhaba - teda je to hodnotenie klientov, ktorí tam boli.
pyton
07.06.05,10:24
Na tej stránke recenzie...je toho dosť málo.
Minulý rok, keď sme si vyberali dov., tak sme boli aj v Neckermane, tam, kde bola kedysi Francúzska predajňa /v BA/ a tam bol strašne ochotný chalan. Hneď, keď nám niečo ponúkal, tak na stránke zrejme tej spriatelenej CK, ktorej produkt predával, hneď dal vyhľadávať - v nemčine - recenzie na ten hotel. A veru bolo dosť veľa nepriaznivých. A všeobecne na každý hotel, ktorý sme pozerali, bola spústa recenzií, takže sa dal vytvoriť obraz. Páči sa mi solidárnosť tých ľudí, že to dajú vedieť, ako bolo, aby sa aj ostatní nepopálili.:)
pyton
07.06.05,10:40
Na tej stránke kartágo som klikla na zopár hotelov, o ktorých si aj myslím, že sú fajn a nebolo tam žiadne hodnotenie.
Potom som klikla na položku "obľúbené" a tešila som sa nadarmo, nič tam nie je.

"V zozname Vašich obľúbených zájazdov nie su žiadne položky.":rolleyes: ...
luebchenko
07.06.05,11:10
My chodievame síce len do Grécka, ale postup zháňania informácií by mohol fungovať aj pri Tunise. Takže, keď si vytipujem lokalitu, príp. vyberiem konkrétny hotel z ponuky CK - idem na nemecký net (ovládam žiaľ len NJ :D ) - www.yahoo.de (http://www.yahoo.de/) (je dobré vedieť nemecký názov) a dám si vyhľadať lokalitu o ktorú mám záujem. Nemci sú rozlezení všade a majú v internete neskutočný výber rôznych "recenzií, postrehov z ciest, reportáží, chatov, fotiek...." z lokalít a z ubytovacích zariadení snáď z celého sveta. Minulý rok som tak našla babu, ktorá chodí tam, kam sme sa chystali my (thassos) už roky rokúce, a ktorá ma veľmi ochotne informovala - odpovedala mi mailami, takže som presne vedela, s čím treba rátať a čo môžem očakávať. Odporúčam tento postup vyskúšať pred každou dovolenkou, lebo info od CK je logicky zväčša len reklama :)
Sany
07.06.05,11:41
Ja som bola vlani v hoteli Soviva, bolo fajn, je to hotel***, taký priemer. Trochu ďaleko k moru - na to pozor, treba vyjsť z hotelovej časti, po ceste a k pláži. To nebolo bohviečo. Ale inak strava v pohode, čisto - také klubové ubytovanie, nie klasický hotel. Ja som to mala ako služobku - z jednej firmy. Inak súkromne chodím na dovolenky cez Hydrotour a som maximálne spokojná.
dara
07.06.05,12:42
No a pritom Soviva je v katalógu Kartága uvedená ako hotel blízko pri pláži ak nie hneď pri nej. Tiež som sa popálila takto cez Koala tours. Je dobré dať vedieť o hoteloch aj pozitívne aj negatívne, aby sa aj CK zobudili a dávali väčší pozor na to aké služby vlastne za nekresťanské peniaze poskytujú.
dara
08.06.05,04:56
Tu pripájam pre výstrahu jeden článok. Takže prečítať!!!
bepo
08.06.05,05:12
Dara-dík,nič tu nie je :)
A k All inclusive-nezavrhovať,vo všetkých hoteloch neradi vidia ak si tam človek dovlečie vlastnú vodu a jedlo,pri horúčavách v Afrike je to aj problém lifrovať toľko litrov vody vo vlastných rukách.
dara
08.06.05,05:20
Dara-dík,nič tu nie je :)
A k All inclusive-nezavrhovať,vo všetkých hoteloch neradi vidia ak si tam človek dovlečie vlastnú vodu a jedlo,pri horúčavách v Afrike je to aj problém lifrovať toľko litrov vody vo vlastných rukách.
Bepo mám to uložené ako ppt a nejde mi to uložiť, dúfam, že sa to bude dať prečítať aspoň takto:(.
skvrnka
08.06.05,14:38
Bola som v Tunise -Sousse v Marhaba-club, v hoteloch Marhaba a Marabout.
