poisonkatka
19.01.09,09:08
Da sa nejakym sposobom prepojit OMEGA s e-shopom, aby sa objednavky, ktore urobia zakaznici stiahli do OMEGY a rezervoval sa tovar? Ak je to mozne, tak akym sposobom? Dakujem
jess
19.01.09,08:23
Myslím, že je to vec programátora e-shopu.
poisonkatka
19.01.09,08:27
moze byt, ale by som chcela vediet, ze ako sa to da riesit..teda ak niekto pouziva prepojenie e-shopu s uctovnym softwarom..
jess
19.01.09,08:44
Musí to niekto naprogramovať (samozrejme za peniažky). Tiež mám e-shop a tiež mám Omegu. Zatiaľ, žiadna šanca. E-shop mám v joomla.
poisonkatka
19.01.09,09:09
nam naprogramoval e-shop sefov syn, takze tam o peniazky nepojde :-) teda, ak to bude vediet spravit
Martin Z
17.05.12,16:39
v poslednej dobe som sa začal zaoberať touto problematikou a myslím že ideálna cesta je kontaktovať Kros, ktorý Vás usmerní v tom ako to urobiť v eshope aby vystupy boli prevoditelné do Omegy. Ak má niekto praktické skúseností dúfam, že ma opraví poprípadne doplní. :)
maartin
16.03.13,09:58
akurat riesim rovnaky problem. Spustam eshop, a neviem ako ho napojit na Omegu, aby som si ulahcil pracu. Ma niekto skusenosti s eshopom OpenCart a jeho napojenim na Omegu?
rakerian
14.07.13,15:11
Pôvodná otázka bola zadaná už teda dosť dávno, ale myslím, že kladnú odpoveď na ňu asi zatiaľ nik nemôže dať.
Môžem však prispieť vlastnou skúsenosťou. Eshop prevádzkujem už piaty rok a účtovnictvo si vediem v Omege. S Omegou som pracoval už skôr a som s ňou celkom spokojný, takže nebol dôvod meniť účtovný software len kvôli prepojeniu na eshop. Dnes to tak trocha ľutujem, pretože eshop sa rozrástol natoľko, že prepojenie Omegy a eshopu by som potreboval ako soľ...
Mal som tak trocha výhodu oproti iným podnikateľom/účtovníkom/administrátorom v tom, že moje pôvodné povolanie je programátor ;) Začal som s eshopom CS-cart, ktorý bol za rozumnú cenu a dalo sa do neho programátorsky zasahovať. To mi umožnilo vytvoriť pre databázu Omegy prepojenia na databázu eshopu. Napísal som si pár programov, ktoré som spúšťal buď ručne alebo nastavil na automatické spúšťanie, ktoré mi importovali nových zákazníkov z eshopu, aktualizovali stav skladu a ceny a pridávali nový tovar na eshop zo skladových kariet Omegy. Výrazne mi to ušetrilo čas. Zvlášť ak máte na eshope vyše 6000 položiek...
Po čase som sa začal obzerať po lepšom eshope s komfortnejšími funkciami pre zákazníkov i administrátorov. Prešiel som množstvo softvéru od toho úplne zadarmo až po drahé rozsiahle systémy, ktoré som si mal možnosť vyskúšať. Jednou z podmienok bola prepojiteľnosť na účtovníctvo. No aj keď v SR a ČR nájdete množstvo spoločností, ktoré ponúkajú kvalitné eshopy prepojiteľné na účtovníctvo, tak ani jeden neponúka prepojenie s Omegou... Netuším v čom je problém, ale predpokladám, že aj v Krose tak trocha zaspali dobu a neponúkajú aspoň niektorým firmám možnosť spolupráce. Taká Pohoda alebo Money sú prepojiteľné aspoň na 5 eshopov čo poznám...
Vybral som si nakoniec eshop, ktorý mi vyhovoval funkčnosťou pre zákazníkov a na prepojenie som musel zabudnúť. Všetko to musíme riešiť ručne...