Jozef Mihál
07.06.05,07:32
Ako iste viete, predmetom dane nie sú podiely na zisku. Viď § 3 ods.2 písm.c) zákona 595/2003 Z.z. o dani z príjmu.

V týchto dňoch je však v NRSR novela zákona o dani z príjmu (tlač 1095), zmyslom ktorej je zvýšenie daňového bonusu zo 4800 Sk ročne na 5400 Sk ročne. Účinnosť novely je navrhovaná k 1.9.2005.

Súčasťou novely je i poslanecký návrh, aby predmetom dane neboli len podiely na zisku, vyplácané osobám majetkovo zainteresovaným na príslušnej obchodnej spoločnosti alebo družstve. Pre bežného zamestnanca budú podiely na zisku predmetom dane.
Richard
22.06.05,10:16
upsssssssss
jamajka
22.06.05,10:21
Ja by som ich aj zdanila..... keby mi ich šéf vyplatil.....http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
apo
08.11.05,00:46
Zdaňovanie podielu na zisku vyplateného pracovníkom je už dávnejšie avizované a považujem to za logický krok nakoľko sa takýmto spôsobom po nanútenej dohode s spracovníkom zakryje čierna mzda.

Niektoré zmeny v dani z príjmu ma vytáčajú, ale ak vidím racionálne jadro prečo nie.

apo
KEJKA
08.11.05,06:23
Zdaňovanie podielu na zisku vyplateného pracovníkom je už dávnejšie avizované a považujem to za logický krok nakoľko sa takýmto spôsobom po nanútenej dohode s spracovníkom zakryje čierna mzda.

Niektoré zmeny v dani z príjmu ma vytáčajú, ale ak vidím racionálne jadro prečo nie.

apoved uz medzicasom je avizo o zruseni zdanovania podielov na zisku pracovnikom, vcelku podiely na zisku mozu posobit motivačne.
Jozef Mihál
08.11.05,06:36
V tejto téme je pekne vidieť plynutie času....

Upozorňujem, že podiely na zisku vyplácané zamestnancom bez majetkovej účasti síce napokon predsa nebudú zdaňované, ale od 1.9.2005 vstupujú do VZ na zdravotné poistenie a tak to aj zostane i po 1.1.2006, a od 1.1.2006 by mali vstupovať i do VZ na sociálne poistenie.
KEJKA
08.11.05,06:41
Ďakujem veľmi pekne, viem, že ste to tu už viackrát spomínali. No ale ked sa otvorila táto téma, tak nech je pravda uvedená aj tu. Ešte raz vďaka za váš čas.
Jozef Mihál
08.11.05,06:44
...ked sa otvorila táto téma, tak nech je pravda uvedená aj tu...Súhlasím, nech to nebodaj niekoho nepomýli.

mimotemy 3500.
ALDA
08.11.05,07:56
V tejto téme je pekne vidieť plynutie času....

Upozorňujem, že podiely na zisku vyplácané zamestnancom bez majetkovej účasti síce napokon predsa nebudú zdaňované, ale od 1.9.2005 vstupujú do VZ na zdravotné poistenie a tak to aj zostane i po 1.1.2006, a od 1.1.2006 by mali vstupovať i do VZ na sociálne poistenie.
mimotemy:) Jožko Gratulujem ..:) 3501..super.:)..veľa zdravíčka aby si to vydržal a pokračoval k 5000-ke a potom k 10000:):)
KEJKA
08.11.05,08:32
tak pardon, chcela som dobre.
Sany
08.11.05,08:47
V tejto téme je pekne vidieť plynutie času....

Upozorňujem, že podiely na zisku vyplácané zamestnancom bez majetkovej účasti síce napokon predsa nebudú zdaňované, ale od 1.9.2005 vstupujú do VZ na zdravotné poistenie a tak to aj zostane i po 1.1.2006, a od 1.1.2006 by mali vstupovať i do VZ na sociálne poistenie.
určite sú všetci zamestnanci, ktorí majú to šťastie, že sú im vyplácané podiely na zisku od radosti celí bez seba...
apo
08.11.05,18:16
V tejto téme je pekne vidieť plynutie času....

