Blanka 2
17.01.09,20:32
Pekný večer prajem,
podnikám v oblasti kozmetiky a každý mesiac nakupujem kozmetické výrobky od spoločnosti. Tovar mi spoločnosť zasiela kuriérom DPD a tovar platím na dobierku. Viem si to dať do nákladov? Ak áno, tak mi poraďte prosím kde a ako.

Vopred Vám ďakujem
Blanka 2
18.01.09,19:57
Dobrý večer prajem, keďže mi zatiaľ nik neodpísal, pokúsim sa to vysvetliť inak:
-kozmetické výrobky odoberám od firmy na prezentáciu /ľudia, čo prídu, si ich vyskúšajú, nazvime ich testermi/
-tento tovar /kozmetiku/ odoberám od firmy mesačne a ona mi vystaví fa, ktorú ja uhrádzam na dobierku kuriérovi
.. a mňa by zaujímalo, či sa tento tovar dá dať do nákladov?
..lenže je v tom jeden háčik, ja som si nechávala len fa a potvrdenie o zaplatení kuriérovi som vždy vyhodila..asi je to veľká chyba, že?
Takže by ma zaujímalo čo by som mohla s tým narobiť? Ale tak asi nič, keď som bola taká šikovná na vyhodenie potvrdeniek..
Ďakujem vopred za poradenstvo :D
tinaM
19.01.09,04:14
Dobrý večer prajem, keďže mi zatiaľ nik neodpísal, pokúsim sa to vysvetliť inak:
-kozmetické výrobky odoberám od firmy na prezentáciu /ľudia, čo prídu, si ich vyskúšajú, nazvime ich testermi/
-tento tovar /kozmetiku/ odoberám od firmy mesačne a ona mi vystaví fa, ktorú ja uhrádzam na dobierku kuriérovi
.. a mňa by zaujímalo, či sa tento tovar dá dať do nákladov?
..lenže je v tom jeden háčik, ja som si nechávala len fa a potvrdenie o zaplatení kuriérovi som vždy vyhodila..asi je to veľká chyba, že?
Takže by ma zaujímalo čo by som mohla s tým narobiť? Ale tak asi nič, keď som bola taká šikovná na vyhodenie potvrdeniek..
Ďakujem vopred za poradenstvo :D
Doklad o zaplatení je jedna z podmienok uznateľnosti výdavku.
Skús sa ešte spojiť s firmou, ktorá Ti vystavila faktúru a požiadaj o nejaké potvrdenie, že tento tovar bol uhradený.