12spidy
18.01.09,11:03
Mám fenku ratlíka a má problém s rodením. Týžden pred termínom pôrodu začne rodiť a všetky šteniatka uhynú. Alebo ich porodí o deň, dva skôr a žijú aj 4 dni jedia a potom prestanú cecať a uhynú. Neviem čo mám s nou robiť. Kto mi poradí???
arizona
18.01.09,10:17
Maja39
21.01.09,10:21
Ahoj, nakoľko som chovateľka viem ti poradiť. Tieto príznaky nasvedčujú tomu, že máš fenku nakazenú herpes virusom. Ak chceš aby sučka šteniatka donosila, porodila a aj bez problémov odchovala, musíš očkovať proti tomuto vírusu 2 krát - po nakrytí a pred pôrodom. Vakcína je drahšia, ale bez nej nič neodchováš. Tento vírus je poslednú dobu dosť rozšírený, stačí minimálný kontakt psov. V dnešnej dobe už skoro nikto neodchováva bez tejto vakcíny. Vírus je takmer v každom chove...
desire44
11.01.11,17:33
Maja39- ahoj, kedze si chovatelka, neviem ci sa ti to uz stalo, ale moja fenka pred dvoma dnami porodila. Mala len jedno steniatko a to velmi narastlo a pri porode sa udusilo. Ona pri tom skoro zomrela. Teraz je strasne nestasna, nic neje, stale knuci, vrci na nasho psa, stale sa vracia do svojej porodnej bednicky a snazi sa neboheho malickeho vynuchat. Som z nej strasne smutna a bojim sa ze uz nebude taka hrava a stastna ako bola predtym...
bonita
12.01.11,08:43
Hovorite o fenkach s preukazom povodu?

Ak nie, naco davate robit dalsie stence, ked su ich plne utulky?

Ak niekto nechce chodit na vystavy, naco mu je pes bez PP. Ak chce chodit na vystavy, tak si radsej priplati a vie ze si kupi zdraveho psa s PP, a ze sa moze vzdy obratiti na majitela chovnej stanice.

Ze vam nie je luto tych suciek, co takmer pridu aj o zivot, luto ich citovej ujmy, ked vzdy dojdu o stence, ale davate ich nakyvat dokola. To vam tych par drobnych za rpedaj stenat ozaj stoji za take riziko? Vsimli ste si, ze tie fenky maju city, pocity? Co tak trochu na ne aj mysliet?
desire44
12.01.11,17:01
ja som fenku nakryt nechcela. ale nestastnou nahodou sa stalo... co som mala robit?? napichat do nej injekcie aby potratila??? myslis ze by to bolo lepsie???
bonita
13.01.11,09:44
urcite ano, nebola by skoro zomrela. Alebo ju dat vykastrovat, mohla ist na kastraciu aj kotna. Ja zial uznavam iba mnozenie psov s PP, nie bez.
jelalim
13.01.11,10:04
Hovorite o fenkach s preukazom povodu?

.........

Ak niekto nechce chodit na vystavy, naco mu je pes bez PP.

PP nie je absolutne ziadna zaruka, ze pes s PP je a bude zdravy. Podla mna skor opacne (dosledok velmi casteho pribuzenskeho vztahu predkov psa).

Mudry a zdravy pes je casto pes bez PP a kludne moze byt aj krizenec. Samozrejme, ak sa o psa stara.

PP je podla mna pre tych, co este nepochopili o com su vystavy a chcu na ne chodit.
Martin Mocko
13.01.11,10:13
PP nie je absolutne ziadna zaruka, ze pes s PP je a bude zdravy. Podla mna skor opacne (dosledok velmi casteho pribuzenskeho vztahu predkov psa).

Ak svoju pracu neodflakne poradca chovu, k takejto situacii nemoze prist. Odporucenie na parenie musi vyjst zo strany poradcu chovu.