dr.kuko
18.01.09,02:22
Dobrý deň,
p. Mihála si Vážim ako skvelého ekonóma, ale po prečítaní článku o odvodoch a o živnostiach a eseróčkach som sa zabavil na vete, ktorú vraj povedal p. Mihál. Citujem s časopisu Profit.


"Ak prejde na eseročku, stráca napríklad možnosť odrátavať si paušálne náklady a stáva sa platiteľom DPH" hovorí daňový poradca. J. Mihál dodáva, že pri úvahe o založení eseročky by sa nemalo zabudnúť ...

Myslím, že ak sa niekto dostal k tomuto článku a rozhodoval sa či si založí eseróčku tak vie že bude určite platcom DPH:). Už vidím zákazníkov ako hovoria: eseróčka je dobrá, ale to budem musiet byt platcom DPH:) a ja ze nie a oni, ale áno písali to v novinách.

Pekny den.
Zoltán Kovács
18.01.09,08:04
Čo tak sem prilepiť odkaz na článok. Takto je to vytrhnuté z kontextu, a môže to znieť uplne inak, ako pôvodne.
evina
18.01.09,09:04
Myslíš tento článok? Ak áno, tak to veru J. Mihál nepovedal. Za slovom daňový poradca /čo o sebe ani p. Mihál netvrdí, že je daňový poradca/ je bodka a p. Mihál ďalej dodáva....

http://www.etrend.sk/podnikanie/uctovnictvo-dane-odvody/kedy-odpoja-odvody-od-minimalnej-mzdy/155202.html

"Ak prejde na eseročku, stráca napríklad možnosť odrátavať si paušálne náklady a stáva sa platiteľom DPH,“ hovorí daňový poradca. J. Mihál dodáva, že pri úvahe o založení eseročky by sa nemalo zabudnúť na vyššie výdavky spojené s vedením podvojného účtovníctva, a preto odporúča prechod na túto formu podnikateľom, ktorí si na daňové účely uplatňujú skutočné výdavky a ich príjmy po odpočítaní výdavkov sú nad desaťtisíc eur ročne."

P.s. a nie je ani autorom článku, naozaj treba prečítať pozorne celé.
Zoltán Kovács
18.01.09,09:14
Myslíš tento článok? Ak áno, tak to veru J. Mihál nepovedal. Za slovom daňový poradca /čo o sebe ani p. Mihál netvrdí, že je daňový poradca/ je bodka a p. Mihál ďalej dodáva....

http://www.etrend.sk/podnikanie/uctovnictvo-dane-odvody/kedy-odpoja-odvody-od-minimalnej-mzdy/155202.html

"Ak prejde na eseročku, stráca napríklad možnosť odrátavať si paušálne náklady a stáva sa platiteľom DPH,“ hovorí daňový poradca. J. Mihál dodáva, že pri úvahe o založení eseročky by sa nemalo zabudnúť na vyššie výdavky spojené s vedením podvojného účtovníctva, a preto odporúča prechod na túto formu podnikateľom, ktorí si na daňové účely uplatňujú skutočné výdavky a ich príjmy po odpočítaní výdavkov sú nad desaťtisíc eur ročne."

P.s. a nie je ani autorom článku, naozaj treba prečítať pozorne celé.


Ďakujem evina. Presne tak, vytrhnuté z kontextu a dosadené do úst Jožkovi, čo vlastne vôbec nepovedal, resp. nepísal.

Len by som bol zvedavý na toho daňového poradcu, ktorý tvrdí, že prechodom na s.r.o. autumaticky sa stávajú plátcom DPH. A priori podľa zákona ani plátca DPH neexistuje, ale platiteľ dane z pridanej hodnoty.

Práve kvôli takýmto neuváženým a chybným vyhláseniam mám problém vysvetliť mojím drobným živnostníkom, že po prechode na s.r.o. (nutnosť vyhnutia vysokým odvodom) sa nestávajú automaticky platiteľom DPH.
Ich argumenty: čítali v novinách, daňový poradca povedal.....

A ja ako "obyčajný" účtovník mám čo robiť vyvrátiť takéto tvrdenia.
evina
18.01.09,09:34
Ďakujem evina. Presne tak, vytrhnuté z kontextu a dosadené do úst Jožkovi, čo vlastne vôbec nepovedal, resp. nepísal.

Len by som bol zvedavý na toho daňového poradcu, ktorý tvrdí, že prechodom na s.r.o. autumaticky sa stávajú plátcom DPH. A priori podľa zákona ani plátca DPH neexistuje, ale platiteľ dane z pridanej hodnoty.

Práve kvôli takýmto neuváženým a chybným vyhláseniam mám problém vysvetliť mojím drobným živnostníkom, že po prechode na s.r.o. (nutnosť vyhnutia vysokým odvodom) sa nestávajú automaticky platiteľom DPH.
Ich argumenty: čítali v novinách, daňový poradca povedal.....

A ja ako "obyčajný" účtovník mám čo robiť vyvrátiť takéto tvrdenia.

Čítaj, aj to tam je ....;)
Zoltán Kovács
18.01.09,09:38
Čítaj, aj to tam je ....;)

Žeby R. Kontelík?
danushka
18.01.09,10:09
Žeby R. Kontelík?
Ťažko povedať kto , ale jednoznačne to nebol pán Mihál.
dr.kuko
18.01.09,13:46
Ospravedlňujem sa p. Mihálovi, naozaj som si tu bodku nevsimol. Cital som to v noci a bodku prehliadol.
m.hladka
18.01.09,14:08
V noci bodky nevidno?
Jozef Mihál
18.01.09,17:42
ok beriem ospravedlnenie
rokoo
02.02.09,21:45
Dovoľujem si týmto stručne reagovať na tento príspevok.

V tomto prípade sa nekopol "odborník", ale autor príspevku v predmetnom týždenníku, ktorý ma v článku nesprávne citoval.
Z dôvodu časovej tiesne nedošlo k autorizácii celého článku, takže sa na stránky týždenníka dostal takýto nezmysel.

Bližšie viď diskusia k predmetnému článku na Etrende.

Roman Kontelík