Janka6685
07.06.05,07:20
Ahojte. Nemá niekto skúsenosť s elektronickým zasielaním výkazov do sociálnej poisťovni? Po akom čase ste boli registrovaný? Včera sme boli na sociálke, dali nám heslo, ale neviem sa tam prihlásiť. A čo sa stane, ak tie výkazy pošlem neskôr. Musia sa do ôsmeho čo?
nikulik
07.06.05,05:35
Janka, tych tem je tu uz strasne vela, ale my sme s tym nemali problem, dali nam tu GRID kartu a v pohode sme sa prihlasili, ked sa nejde heslo,treba tam zavolat, ja som na zaciatku urobila take zmätky s tym heslom, ale tie pani na socialke my to potom vysvetlili. Vykazy sa musia posielat podla vyplatneho terminu, my mame napriklad vyplatny termin 25. a vykazy predkladame tak do konca mesiaca.Nesmu sa predlozit skor ako je vyplatny termin, takze ked sa urobia mzdy, tak uz su aj odvody, posle sa to do SP elektronicky a potom osobne. Nic tazke:)
Janka6685
07.06.05,05:41
Ďakujem.

Chcem len podotknúť, že ak niečo potrebujem okamžite, nemám čas prezerať poradu.:o

Takže ak mám výplatný termín k 31., do kedy môžem poslať výkazy.

Ozaj sa ospravedlňujem, ale nemám čas. Ja viem, že ani vy ostatný a ešte tu musíte odpovedať na rovnaké témy, ale keď to inak nejde?

ĎAKUJEM
Jozef Mihál
07.06.05,05:47
Občas si pozrite Poradu "Mzdové účtovníctvo" aj tak, že si ju dáte zotriediť podľa počtu príspevkov alebo ešte lepšie podľa počtu videní. Tak nájdete témy, ktoré sú populárne a je v nich príslušný problém rozobratý od A po Z.
Darana
07.06.05,05:51
Takže máte mzdu posledný deň v mesiaci, alebo len oficiálny termín pripadne na posledný deň?
U nás je tiež výplatný termín nestanovený fixne ale do konca nasledujúceho mesiaca. Takže keď spravím výplaty, pošlem ich na účty tak potom posielam aj výkazy. Skoro vždy to vyjde na iný deň (okolo 23 - 26 teho dňa). Dôležité pre SP je skôr to kedy to zaplatíš...
nikulik
07.06.05,06:56
U nas je to asi takto: v pracovnej zmluve ma kazdy vyplatny termin 25.den v mesiaci, ale na vykazoch mame 28. Ale vykazy posielame az po uhrade, pre nich je dolezite ci sa to uhradilo do konca mesiaca,a papier je uz len papier :D takze podla mna to moze byt v pohode do konca mesiaca,s tym by som sa netrapila, hlavne ze budu to mat uhradene...., pamätam si ze raz som zaniesla mesačny vykaz do SP az na zaciatku dalsieho mesiaca,a vsetko ok....no z nasej strany z ich to ani nerozpravam, vobec peniaze ktore od nas odisli z uctu po tyzdni oni na ucte nemali.Tak potom kde je chaos???