Kattie
18.01.09,09:06
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť, lebo už mám z toho zmätok :confused:. Ide o takúto záležitosť: mám skoro dvojročnú dcérku a chodí do jasiel, ale len trikrát do týždňa na tri hodiny, aby si zvykala na iné prostredie a deti, no netuším či mi môžu zobrať rodičovský príspevok, keďže som doma a dcéra mi takto navštevuje jasle.
Veľmi by ste mi pomohli, kebyže mi niekto povie ako to vôbec je, lebo všade píšu len o rodičovskom príspevku a príspevku na starostlivosť keď niekto chce ísť pracovať, alebo pracuje.

Ďakujem veľmi pekne už vopred.
anulík
18.01.09,11:10
ja mám 1,5 ročné dieťa a pracujem. Volala som si na úrad práce a pani mi povedala, že mňa sa aj tak zákon netýka, že sa týka iba rodičov detí narodených od dátumu platnosti zákona. Takže neviem ako je to vtedy ak nepracuješ, ale v podstate by to nemal byť žiadny problém. Ale najlepšie bude ak si to overíš na UP soc.vecí.
brčko
18.01.09,20:45
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť, lebo už mám z toho zmätok :confused:. Ide o takúto záležitosť: mám skoro dvojročnú dcérku a chodí do jasiel, ale len trikrát do týždňa na tri hodiny, aby si zvykala na iné prostredie a deti, no netuším či mi môžu zobrať rodičovský príspevok, keďže som doma a dcéra mi takto navštevuje jasle.
Veľmi by ste mi pomohli, kebyže mi niekto povie ako to vôbec je, lebo všade píšu len o rodičovskom príspevku a príspevku na starostlivosť keď niekto chce ísť pracovať, alebo pracuje.

Ďakujem veľmi pekne už vopred.


môj názor (netvrdím, že pravda),
ak ty nie si zárobkovo činná, tak v prípade, že sa o svoje dieťa dáš do akéhokolvek zariadenia (je jedno či štátnej škôlky, súkromnej škôlky, jasiel, inej právnickej osoby), t.j. nestaráš sa oň osobne, tak nesplnaš podmienku riadnej a osobnej starostlivosti o dieťa podla zákona o rodič.príspevku účinného do 31.12.08 (vid § 3 ods.3, nespadáš pod písm.b)), takže podla mna nárok na RP nemáš :mee:.

Ak by si však zároven vykonávala zárobkovú činnosť, tak nárok na RP máš.