Upozorňujem, že podiely na zisku vyplácané zamestnancom bez majetkovej účasti síce napokon predsa nebudú zdaňované, ale od 1.9.2005 vstupujú do VZ na zdravotné poistenie a tak to aj zostane i po 1.1.2006, a od 1.1.2006 by mali vstupovať i do VZ na sociálne poistenie.
Fuj, systém sociálneho zdaňovania je horší ako zdańovanie cez Zákon o dani z príjmu. Máš pravdu v Obchodných správach bola takáto informácia a vtedy ma to dosť rozladilo.

Čakám, čo sa bude diať oklolo návrhov, aby všetky odvody do fondov boli súčaťou hrubej mzdy. Očakávam, že ďalším krokom bude aj úprava výpočtu vymeriavacieho základu SZČO, že to už nebude 1/12 z 50% zisku, ale prostá 1/12. Naviac som toho názoru, že je nesprávne, aby sa pre SZČO zisťoval vymeriavací základ z jednej polovice zisku. Považujem to za diskrimináciu, alebo zvýhodnenie (je to vec uhlu pohľadu) oproti závislej činnosti. Skôr som zato aby boli SZČO a zamestnanci postavení na jednu rovinu a upravili sa percentá pre výpočet odvodu, ale opäť rovnako SZČO aj zamestnanci.

Preto takto uvažujem, že vidím pri účtovných uzávierkach to, že zamestnanci budú mať celkom slušné dôchodky zatiaľ čo ich zamestnávatelia budú mať dôchodok vymeraný z minimálnej mzdy.

Toľko úvaha na tému zvyšovania odvodov osobám v závislom postavení a neperspektívnosť tohoto trendu pre skupinu živnostníkov, ktorí dnes živoria a v dôchodku budú odsúdení sa hrabať v kontaineroch.

apo
hron
09.11.05,12:10
Čakám, čo sa bude diať oklolo návrhov, aby všetky odvody do fondov boli súčaťou hrubej mzdy. Očakávam, že ďalším krokom bude aj úprava výpočtu vymeriavacieho základu SZČO, že to už nebude 1/12 z 50% zisku, ale prostá 1/12.
Toľko úvaha na tému zvyšovania odvodov osobám v závislom postavení a neperspektívnosť tohoto trendu pre skupinu živnostníkov, ktorí dnes živoria a v dôchodku budú odsúdení sa hrabať v kontaineroch.

apo
Hmm, tuto urban legends pocuvam uz od vzniku, ze zivnostnik ma vlastne len 25% odvody oproti odvodom zamestnancov-zamestnavatelov.
V skutocnosti to pravda nie je, pretoze tie percenta sa nevztahuju na rovnaky zaklad. Ak by sa vztahovali, tak v skutocnosti by boli odvody zamestnanec/zamestnavatel cca 38% zo mzdovych nakladov. Ten zvysny rozdiel suvisi s tym, ze do vymeriavacieho zakladu sa zahrnaju zivnostnikovi aj tie jeho naklady ( trebars investicie - urcita ciastka z nich), ktore zamestnanec vo svojich prijmoch nema. Takze taka ja pravda o jednej urban legend.
apo
09.11.05,12:38
Hmm, tuto urban legends pocuvam uz od vzniku, ze zivnostnik ma vlastne len 25% odvody oproti odvodom zamestnancov-zamestnavatelov.
V skutocnosti to pravda nie je, pretoze tie percenta sa nevztahuju na rovnaky zaklad. Ak by sa vztahovali, tak v skutocnosti by boli odvody zamestnanec/zamestnavatel cca 38% zo mzdovych nakladov. Ten zvysny rozdiel suvisi s tym, ze do vymeriavacieho zakladu sa zahrnaju zivnostnikovi aj tie jeho naklady ( trebars investicie - urcita ciastka z nich), ktore zamestnanec vo svojich prijmoch nema. Takze taka ja pravda o jednej urban legend.
Prepáč,
ale nepochopil som súvis vymeriavacieho základu a objemu investícií SZČO.

Skôr ma napadlo, že prbližovanie algoritmu zistenia vymeriavacieho základu pre výpočet fondov SZČO a ZČ je tiež v tom, že zisko SZČO sa pre potreby zistenia vymeriavacieho základu pre zdravotnú poisťovňu povýši o platby do zdravotnej poisťovne a je už isté že sociálna poisťovňa bude postupovať rovnako. Po tejto úprave bude suma z ktorej sa bude zisťovať vymeriavací základ prakticky totožná s hrobou mzdou v ZČ.

