szisza
19.01.09,10:17
Ahojte, chcem sa opýtať, ak sa spoločníci sro rozhodli, že nebudú len zaokruhlovať, ale zvýšia ZI, tak ktoré tlačivo máme použiť? "Návrh na zápis premeny menovitej hodnoty vkladov....atď", alebo "Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o sro do OR"? Chcela som na okresný súd zavolať, ale nikto sa už 3 dni nehlási.
Dík
szisza
19.01.09,10:41
Prosím, to si ešte nikto nebol zmeniť základné imanie z Skk na €?
Vďaka
Chobot
19.01.09,11:33
Ahojte, chcem sa opýtať, ak sa spoločníci sro rozhodli, že nebudú len zaokruhlovať, ale zvýšia ZI, tak ktoré tlačivo máme použiť? "Návrh na zápis premeny menovitej hodnoty vkladov....atď", alebo "Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o sro do OR"? Chcela som na okresný súd zavolať, ale nikto sa už 3 dni nehlási.
Dík

Ak robíte konverziu, ale za iných podmienok, že ukladá zákon o zavedení Euro meny, tak nepostupujete podľa tohto zákona, ale postupuje sa klasicky podľa obchodného zákonníka a vtedy je potrebné urobiť všetky úkony, ako keby ani nebola euro konverzia.

Zákon a vykonávacie vyhlášky presne stanovujú, ako treba prepočítať ZI, na koľko desatinných miest zaokrúhliť. Pokiaľ toto dodržíte, máte výhodu, že postupujete podľa Generálneho zákona, a od mnohých poplatkov ste oslobodení (napr. poplatok za návrh do OR), môžete použiť zjednodušený návrh na zápis a pod.

Pokiaľ však zaokrúhlenie, resp. prepočet sa vymyká tomuto rámcu, nie je to v zmysle Generálneho zákona, ale Obch. zákonníka a musíte pri zápise do OR použiť klasický návrh na zápis zmien v OR a zaplatiť poplatok za návrh.
szisza
21.01.09,06:07
Ďakujem za informácie a ešte by som sa chcela spýtať, (ak bude len teda zaokruhlovanie smerom na celé eurá nahor) či stačí spraviť dodatok k spoločenskej zmluve a to odavzdať aj s tlačivom, ktorý som našla na stránke orsr alebo tam sa musí odovzdať povinne aj úplné znenie spoločenskej zmluvy.
Ďakujem
zeron
29.01.09,16:57
musíš dať aj úplné znenie spoločenskej zmluvy so zapracovanými zmenami, 2 kúopie - jedna so spisu, jedna so zbierky listín.