Jennys
19.01.09,05:59
Prosím vás ako si mám účtovať v jednoduchom účtovníctve (neplatca DPH) splátkový kalendár? Platím za internet mesačne, dali mi zmluvu a k tomu splátkový kalendár kde je rozpísaná suma na zaplatenie po mesiacoch. Je tam uvedené aj daňový doklad. Takže si to mám normálne nahodiť k došlým faktúram so sumou za mesiac a potom každý mesiac si to mám znova prefotiť do faktúr alebo ako to mám robiť? Ďakujem.
Jennys
02.03.09,05:55
Prosím poraďte, budem čakať na odpoveď:confused:
Zita5
02.03.09,06:41
Ja robím nasledovne :
Na základe splátkového kalendáru ku dňu splatnosti zaúčtujem v Knihe záväzkov príslušný záväzok týkajúci sa uvedeného obdobia .

Do záväzkov si každý mesiac založím fotokópiu splátkového kalendára a daný mesiac si v ňom zvýrazním .

Originál splátkového kalendára mám založený v obale osobitne , na požiadanie predložím daňovej kontrole .
Možno niekto povie , že to je veľa papieru , ale mne to takto vyhovuje a mám v tom prehľad.Takže to záleží od Vás aký postup si zvolíte .
Jennys
02.03.09,08:49
Zitka ďakujem pekne. takže stačí keď si urobím kópie a založím do záväzkov, teda k prijatým faktúram v danom mesiaci. Môžem tie faktúry označiť normálne ako došlé a číslo došlej faktúry? Dátum prijatia mi teda stačí dať dátum splatnosti alebo radšej dátum kedy to bolo zaplatené? Ja mám dátum splatnosti 4. deň v mesiaci ale platila som to teraz napríklad 2. deň v mesiaci. S tými dátumami neviem ako to mám urobiť keď si to nahadzujem do účtovníctva. Dátum splatnosti mi je jasný ale dátum vystavenie a prijatia neviem aký mám dať. Ďakujem:)