Ak uvažujem o investícii tak len tom, že SZČO do budúcna o hodnotu odpisov znižuje sumu pre zistenie vymeriavacieho základu, ale to je správne veď zamestnanec nemá z čoho vypočítavať odpisy.

apo
Shaman
09.11.05,16:34
V tejto téme je pekne vidieť plynutie času....

Upozorňujem, že podiely na zisku vyplácané zamestnancom bez majetkovej účasti síce napokon predsa nebudú zdaňované, ale od 1.9.2005 vstupujú do VZ na zdravotné poistenie a tak to aj zostane i po 1.1.2006, a od 1.1.2006 by mali vstupovať i do VZ na sociálne poistenie.
Jozef, situacia, ked je vyplacany podiel majitelovi/om ale ten je sucasne zamestnanec? A ak nie je zamestnanec, tak ziadne odvody nehrozia?
Som nesledoval teraz tie novely... Thanx
bepo
09.11.05,19:34
Nie je dôležité zamestnanec/nezamestanec ale či má alebo nemá majetkovú účasť.
Jozef Mihál
10.11.05,06:46
...takže podiely vyplatené tomu, kto má majetkovú účasť, sú bez odvodov.

Naopak podiely vyplatené osobe (a to ani nemusí byť zamestnanec, napr. podiely vyplatené bývalému zamestnancovi), ktorá nemá majetkovú účasť, podliehajú odvodom (na ZP od 1.9.05, na SP až od 1.1.06).
JANAKU
30.11.05,13:00
Aj naša firma uvažuje o vyplatení podielov zo zisku zamestnancom.
Odvody do ZP sa platia 14%. Napríklad :
Zamestnanec dostane podiel : 10000,- Sk,
z toho - 4% činia 400,- Sk
- 10 % činí 1000,- Sk
Zamestnancovi sa vyplatí 9600,- Sk.

To znamená, že celkom podiel bude činiť 11 000,- Sk.
Zaúčtujem :
428 / 333 10 000,-
428 / 336 1 000,-
333 / 336 400,-

Vyplatenie podielu : 333 / 211 9 600,-
Odvod do ZP : 336 / 221 1 400,-
Je to správne ?
Myslím si, že keď takýmto spôsobom vyplatíme nejaké korunky zamestnancom, ušetrí firma aj zamestnanci na odvodoch do soc. poistovni.
Jozef Mihál
30.11.05,13:52
To zaúčtovanie možno je správne, ale to čo chcete urobiť je...:mee:
zuveska
30.11.05,14:21
Mám k vyplateniu podielov na zisku takúto otázočku:

Spoločník (51% majetkový podiel) našej firmy je súčasne konateľ aj zamestnanec. Funkciu konateľa vykonáva na základe zmluvy o výkone funkcie konateľa. Z tejto zmluvy mu vyplýva odmena za výkon funkcie konateľa citujem: "ako podiel na zisku spoločnosti vo výške minimálne 1% z obratu, ktorý spoločnosť dosiahla v predchádzajúcom kalendárnom roku".
Za rok 2004 v máji 2005 bolo tomuto konateľovi vyplatených 450000,- .
Mali byť zaplatené z tejto platby odvody? Resp. podlieha tento príjem u konateľa ročnému zúčtovaniu zdravotného poistenia?
Jozef Mihál
30.11.05,15:00
Nie.
A "resp." tiež nie
JANAKU
01.12.05,04:21
Môj názor je taký, že keď vyplatíme zamestancom podiely zo zisku r. 2004, v tomto období, tak ušetríme na odvodoch do soc.poisťovni.
Z vyplatených podielov zrazíme len do ZP. Daň sa už nezráža.
EPk
02.12.05,13:09
Práve ze sa zraza, pozri 1. prispevok.
Tweety
02.12.05,14:10
Môj názor je taký, že keď vyplatíme zamestancom podiely zo zisku r. 2004, v tomto období, tak ušetríme na odvodoch do soc.poisťovni.
Z vyplatených podielov zrazíme len do ZP. Daň sa už nezráža.
Zamestnanec bez majetkovej účasti na imaní, ktorému boli vyplatené podiely na zisku musí zaplatiť daň z podielov, až v novej novele sa hovorí o tom, že sú oslobodené od dane, čiže pri ročnom zúčtovaní sa táto zaplatená daň vráti. ;)
Slovenka
05.01.06,08:35
Môj názor je taký, že keď vyplatíme zamestancom podiely zo zisku r. 2004, v tomto období, tak ušetríme na odvodoch do soc.poisťovni.
Z vyplatených podielov zrazíme len do ZP. Daň sa už nezráža.