Pytate sa na Marhabu, preto k Marhabe len tolko, že je super, aj ubytovanie
(niekedy treba vyhádať izbu), aj stravovanie švedske stoly - bohatý výber
pre všetkých na raňajkách aj večeri, hneď na pláži, v záhrade 3 bazény, ktoré sú
spoločné rozmiestnené po záhrade pre Marhabu Beach, Marhabu a Marhabu Club,
lebo môžeme použiť všetky. Mesto Sousse je blízko a po obchodnej ulici
prejdete až k medine- centrum. Chodím každý rok aj tento rok idem, minulý rok
som bola 2x v máji a júni. Doporučujem cez CKHorizontravel aj cez Kartago.
dara
10.06.05,06:08
Skvrnka, ja idem do Marhaba Club. Chcem sa spýtať jedáleň je spoločná pre Marhaba a Marhaba beach? Alebo samostatná? Aká je tam pláž?
pyton
10.06.05,08:56
skvrnka a keď to máš pochodené, tak ty ktorý hotel doporučuješ???
iva
10.06.05,09:04
Dara,
ja som bola v hoteli Marhaba-club v júli 1999, teda už je to 6 rokov. Pláž tam bola pekná, hotel Marhaba-club mal samostatnú jedáleň. Celé to tam bolo na slušnej úrovni. Vedľa je hotel Marabout, tam chodilo (vtedy) dosť domácich, tak to tam bolo o niečo horšie.
dara
10.06.05,09:46
Dara,
ja som bola v hoteli Marhaba-club v júli 1999, teda už je to 6 rokov. Pláž tam bola pekná, hotel Marhaba-club mal samostatnú jedáleň. Celé to tam bolo na slušnej úrovni. Vedľa je hotel Marabout, tam chodilo (vtedy) dosť domácich, tak to tam bolo o niečo horšie.
Ivka a hotel MARHABA a Marhaba beach majú tiež každý samostatnú jedáleň ?
iva
10.06.05,10:35
áno, je samostatná v každom hoteli
Fakt je ale ten, že predsa len tých 6 rokov, čo som tam bola - je dosť dlhá doba. Odvtedy som pochodila všetko možné, každý rok niečo. No a práve na Marhaba-club mám ozaj dobré spomienky. Musím ale povedať, že ja nie som náročný človek, ak idem na dovolenku s tým, s kým je mi fajn (a to je môj manžel a deti), potom super je pre mňa všade. Vyslovene som alergická na takých "rekreantov" ktorí "pindajú" na každú blbosť. Napríklad na večeri pri spoločnom stole : "ja tu nevidím žiadne steaky, ešte viacej ovocia, na raňajky stále to isté... (len 5 druhov jedál)". Tak to fakt neznášam takého reči, ako keby tí ľudia boli králi...
iva
10.06.05,10:40
Ešte som chcela napísať, že tak ako krásne vyzerá tá záhrada pri hoteli Marhaba-club v katalógu, taká krásna je aj v skutočnosti. Tam je vlastne viac hotelov so svojimi záhradami pospájaných dohromady, večer sú všade nejaké programy, hudba a pod., bolo tam fajn. Boli tam aj rôzne preliezky a hojdačky pre deti, vôbec som sa nebála pustiť ich tam aj bez dozoru (vtedy mali 12 a 8 rokov). Predtým ma totiž viacerí známi strašili, že v Tunisku je divočina, ale pritom tam bolo úplne bezpečne.
dara
10.06.05,10:48
Ďakujem Ivka za tvoje vyčerpávajúce odpovede. Ja nie som taký typ a minulý rok som si už povedala, že sa budem tešiť keby hneď bolo zle a nie si to ešte viac znepríjemňovať. Zatiaľ som toho veľa nepochodila ale som vďačná aj za to málo kde som bola. Čo sa týka stravy, ja si aj tak vkuse vyberám skoro to isté, aspoň tým nič nepokazím, to sa mi vyplatilo už viac krát a keď moc špekulujem a dlho sa rozhodujem vždy je to hrozné. Chcem sa spýtať čo je na tom pravdy, že sa nedajú tam prevážať tuniské dináre ani odtiaľ. A ďalej ako je to tam s tými dotieravcami a čo stojí za to pozrieť. A ceny tam boli výhodné?
iva
10.06.05,11:17
Čo sa týka dotieravcov - ja nie som blondína a mala som vždy pánsky doprovod, takže problém žiadny.
