dzoni
18.01.09,15:24
Ahojte poradaci,

chcel by som sa opytat na problem s podlahou - pred pol rokom mi stavebna firma dokoncila stavbu skladu na obilie s rozlohou 360 m2. Podlaha bola urobena nasledovne - na zelezobetonovu podlahu nalepili izolaciu (ipu) a na nu polozili 8 cm hruby poter zo strku zrnitosti 0,4mm. Problem je v tom ze poter nie je dostatocne tvrdy, drobi sa a obavam sa ze pri pouzivani tazkej techniky sa rychlo znici.

Vie mi niekto poradit ako podlahu opravit? Nie je nejaka hmota, ktorou by sa to dalo napustit a spevnit?
jankooo33
18.01.09,16:04
ahoj myslim si ze je riesenie na trhu existuje epoxid (zivica) vim ze mala by to robit firma sika ale je to aj dost drahe problem moze byt ze nie su dodrzane pomery v poteri ked sa miesal priklad malo cementu alebo nebol dostatocne vytvrdnuty ked sa zacalo po nom chodit vtedy zacne sa krusit:---
bex
01.02.09,17:55
Ahoj da sa to spravit epoxidovou liatou podlahou. Ta je dost odolna voci zatazi.
220870
02.02.09,07:45
Skôr si myslím že to odflákol samotný investor alebo projektant.Dať do sýpky obyčajný poter!?Pod ťažkú techniku sa dávajú hutnené betóny zrnitosti 0-22 v súčasnosti už aj zo zušlachtujúcimi prísadami alebo liate betóny.Z vašeho príspevku nie je jasné čo je pod poterom aká je hrúbka podkladného betónu.Ale určite viem že pod traktor sa nedáva betón z piesku 0-4mm.Existujú na to nejaké vytvrdzovače.Len neviem názvy .Stretol som sa s tým na výstave v BA na CONECU.Treba brať ohľad aj na to že sa jedná o podlahu na ktorej bude uskladnené obilie.Poter musí spĺňať aj nejaké hygienické normy.Nemôžete na ten poter naliať hocičo.
bex
02.02.09,15:22
Hocico sa tam naliat neda ale uz spominane liate epoxidove podlahy su aj do skladov potravin tak urcite su vhodne aj pre obilie.