Aj môj názor je taký, že je výhodné na konci decembra 2005 vyplatiť
bežným zamestnancom bez účasti na základnom imaní podiely na zisku
za rok 2004, pretože takýto príjem je od dane oslobodený, a vykoná sa
len odvod do zdravotnej poisťovne.
ondrejvla
15.02.07,15:31
Podľa Zákona o DzP 595/2003 v znení neskorších predpisov a citovaného § 3 ods.2, písm. c) predmetom dane nie je :
§ 3
Predmet dane
(2) Predmetom dane nie je
c) podiel na zisku (dividenda) vyplácaný zo zisku obchodnej spoločnosti alebo družstva, alebo obdobnej právnickej osoby v zahraničí určeného na rozdelenie osobám, ktoré sa podieľajú na ich základnom imaní,alebo členom štatutárneho a dozorného orgánu tejto obchodnej spoločnosti alebo družstva, aj keď sú zamestnancami tejto obchodnej spoločnosti alebo družstva, vyrovnací podiel, podiel na likvidačnom zostatku obchodnej spoločnosti alebo družstva a podiel na výsledku podnikania vyplácaný tichému spoločníkovi okrem podielu na zisku spoločníka verejnej obchodnej spoločnosti a komplementára komanditnej spoločnosti a okrem podielu spoločníka verejnej obchodnej spoločnosti a komplementára komanditnej spoločnosti na likvidačnom zostatku pri likvidácii spoločnosti a vyrovnacieho podielu pri zániku účasti spoločníka vo verejnej obchodnej spoločnosti alebo pri zániku účasti komplementára v komanditnej spoločnosti,

Ale v knihe : Účtovné súvzťažnosti rok 2006 od Ing.Kaletovej a Ing.Turóciovej vydanej Poradcom podnikateľa na strane 182 – účtovanie účtovej skupiny 43 je príklad k rozdeleniu zisku :
- odmeny členom štatutárnych orgánov MD 431/ D 379
- zdanenie odmien členov štatutárnych orgánov podľa zákona o DzP MD 379/ D 342


No a teraz som v pomykove, podľa ZoDzP táto odmena nie je predmetom dane,
podľa autoriek tejto publikácie áno. Čo urobiť, zdaniť aj keď nie je predmetom dane, alebo úplne odložiť všetky ostatné knihy a študovať len PORADU ?
gabina
15.02.07,16:06
Platí teda, že podiely na zisku spoločnosti ...majiteľovi a štatutárovi zároveň..... nezdaňujeme, neplatíme odvody do zdravotnej poisťovne, neplatíme odvody do sociálnej poisťovne ?

len zúčtujem 428 / 211 ?

http://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif
gabina
15.02.07,17:12
dobre, dobre......
tak mi to neprezraĎte.......
len jemnúčko naznačte kde si to mám pozrieť

;)
liba2
15.02.07,17:35
dobre, dobre......
tak mi to neprezraĎte.......
len jemnúčko naznačte kde si to mám pozrieť

;)
Tu na porade je to viackrát pretriasaný problém- otázka aj odpoveď :)
http://www.porada.sk/t41915-podiel-na-zisku.html?highlight=podiely
liba2
15.02.07,17:51
....Ale v knihe : Účtovné súvzťažnosti rok 2006 od Ing.Kaletovej a Ing.Turóciovej vydanej Poradcom podnikateľa na strane 182 – účtovanie účtovej skupiny 43 je príklad k rozdeleniu zisku :
- odmeny členom štatutárnych orgánov MD 431/ D 379
- zdanenie odmien členov štatutárnych orgánov podľa zákona o DzP MD 379/ D 342