Dináre - fakt je, že sme tam žiadne neviezli, lebo sme žiadne nemali. Pri návrate - zostalo nám zopár mincí, tie sme si priviezli domov, nevidela som, že by na letistku niekoho kontrolovali. Ale aj sprievodcovia nás upozorňovali, že treba všetko utratiť a nič nevyvážať, aj na letisku v Monastire som videla nejaké podobné nápisy.
Ceny - boli sme v Tunisku aj minulý rok (len na inom mieste, ale jednoznačne v Marhaba-clube bolo vtedy lepšie) - prekvapilo ma, že je tam relatívne lacno (v porovaní napr. s Ibizou, kde sme boli zasa rok predtým) záleží to od kurzu dolára.
dara
10.06.05,11:24
Čo sa týka dotieravcov - ja nie som blondína a mala som vždy pánsky doprovod, takže problém žiadny.
Dináre - fakt je, že sme tam žiadne neviezli, lebo sme žiadne nemali. Pri návrate - zostalo nám zopár mincí, tie sme si priviezli domov, nevidela som, že by na letistku niekoho kontrolovali. Ale aj sprievodcovia nás upozorňovali, že treba všetko utratiť a nič nevyvážať, aj na letisku v Monastire som videla nejaké podobné nápisy.
Ceny - boli sme v Tunisku aj minulý rok (len na inom mieste, ale jednoznačne v Marhaba-clube bolo vtedy lepšie) - prekvapilo ma, že je tam relatívne lacno (v porovaní napr. s Ibizou, kde sme boli zasa rok predtým) záleží to od kurzu dolára.
A cez akú cestovku ste šli do Tuniska ? Ešte ma zaujíma, či ste mali problém s izbou, ako sa všade píše čo sa týka Tuniska, že čakajú za všetko úplatky aj za izby.
iva
10.06.05,12:23
Boli sme cez Katágo, s izbou problémy neboli, úplatky sme nedali.
dara
29.06.05,06:50
Takže už som sa vrátila z dovolenky z Tuniska a tu sú moje poznatky, Medina Tours nikdy viac a tak aj Tunisko. Čo sa týka tuniska, tak som si pred kúpou zájazdu veľa o ňom študovala, preto som podľa recenzií aj očakávala problém s izbami. Letieť sme mali pôvodne o 20.25 zo Slovenska, v deň odletu nám však zavolali podotýkam iba niektorým, že sa termín odletu posúva na 23.30 hod, ale keď sme prišli na letisko ledva sme si vyzdvihli letenky od delegáta a už nás hnali na CHECK IN a tam sme sa dozvedeli, že sa let posunul z nova a letíme skôr. Prileteli sme do Manastiru, kde nás vyzdvihol delegát, Tunisan, ktorý vedel dobre po slovensky, asi u nás študoval. V autobuse nám podal len všeobecné info o tejto krajine, mene atď. Náš hotel bol posledný a tak delegát šiel do hotela s nami. Podotýkam, že to bol hotelový komplex, ktorý sa skladal asi zo 4 hotelov. My sme mali v našom zájazde len dva páry zaplatený hotel Marhaba CLUB a služby all inclusive. Do tohto hotela nás aj zaviedol, avšak všetkých, na recepcii nám tvrdili, že sa jedná o hotel MARHABA čo je 3 hviezda, ale my sme mali zaplatený Marhaba Club čo je 3+. Začal sa kolotoč s vybavovaním izieb, ako pre slovákov mali pre nás nachystané izby v zatuchnutej pivnici, kde bol ovracaný koberec už na chodbe, špina, smrad a v izbách smrdela močovka, nachádzali sa v nich dvojposchodové postele a celková úroveň tak typu staničná reštaurácia, izby sme neprijali a vrátili sme sa na recepciu. Kde sa delegát tváril, že nevie ako tieto izby vyzerajú, že pred nami tam nik nemal problémy ešte, tak sa tam šiel pozrieť. Prišiel, začal ziapať na recepčného (to všetko v arabčtine, jednalo sa len o dobre natrénované divadlo pre slovákov) a potom zahlásil, že iné izby nemá a musíme sa do nich nasťahovať, na čo sme mu povedali, že sme nezaplatili all inclusive aby sme bývali v pivnici, tak povedal, že to sa na to nevzťahuje. Hádali sme sa tam s ním hodinu a po hodine zahlásil, že teda pôjdeme do iného hotela tam izby budú. Zapratali nás do hotela MARHABA, kde nám hneď po príchode položili otázku