jozinecko
18.01.09,23:41
Dobry vecer,
ospravedlnujem sa za otazku ktorej podobnych je tu strasne vela, cital som vela no presne som si neodpovedal.

Chcel by som dovazat elektroniku z Ciny a nasledne ich predavat na slovensku, nejde mi ani tak o zisk ale skor o legalnost. vyznam pre mna to ma ze sice nezarobim vela ale nahradi mi to naklady a mam to ako lacnu brigadu na doma a obcas mi poslu gratis vec naviac a ta mi ostane a podobne, hlavne nieco robim.

Takze k veci:
Chcem dovazat elektroniku zu ciny, zaplatim priamo cez paypal, zalozim si zivnost ako student, vymeriavaci zaklad 0SK a zisk neprevisi 6 nasobok minimalnej mzdy a ani nad 90000SK cize odvody by som neplatil.

hlavna otazka je, ze ci mi bude stacit paypal vypis, a ci budem moct predat dalej kedze ani clo nezaplatim (polozky nebudu drahsie ako 150€), budem musiet zaplatit nieco naviac okrem dane z predaja, a potrebujem nieco dalsie, nejaky nadobudaci doklad iny ako paypal?
musim mat aj registracnu pokladnicu, nestaci len primovy doklad? jedna sa o cca 6 poloziek tyzdene.

A oplati sa mi to ako dennemu studentovy VS?

Dakujem pekne za pomoc
Jozef
jozinecko
31.01.09,18:47
Dobry den,
tak upresnujem, kedze ziadna odpoved, PROSIM surne radu:

Chcem poziadat o zivnostnensky list, to uz viem ako, ale surne potrebujem vediet, ako je to s dovozom z ciny.
Je tu strasne vela tem podobnych ale nenasiel odpoved na moju otazku.
Aky doklad potrebujem?
Co sa jedna CLA tak plati ze jedna polozka nesmie byt vyssia ako 150€ alebo vsetky spolu? mozem doviezt aj 50 po 100€ ale kazdu vo vlastnom baliku s vlastnym uctom z paypal ?
Mozem pouzit ucet z PayPal? alebo potrebujem nejaku fakturu?

Chcel by som byt SZCO ako FO. Ako je to s danovym priznanim? co tam vsetko musim udat? mozem paypal ucet pouzit ako doklad o nadobudnuti? a potom kto plati dph?

Prosim ak my vie niekto poskytnut rady napriklad aj cez ICQ alebo skype alebo aj osobne som ochotny aj zaplatit priamo prevodom na ucet.
Som student VS denna forma takze nejak vela to nebude ale co zmozem tak aspon nieco.

moj mail je: jozefziak (zavinac) gmail.com a skype: jozinecko1

Velmi pekne Dakujem za rady a usmernenie.
s pozdravom
Jozef Ziak