tomik_svk
17.01.09,16:46
Prosím o radu,
pri evidencii záväzkov sa ma program nepýta, či zapísať záväzok do evidencie DPH. Pri potvrdení iba zapíše záväzok do knihy záväzkov a do DPH nie. Pri evidencii pohľadávok sa ma program spýta, či zapísať pohľadávku do DPH a zapíše ju aj do knihy pohľadávok aj do DPH. Poradte, prosím, v čom je problém.
BOBY
21.01.09,10:36
Prosím o radu,
pri evidencii záväzkov sa ma program nepýta, či zapísať záväzok do evidencie DPH. Pri potvrdení iba zapíše záväzok do knihy záväzkov a do DPH nie. Pri evidencii pohľadávok sa ma program spýta, či zapísať pohľadávku do DPH a zapíše ju aj do knihy pohľadávok aj do DPH. Poradte, prosím, v čom je problém.
pozri si, či v záväzkoch máš pri nahadzovaní faktúry nastavený správny typ dokladu - máš mať v prípade slovenskej fa typ dokladu "faktúra"a faktúru rozpísanú na základ dane a DPH. No a jasné,že musíš mať v nastavení firmy, že si platca DPH.
Zita5
21.01.09,11:06
V programe máte "Pomoc" - ktorá sa nachádza v sekcii "Pomôcky " vpravo . Tam máte všetko popísané , celý postup .
marta bodonova
23.04.09,05:24
Ja mám taký problém:
Zapíšem Fa do záväzkov, pohľadávok a hneď do DPH.
Keď FA uhradia, uhradím, tak v PD už nedam sumu do DPH?
Ďakujem
Manual
23.04.09,05:29
Ja mám taký problém:
Zapíšem Fa do záväzkov, pohľadávok a hneď do DPH.
Keď FA uhradia, uhradím, tak v PD už nedam sumu do DPH?
Ďakujem
Nahratím DF do KZ sa DPH zapíše do evidencie DPH.
Zaúčtovaním úhrady DF v PD zaúčtuješ v členení na DZ a DPH, pričom toto DPH už nevstupuje do evidencie DPH
marta bodonova
23.04.09,05:31
Nahratím DF do KZ sa DPH zapíše do evidencie DPH.
Zaúčtovaním úhrady DF v PD zaúčtuješ v členení na DZ a DPH, pričom toto DPH už nevstupuje do evidencie DPH

Ďakujem pelne.
lenkam68
23.04.09,05:40
Ja mám taký problém:
Zapíšem Fa do záväzkov, pohľadávok a hneď do DPH.
Keď FA uhradia, uhradím, tak v PD už nedam sumu do DPH?
Ďakujem

Keď budeš účtovať úhradu, tak záväzok alebo pohľadávku si vytiahneš cez F7 a program ti už sám urobí rozpis DPH v PD, len nezaklikneš "zápis do evidencie DPH". V PD budeš mať DPH zapísanú ako VNZD r. 31 - DPH.