WHERE ARE YOU FROM? a keď sme odpovedali, že zo slovenska, tak nám povedali, že izby nemajú voľné, pritom sa im tam povaľovalo 18 kľúčov, na čo sme aj upozornili, a to nám povedali, že to sú izby už zadané a, že hostia sú mimo hotel. Upozorňujem, že v zájazde sme mali rodiny s deťmi, aj maličkými ktorých im vôbec nebolo ľúto, dokonaca im robilo problém poskytunúť vodu pre mamičku, ktorá chcela nakŕmiť kojenca. Izby nám nedali, manažér hotela sa nám vyhrážal, že ak ostaneme do rána kým začnú ostatní hostia hotela chodiť na raňajky na recepcii, tak nám druhý deň žiadne izby nedajú. Delegát nám zdupkal, po dlhom prehováraní nám dal na seba kontakt a prisľúbil, že príde o 9,00 hod ráno a nám izby vybaví. Neprišiel, nedali nám ani lístky na raňajky, tak sme na drzáka šli do jedálne, ktorá bola špinavá, hnusná, ako nijaká vývarovňa, striedali sme sa pri veciach, pretože sme stále neboli ubytovaní a sedeli na recepcii asi do jedenástej poobedia. Potom prišiel delegát, prehásil, že izby nám nedajú, len tie pivničné, na čo sme sa zase sťažovali. Doviedol zo sebou neakú sprievodkyňu, ktorá bola zjavne "mimo". Nám čo sme mali all inclusive a zaplatený iný hotel, drzo vypapuloval, že v marhabe, toto neplatí a nevrátia nám ani peniaze, pričom za zájazd sme zaplatilo o 9 tisíc viac ako tí čo mali len pol penzie. Tak sme nástojčili na tom čo sme zaplatili, tak sme zavolali aj tú sprievodkyňu nech tam ide s nami. Tieto hotely boli od seba vzdialené asi 200 metrov. Prišli sme na recepciu na MARHABA CLUB, kde nám zase nútili tie špinavé diery, ale sme sa nedali. Tak po hodine hádania nám začali hľadať voľné izby, štýlom, že vyškrkávali rusov, čo v ten deň mali prísť do hotela z iného zájazdu. Izby nám dali, ale ešte tam upratovala upratovačka, takže sme tam sedeli pri nej, lebo nám delegát v autobude upozornil, že tieto ich upratovačky zvyknú kradnúť. Izba bola len "ako" uprataná, špina zažratá, niečo hnusné. Posteľ manželská, veľká. Plachty nám nemenila každý deň a upratovanie stále za veľké prd, pretože to všetko robili štýlom oblejem vodou a je upratané. Z jednej strany hotela hotelová záhrada, kde sa povalovali na nezvyčajných miestach vylámané okná či dvere. Z druhej strany hotela smetisko. PLÁŽ: Pláž hnusná, špinavá, vôbec ju nečistili ako je zvykom všade, podotýkam, že to bola súkromná pláž tohto hotela. More prvý deň studené, ostatné dni teplé, ale špinavé plné hnusných chalúh a rias. Otravovali Vás aj vo vode miestny predajcovia, na ktorých ani polícia nestačila. Vbehli za Vami až do vody. STRAVA: Strava normálna, slabý výber jedál. Jedáleň špinavá, mastné taniere, príbory zle umyté, obrusy nemenené počas dovolenky snáď len jeden krát. Slovákov hneď oddelili ako bedač a do neba vynášali rusákov, poliakov, tým podávali na stoly aj vázy s kvetmi. V jedálni bol puch. PERSONÁL: Personál otrasný, drzý, Vy ste ich otravovali, chovali sa k nám ako ku chudákom, žiadny úsmev ani pozrdav pri vstupe ani pri výstupe z jedálne. Vodu keď nám nalievali tak sa tak nám máčal do taniere, ten špinavý čašnícky oblek. Niečo otrasné fuj. ŠPORTOVÉ AKTIVITY: Ako bolo sľuobavané nebolo splnené. Animačné mali na starosti štyria mladíci, ktorých viac zaujímali rusky, poláčky a to kde bývajú. Večerné programy boli nacvičené asi priamo na pódiu. Neboli ani profesionálny tanečníci, nič. Diskotéky tam neboli vôbec. Animácie trvali necelú hodinku. TIP: Neodporúčam. ODPORÚČANIE: nie KATALÓG: nie SPOKOJNOSŤ: nie KOMENTÁR: Neodporúčam tam ísť nikomu. Cestovka sa na Vás vykašle a s tými arabmi si ťažko poradíte, pretože to je jeden cigánsky národ. Všade špina a smrad.
