adagergely
07.06.05,08:05
prosim o radu
podnikam v oblasti skolskych bufetov, cez prazdniny mame stale zatvorene, lebo sa prisposobujeme len skolskym podmienkam. Mozem si na dva mesiace letnych prazdnin prerusit zivnost aby som nemusela platit odvody?
Dakujem
ondrejvla
07.06.05,06:11
prosim o radu
podnikam v oblasti skolskych bufetov, cez prazdniny mame stale zatvorene, lebo sa prisposobujeme len skolskym podmienkam. Mozem si na dva mesiace letnych prazdnin prerusit zivnost aby som nemusela platit odvody?
Dakujem
Som presvedčená, že tam nie je dôvod, aby si mala živnosť aj počas tohoto obdobia, skús zájsť na ŽÚ, podať žiadosť o prerušenie. Len neviem, či ti to budú prerušovať každý rok?! A čo tie dva mesiace, tie ti nebudú pri dôchodku chýbať?!no, ale skús...
Zita5
07.06.05,06:12
Pokiaľ já mám znalosť s prerušením živnosti , tak ŽÚ preruší na základe žiadosti resp.ohlásenia, ale minimálne na dobu 6 mesiacov . Takže neviem , neviem .
evina
07.06.05,06:26
prosim o radu
podnikam v oblasti skolskych bufetov, cez prazdniny mame stale zatvorene, lebo sa prisposobujeme len skolskym podmienkam. Mozem si na dva mesiace letnych prazdnin prerusit zivnost aby som nemusela platit odvody?
Dakujem
Podľa § 58 bod 2 písm. c živnostenského zákona ŽÚ môže z podnetu podnikateľa pozastaviť prevádzkovanie živnosti na obdobie najmenej 6 mesiacov. Takže na dva mesiace živnosť prerušiť nemôžeš.
ondrejvla
07.06.05,06:28
Ospravedlňujem sa!!!!! Neuvedomila som si, že je to 6 mesiacov, i keď som to vedela, ale mi to hneď nezaplo!
Evanka
07.06.05,06:32
Pokiaľ já mám znalosť s prerušením živnosti , tak ŽÚ preruší na základe žiadosti resp.ohlásenia, ale minimálne na dobu 6 mesiacov . Takže neviem , neviem .Súhlasím so Zitou5. ŽÚ môže podľa Ž.z. §58 odst.2c) z podnetu podnikateľa pozastaviť prevádzkovanie živnosti na obdobie najmenej šiestich mesiacov.
Evanka
07.06.05,06:33
Ste rýchlejší http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif. Kým som medzitým vybavila telefón, už ste to - šikulky stihli rýchlejšie ako ja.
JaroslavKadle
07.06.05,06:39
Mám obdobný problém. Manžel SZČO je od 18.12.2004 na PN. Doteraz sme však ŽÚ túto skutočnosť neoznámili.Odvody do fondov odvádzame(zdrav., nezamestnanosť), ale na sociálne sa z dôvodu PN neodvádza nič.
Uvažujeme nad pozastavením živnosti. Čo všetko treba urobiť ?! Dá sa žiadosť poslať aj faxom? Koľko sa za to platí a koľko sa platí potom za spätné povolenie živnosti.
Aké s tým súvisia ďalšie povinnosti?? Oplatí sa top vôbec robiť??
Vďaka za Vaše skúsenosti s touto problematikou a vďaka za Vašu ochotu poradiť.
ondrejvla
07.06.05,06:39
Ste rýchlejší http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif. Kým som medzitým vybavila telefón, už ste to - šikulky stihli rýchlejšie ako ja.
No dobre!!! Už toľko nekričte, vy sa nezabudnete občas?!
Zita5
07.06.05,06:49
Mám obdobný problém. Manžel SZČO je od 18.12.2004 na PN. Doteraz sme však ŽÚ túto skutočnosť neoznámili.Odvody do fondov odvádzame(zdrav., nezamestnanosť), ale na sociálne sa z dôvodu PN neodvádza nič.
Uvažujeme nad pozastavením živnosti. Čo všetko treba urobiť ?! Dá sa žiadosť poslať aj faxom? Koľko sa za to platí a koľko sa platí potom za spätné povolenie živnosti.
Aké s tým súvisia ďalšie povinnosti?? Oplatí sa top vôbec robiť??
Vďaka za Vaše skúsenosti s touto problematikou a vďaka za Vašu ochotu poradiť.
Na ŽÚ sa neoznamuje PN . Iba v prípade prerušenia živnosti . Neviem posúdiť ako dlho bude ešte PN , ale ak by sa rozhodol , je tu tá možnosť prerušiť živnosť , ako si čítal minimálne na 6 mesiacov . Potom to treba ohlásiť aj na DÚ .Na SP a ZP sa odhlásiť , kde musíš predložiť a kópiu pozastavenia živnosti . Potom nebude platiť nič , počas prerušenia živnosti .
adagergely
07.06.05,07:56
Som presvedčená, že tam nie je dôvod, aby si mala živnosť aj počas tohoto obdobia, skús zájsť na ŽÚ, podať žiadosť o prerušenie. Len neviem, či ti to budú prerušovať každý rok?! A čo tie dva mesiace, tie ti nebudú pri dôchodku chýbať?!no, ale skús...

Nebudu mi chybat, lebo podnikam popri zamestnani a zamestnavatel za mna odvadza odvody. velmi ste ma nepotesili, no ale co uz. Dakujem za prispevky