No a teraz som v pomykove, podľa ZoDzP táto odmena nie je predmetom dane,
podľa autoriek tejto publikácie áno. Čo urobiť, zdaniť aj keď nie je predmetom dane, alebo úplne odložiť všetky ostatné knihy a študovať len PORADU ?
asi áno :--- - viď začiatok témy, príspevky p.Miláha č. 1 a č. 6 - prešlo to určitým legislatívnym vývojom - a zrejme do uvedených publikácií sa nedostalo posledné znenie: nezdaňovať ;)
gabina
15.02.07,19:02
http://www.porada.sk/t41915-podiel-na-zisku.html?highlight=podiely

tam je toho ale málo.......
a ja to chcem mať ošetrené aj zo strany odvodov do ZP aj do SP

a keď sa to nezdanuje......kde sa to dostane ..napr.záujemcovi o úver....... do príjmu ?
liba2
15.02.07,19:11
http://www.porada.sk/t41915-podiel-na-zisku.html?highlight=podiely

tam je toho ale málo.......
a ja to chcem mať ošetrené aj zo strany odvodov do ZP aj do SP

a keď sa to nezdanuje......kde sa to dostane ..napr.záujemcovi o úver....... do príjmu ?
Gabi, a načo máš zaplateného draka ? Tak zato že ho máš zaplateného si dovoľujem ti pripojiť link. Je tam toho viacej, prečítaj si.
http://www.porada.sk/t36198-podiely-na-zisku.html
ondrejvla
15.02.07,19:53
asi áno :--- - viď začiatok témy, príspevky p.Miláha č. 1 a č. 6 - prešlo to určitým legislatívnym vývojom - a zrejme do uvedených publikácií sa nedostalo posledné znenie: nezdaňovať ;)

Aj ja som toho názoru už 2 roky, ale to vydanie je vážne z roku 2006!
Čo všetko dokáže babu domýliť...:)
kalkulka
09.01.08,08:52
Mám jednu otázku. Ak sa vypláca podiel na zisku po zdanení zamestnancom bez účasti na ZI obchodnej spoločnosti je takýto príjem oslobodený od dane? Vzťahuje sa na to §5 ods. 7 písm. i? Platí to do konca roka 2007, alebo nie? Ide o zúčtovanie miezd za december 2007.
apo
09.01.08,10:24
Mám jednu otázku. Ak sa vypláca podiel na zisku po zdanení zamestnancom bez účasti na ZI obchodnej spoločnosti je takýto príjem oslobodený od dane? Vzťahuje sa na to §5 ods. 7 písm. i? Platí to do konca roka 2007, alebo nie? Ide o zúčtovanie miezd za december 2007.

:mad:POZOR Zlá informácia :mad:

Do zákona o dani z príjmu dopracovali zdanenie takéhoto príjmu u zamestnancov. Máme len jednu sadzbu dane. Ja by som to riešil tak, že každému zamestnancovi dám to čo mu patrí a hotovo. Peniaze sú zdanené a zaúčtoval by som výdaj z pokladne ako podiel na zisku spoločníka.


:)Je to presne naopak:)

apo
kalkulka
09.01.08,11:28
A kedy to dopracovali? Vieš, nie som si istá, ale mám dojem, že § 5 ods 7 písm. i, platí k 31.12.2007 a podľa toho by zamestnanci takýto príjem nemali mať zdanený. Neviem, skús ešte mrknúť prosím ťa. Odvody samozrejme idú, ale daň by podľa mňa nemala byť.
apo
09.01.08,12:46
A kedy to dopracovali? Vieš, nie som si istá, ale mám dojem, že § 5 ods 7 písm. i, platí k 31.12.2007 a podľa toho by zamestnanci takýto príjem nemali mať zdanený. Neviem, skús ešte mrknúť prosím ťa. Odvody samozrejme idú, ale daň by podľa mňa nemala byť.

Žiaľ nie som mzdár, bude dobre ak sa pripojí do diskusie niekto aj s takouto kvalifikáciou.

Podiel na zisku vyplatený zamestnancom, ktorí nemajú podiel v spoločnosti sa zdaňuje už niekoľko rokov to viem celkom určite. Ako je to s odvodmi nech nám poradí niekto ďalší. Ak sa nik neohlási skús cez Poradu o mzdách.

apo
liba2
09.01.08,14:33
A kedy to dopracovali? Vieš, nie som si istá, ale mám dojem, že § 5 ods 7 písm. i, platí k 31.12.2007 a podľa toho by zamestnanci takýto príjem nemali mať zdanený. Neviem, skús ešte mrknúť prosím ťa. Odvody samozrejme idú, ale daň by podľa mňa nemala byť.dobre hovoríš :), nezdaňuje sa.
liba2
09.01.08,14:53
Žiaľ nie som mzdár, bude dobre ak sa pripojí do diskusie niekto aj s takouto kvalifikáciou.