evae
29.06.05,08:23
tak to ma dost mrzi takyto zazitok. my ked sme boli mali sme aj kvety, vazu, vzdy pripraveny stol specialne pre nas, izba bola nadherna a tak cista, ze by som sa ja hanbila za svoj byt. a to sme mali ** a iba polpenziu a stalo nas 15dni do 11000. aj ludia boli mili, aj animatori a vsetci vlastne. asi cestovka v tomto pripade zlyhala. by som si pytala prasule spat.
pyton
29.06.05,11:33
Dara, tak díky za sprostredkovanie tvojich skúseností, je to otras takéto služby. To aby si išla na dovolenku sa spamätať z tejto dovolenky...Dovolenku budeš asi reklamovať, skús sa poradiť s nejakým občianskym združením, lebo s vami vybabrú. A daj to vedieť aj Asociácii CK, nech vedia, aké služby poskytujú CK a ako sú občania spokojní.

A inak, nie si sama s takýmito skúsenosťami.

My sme si takto "užili" vlani s :mad: CK Ruefa Reisen!!! :mad: Išli sme s nimi last minute na Rhodos do hotela Memphis-tri a pol hviezdičky na 15 dní s dvomi deťmi. Špinavý, zanedbaný hotel, opití vykrikujúci ľudia povaľujúci sa pri bazéne a pri stoloch s fľaškami alkoholu... Práve sa servírovali obschnuté špagety vonku pri stoloch. Všetko ošuntelé, oprýskané, toalety špinavé. Chceli nás ubytovať, samozrejme pri našej izbe pod oknom smradlavý kanál. Dali sme sa do reči s ľuďmi, ktorých sme tam videli, strašne nadávali na všetko, strava že je otras, stále to isté. /a to sme sa na dobrú stravu tak tešili...;)/

Keďže sme si hotel all inclusiv predstavovali "predsa len inak", žiadali sme delegátku o ubytovanie v inom hoteli. Tá na nás zvysoka kašlala a odišla. Telefonovali sme niekoľkokrát na Slovensko do CK Ruefa Reisen, zakaždým sa nejako vyhovorili, že tam nikto nie je, kto by to riešil. Trvali sme na svojom. Telefonicky sme sa nakoniec dohodli, že ideme do iného hotela, ale ten je len polpenzia. Sľúbili nám, že po príchode na Slovensko to finančne vyrovnáme a že nám preplatia aj tie telefonáty do CK, účet sme si vypýtali. Presťahovali sme sa tam sami asi o 18.30, trčali sme na recepcii toho strašného hotela od 11 hodiny, takže celý deň. Vlastne nám celý deň z dovolenky takto "ukradli". A majiteľ toho hotela, vyzerajúci presne ako ten hotel, v špinavých montérkach, keď pochopil, že sa tam nechceme ubytovať, tak na nás navrieskal, že choďte, kapitalisti, choďte a ukázal rukou preč...V tom novom hoteli Relax sme si vydýchli, tam to bolo fajn i keď len polpenzia. Prišli sme o celodenné nápoje, obedy, zmrzliny,ale boli sme radi, že tam už nie sme. Predstavte si, delegátku sme od toho rána vôbec nevideli.

