amdd
18.01.09,12:26
Dobrý deň,
som na rodičovskej dovolenke a počas roka 2008 som poberala v januári materskú a od februára dostávam rodičovský príspevok. Nemám žiadny ďalší príjem zo závislej činnosti alebo z dohôd. Počas roka mi boli zdanené úroky z vkladu v banke. Mám nárok na vrátenie dane z týchto úrokov, ak si podám DP, alebo si má na mňa uplatniť manžel NČZD vo svojom DP. Vopred ďakujem za pomoc.
Zoltán Kovács
18.01.09,11:33
Dobrý deň,
som na rodičovskej dovolenke a počas roka 2008 som poberala v januári materskú a od februára dostávam rodičovský príspevok. Nemám žiadny ďalší príjem zo závislej činnosti alebo z dohôd. Počas roka mi boli zdanené úroky z vkladu v banke. Mám nárok na vrátenie dane z týchto úrokov, ak si podám DP, alebo si má na mňa uplatniť manžel NČZD vo svojom DP. Vopred ďakujem za pomoc.

Podaj DP, a manžel nech si uplatní na teba nezd.čiastku.
amdd
18.01.09,11:47
Ďakujem za odpoveď, takže mojím jediným príjmom budú v DP úroky, keďže predpokladám, že materská ani rodičovský príspevok nezahŕňam do DP, však?
amdd
08.03.09,12:34
Dobrý deň.
Ešte by som poprosila o jednu radu: Mám potvrdenie zo životnej poisťovne o mojich zaplatených vkladoch v sume 6156,-SK. Ako to zaviesť do DP, mne alebo manželovi? Veľmi sa v tom nevyznám.
Pre zhrnutie upresním:
Manžel si bude na mňa uplatňovať NČZD (98496) - 3 mesiace materskej - úroky z vkladov (ešte pred zdanením)
A ja si robím DP na vrátenie dane z úrokov.
Vopred ďakujem za pomoc.
Veronika R
08.03.09,12:46
životné poistenie sa týka tvojej osoby, čo znamená, že si ho môžeš uplatniť ty a nie tvoj manžel, on si môže uplatniť svoje životné poistenie.