Podiel na zisku vyplatený zamestnancom, ktorí nemajú podiel v spoločnosti sa zdaňuje už niekoľko rokov to viem celkom určite. Ako je to s odvodmi nech nám poradí niekto ďalší. Ak sa nik neohlási skús cez Poradu o mzdách.

apo

Naposledy bola táto problematika upravená v zákone o DP č. 595/2003 (http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-uplne-znenie.html) Z.z. novelou č. 534/2005 Z.z. s účinnosťou od 15.12.2005 takto:
§ 5
„(7) Okrem príjmov oslobodených od dane podľa § 9 sú od dane oslobodené aj príjmy poskytnuté ako.....
i) podiel na zisku vyplatený obchodnou spoločnosťou alebo družstvom zamestnancovi bez účasti na základnom imaní tejto spoločnosti alebo družstva....“

§ 52
„(42) Na podiely na zisku bez majetkovej účasti vyplatené po 1. januári 2005, z ktorých bol vybraný preddavok na daň z príjmov zo závislej činnosti do nadobudnutia účinnosti tohto zákona, sa
a) použije § 3 ods. 2 písm. c) tohto zákona, ak ide o člena štatutárneho a dozorného orgánu obchodnej spoločnosti alebo družstva,
b) použije § 5 ods. 7 písm. i) tohto zákona, ak ide o zamestnanca obchodnej spoločnosti alebo družstva okrem písmena a), a .
c) vybraná daň do nadobudnutia účinnosti tohto zákona vysporiada najneskôr pri ročnom zúčtovaní podľa § 38 alebo pri podaní daňového priznania podľa § 32.“

Teda od 1.1.2005 sa podiely na zisku vyplatené zamestnancom bez majetkovej účasti považujú za oslobodené a sa nezdaňujú.
apo
09.01.08,16:08
Naposledy bola táto problematika upravená v zákone o DP č. 595/2003 (http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-uplne-znenie.html) Z.z. novelou č. 534/2005 Z.z. s účinnosťou od 15.12.2005 takto:
§ 5
„(7) Okrem príjmov oslobodených od dane podľa § 9 sú od dane oslobodené aj príjmy poskytnuté ako.....
i) podiel na zisku vyplatený obchodnou spoločnosťou alebo družstvom zamestnancovi bez účasti na základnom imaní tejto spoločnosti alebo družstva....“



No predsa sa nedá spoliehať iba na na pamäť. Keď som si prečítal aj §-ové znenie §5/7/i som si spomenul na daňový seminár a našiel som to v poznámkach zo seminára, kde nám oznamovali, že bola odstránená povinnosť odvádzať daň.

Ospravedlňujem sa za prvú zlú informáciu.

apo
kalkulka
10.01.08,04:53
Hlavne, že sme sa nakoniec zhodli.
kajab
18.01.08,07:24
A ako sa zdaňujú podiely na zisku zamestnancom bez majetkovej účasti za roky 2003 a staršie? Tak ako spoločníkom - vyplatia sa brutto a oni si podajú daňové priznanie a zaradia ich medzi §8? Alebo sa im zdania preddavkovo? Ďakujem
apo
18.01.08,13:50
A ako sa zdaňujú podiely na zisku zamestnancom bez majetkovej účasti za roky 2003 a staršie? Tak ako spoločníkom - vyplatia sa brutto a oni si podajú daňové priznanie a zaradia ich medzi §8? Alebo sa im zdania preddavkovo? Ďakujem

Keď bolo ešte aktuálne vyplácanie podielov zo zisku spoločníkom za roky keď tieto podiely boli zdaňované zrážkovou daňou bolo podané vysvetlenie, že v čase rovnej dane sa tieto podiely zdania podľa nového zákona o dani z príjmu platného v čase výplaty podielu na zisku, dnes platnou sadzbou 19%.

Rovnaký postup sa uplatní aj u zamestnancov. Či príjmy zaradiť do kategórie podľa §8 neviem poradiť.

Pozdravujem.

apo
AHA
19.01.08,06:52
Pán Mihál butete mať seminár
1.2.2007 v Prešove ?