Ako si myslíte, že bola naša reklamácia vybavená??? Vraj si to riaditeľka pôjde všetko overiť..., po dlhej dobe sa ozvala, že je všetko v poriadku!, na žiadne finančné vyrovnanie nemáme nárok - a to sme chceli aspoň tie obedy odpočítať z ceny zájazdu /ani tie telefonáty na Slov. nám nepreplatili!/ a že ako prejav dobrej vôle od CK - že keď si kúpime v zime od nich zájazd do Egypta pre dve osoby, tak jedna osoba bude mať letenku grátis.

Chystala som sa to napísať do témy "last minute", tam Bepo píše, že treba ísť so známymi a veľkými CK, že je to lepšie. Aj my sme si to mysleli a takto sme dopadli. CK sa zachovala neprofesionálne ako posledná najmenšia CK, ktorá nemá najmenšiu zodpovednosť voči svojim klientom.

Pri kupovaní zájazdu nás obsluhovala mladá baba /nevedela nemecky, čo ma prekvapilo v tejto CK/ a výslovne sme ju upozornili, že sme nároční klienti a či je ten hotel Memphis pre náročných klientov. Vraj áno!!!:o:rolleyes::o

Zlatý Fischer, Satur aj Aeolus.
iva
29.06.05,11:59
Dara, teda to je mi ozaj ľúto, doslova mi tvoj príspevok "vyrazil dych". Ani sa mi nechce veriť, že sa to tam za tých 6 rokov tak veľmi zhoršilo. Ja som na zahraničnej leteckej dovolenke už bola viackrát (vždy len s cestovkou Fischer alebo Kartágo), ale takého nemilé skúsenosti nemám.
dana hanakova
29.06.05,12:27
Pripájam sa k vašej diskusii. Vlani sme boli celá rodina v Tunise a v stredisku SOVIVA. Oželela som peniaze, zaplatili sme si **** hviezdičky a ALL inklusive. Ubytovanie bolo slušné, ale ináč hrôza Personál drzí, všade len drankali peniaze. Clovek sa nemohol nikam prejsť, všade špina. V AI bolo jedlo,pitie a služby uhradené, ale za uteráky sme museli platiť, lehátka obsadiť ráno o 6,00 pri bazéne aj na pláži, káva (voda z vyumývaného kavovaru), jedáleň (ako sme natrúsili tak to bolo 3 dni). Keˇˇd som ich žiadala o upratanie a nový obrus, tak sa tvárili, že nerozumejú (a to som im hovorila nemecky a francúzsky) Tunis nikdy viac a to tvrdia všetci čo tam boli minulý rok.
dara
30.06.05,05:29
To sme šli cez MEDINA TOURS a už nikdy viac!!! Mala som zlé skúsenosti aj z CK KOALA TOURS!!!. Čo sa týka Kartága s tými mám len dobré skúsenosti. Tunisko neodporúčam, len na odporúčanie a to tak 5 * čo u nich bude zodpovedať tak našej 3*. U nich je totižto všetko len "ako".
bepo
30.06.05,05:38
pyton-Rueffa je tuším rakúska CK,najdi si cez internet telefón na riaditeľstvo v Rakúsku a zavolaj im ako to tu funguje.A mala si si nechať priamo na mieste písomne potvrdiť že ti poskytnú náhradu škody.
dara
30.06.05,07:12
pyton-Rueffa je tuším rakúska CK,najdi si cez internet telefón na riaditeľstvo v Rakúsku a zavolaj im ako to tu funguje.A mala si si nechať priamo na mieste písomne potvrdiť že ti poskytnú náhradu škody.
Bepo, delegát mi to odmietol potvrdiť. Najskôr sa vyhováral na tlačivá a potom nebol ochotný. Viac sme ho nevideli, nechodil ani na schôdzky, ani nám neoznámil kedy letíme a na spiatočnej ceste na letisko s nami šla neaká sprievodkyňa, ktorá k nám nepatrila. Takže videli sme ho len prvý deň keď sme prišli ako videl, že sú problémy sa zdúchol.
KEJKA
24.07.05,05:36
My sme boli cez Kartago v Tunise, myslím, že som to už aj tu niekde písala.
