anturia
07.06.05,05:43
Mohol by mi niekto odobriť, či dobre chápem DPH, prosím?
Slovenská firma, platca DPH si objedná napr. tlačiarenskú výrobu letákov v slovenskej tlačiarni, ktoré potom následne predá klientovi v zahraničí (Rakúsko) - berme verziu, že rakúsky odberateľ je tiež platcom DPH. Tlačiareň vyfaktúruje slov. firme cenu aj s DPH, ktorú si potom firma odpočíta v daň. priznaní. Ale slov. firma ďalej faktúruje rakúskemu odberateľovi cenu bez DPH, nakoľko ten by to mal zdaniť u nich doma. Dobre som to napísala? Odobrí mi to niekto alebo ma opraví? Ďakujem
Jana Acsová
07.06.05,06:04
Dobre je to napísané. Pozor na náležitosti faktúry podľa § 72 Zákona o DPH (a ostatné povinnosti pri vedení záznamovej povinnosti § 70)
anturia
07.06.05,06:28
super, ďakujem