grayer
18.01.09,12:23
Ahojte,xcem sa opytat,chel by som si zalozit firmu kedze mam trvale bydlisko vo Svidniku a tam som vedeny aj na urade prace a chcem poziadat o dotaciu pre zacinajucich zivnostnikov ale podnikat xcem v Kosiciach kedze tu mam priestory.A sidlo firmi by som si xcel dat do Kosic,bol by to problem?Alebo si tu mam dat prevadzku?Ale pri prevadzke som pocul ze musia byt otváracie hodiny ale ja bude stale u zakaznikov doma.Ci daju sa dat otavracie hodiny napr: Utorok 13 30 14 00? to asi neschvalia co? :)

Dakujem za hociake rady
m.hladka
18.01.09,11:45
Ak nemáš obchod, tak nemusíš mať otváracie hodiny. A čo u tých zákazníkov doma budeš robiť?
grayer
18.01.09,14:51
No tak to xcel by som robit jednoduho povedane PC na Kluč,servis pc,upgrade pc a hlavne E-shop atd...taze to bude svojim sposobom aj obchod ale len na objednavku,taze treba mi otvaracie hodiny?
Monika Kováčová
18.01.09,15:05
Zo zadania nie je zrejmé, či si chceš založiť firmu alebo otvoriť živnosť.
Johanka
18.01.09,15:06
Xce živnosť :).
Zoltán Kovács
18.01.09,15:07
Zo zadania nie je zrejmé, či si chceš založiť firmu alebo otvoriť živnosť.

A to nie je to isté?
Johanka
18.01.09,15:07
mimotemyĽudovít Štúr si práve dal v hrobe jednu otočku :D.
Monika Kováčová
18.01.09,15:15
A to nie je to isté?

pri živnosti sa bavíme o mieste podnikania, pri firme (s.r.o.) sa môžeme baviť o sídle.
grayer
18.01.09,15:24
Miesto podnikania by som xel Kosice tu by som xel podnikat tak tu ale trvale bydlisko mam v Svidiku a tam som aj na urade prace a chem zistak prispevok tiez vo Svidniku ale vykonavat svoju cinnost by som chle v Kosiciach je to zrozumitelne?
grayer
19.01.09,10:45
Tak este raz lebo vidima ze je to trosku nejasne....

Fyzická osoba v ohlásení uvedie:

a) meno a priezvisko, bydlisko, rodné číslo a údaj, či jej súd alebo správny orgán uložil zákaz činnosti týkajúci sa prevádzkovania živnosti,
b) obchodné meno,
c) predmet podnikania,
d) identifikačné číslo, ak bolo pridelené,
e) miesto podnikania,
f) prevádzkarne, ak sú zriadené,
g) dobu ukončenia podnikania, ak zamýšľa prevádzkovať živnosť len po dobu určitú,
h) deň začatia živnosti, ak zamýšľa prevádzkovať živnosť neskorším dňom ako dňom ohlásenia.


Nieje mi jasne ci miesto podnikania môže byť aj mimo trvalého bydliska fyzickej osoby.Napr ked byvam v meste X na určitej adrese (moje trvalé bydlisko)a v tom meste sa zaregistrujem na ZU ci si mozem uvies ako miesto podnikania adresu v uplne inom meste Y vzdialenom aj 100 KM? Da sa to alebo to musi byť pravadzkáren?

Dufam ze mi pomozete
azla
19.01.09,10:56
...Nie je mi jasne ci miesto podnikania môže byť aj mimo trvalého bydliska fyzickej osoby....

Áno.
Napr. všetci tí, čo majú "stánky" na Šírave, na Domaši tam nebývajú .... len tam majú miesto podnikania.
grayer
19.01.09,11:56
Takze miesto podnikania môže byť aj mimo trvalého bydliska fyzickej osoby.Ked ma trvale bydliko v SK na istej adrese tak miesto podnikania si mozem dat KE s inou adresou a nebude to problem a nemusi to byt prevadzkáren. Ak tomu spravne chapem je to tak?
Monika Kováčová
20.01.09,09:14
živnostenský list si vybavíš v mieste trvalého pobytu, ale najskôr si vybav tú podporu z úp v mieste podnikania.
grayer
20.01.09,12:03
takze podporu s UP si mam vybavit v KE (u nas v SK je ta podpora asi 2x vecsia),ked tam chcem mat miesto podnikania? aj ked som na UP v SK a tam mam trvali pobyt? To vazne?

No mne by to nebol problem si spravit aj prevadzkaren v KE ked tak rozmyslam. Ale Ked si dam prevadzkaren v KE tak tam musim mat aj miesto podnikania vsak?