Maximálna spokojnosť. Všetko čisté, upratovanie každý deň, mali sme iný hotel ako sme si zaplatili, ale o * lepší. Nasťahovali nás tam ihneď po príchode, lebo pri pôvodnom hoteli bolo niečo rozostavané, tak sami od seba vybavili túto zmenu.
Mali sme polpenziou, ale švedske stoly na raňajky i večeru, takže sme si dokupovali len pitie. Jedlo stačilo, výber bohatý.
Takže teraz sa znova spolieham na Kartago a ideme do Egypta. Uvítala by som, či niekto bol tam, je to Hurghada, Lorette de Mar, tiež mi to pomohli vybrať, tak som zvedavá. Posledné udalosti v Sharm.. ma síce znervoznli, ale čo už.
Ten tunis bol Sousse, hotel si už nepamatam.
bacardi
05.08.05,14:50
Bola som ubytovaná v hoteli Marhaba v Tunisku, môžem odporučiť je tam krásne a je hneď pri pláži......dobrý výber. Aj celá dovolenka v Tunisku sa mi páčila už som tam bola druhý rok, čisté more,je to tam cenovo dostupné, aj zábava je fajnová v meste Susse je veľa diskoték.
dara
08.08.05,10:17
V Lorrete de Mar som bola. Boli sme cez ck Koala tours hotel sa volal XAINE PARK. Neodporúčam. Hotel je skôr pre mladých ľudí ako aj celé stredisko. Je tam ohromne veľa diskoték, všetko na kope. Každý deň chodili autobusy s nemacami ktorých vek.priemer bol asi tak 16 rokov. Chodili tam ako do tábora. Je tam jedna hlavná ulica, na ktorej je na každom voľnom kúsku hotel, diskotéky a malé stánky s občerstvením. More je asi tak 300 m odtiaľ. Sú tam verejné pláže. Veĺké vlny v mori, more celkom čisté a pláž udržiavaná. Ceny pre našinca dosť vysoké. Celkovo sa večer v podnikoch zabávalo veľa nemcov a rusov. Odporúčam pre mladých kôli nočnému životu.
verads
17.07.12,22:09
Dobry večer , dnes som odprevádzala na letisko dcéru , isla do tuniska sousse hotel marhaba club . písala mi na FB , že izba je zatuhnuta , ale inak fajn , vraj park je krásny plný paliem , ale čo si všimla mestá su špinave smradlave , ale tam kde su oni je nádherne , zajtra bude vediet viac napísat. bojim sa o nu dúfam , že to zvládne a nedonesie domov nejakú chorobu.
verads
19.07.12,20:12
Prosím napíšte niekto ak bol aj v púšti ? Dcéra tam išla dnes vraj ten program bude 2 dni sahara,pyramidy vodopády , delfiny , cesta vraj z sousse trvala takmer 10 hodín a je to vraj odtial 480 km
verads
22.07.12,07:15
Dakujem .
lkjhg
29.08.12,06:54
My ideme s dcerou do hotela Marhaba 7.9, mame nocny let, neviem nikde zistit ci nas ubytuju aj v noci. Vie mi niekto povedat ci ubytuju ihned po príchode? Inak hotel ma celkom dobre recenzie, fotecky su krasne, tak uvidime ako bude.
skvrnka
31.08.12,21:28
Práve sme na dovolenke v Marhabe , určite Vás ubytuju hneď aj v noci, akurát sa Vám už jedna noc počíta.
lkjhg
02.09.12,11:27
Dakujem pekne, prajem príjemnú dovolenku.
Cestovka nám práve zmenila hotel, ideme do Maraboutu, dúfam že to už tak zostane, tešíme sa ako malé deti.
skvrnka
02.09.12,14:30
Prečo Vám zmenili hotel? Poznám aj Marabout, je to dobrý hotel kúsok od Marhaby a bližšie k mestu aj s aquaparkom.
Peknú dovolenku.
lkjhg
02.09.12,17:08
Ďakujem. Hotel zmenili - vraj z Tuniska obdržali správu že hotel je obsadený, ale už to akosi neriešim, chceme využiť posledné volné chvíle / dcére začína škola v oktobri / a oddýchnuť si. Začiatok zlý - nočný let, zmena hotela, hádam všetko dobre dopadne. Hlavne pozitívne myslenie a verím že to bude krásna dovolenka.