montina
07.06.05,09:21
Ahojte poradáci. Mám velký problem. Len teraz som zistila,že v marci som prešvihla príjmy cez 1 500 000,- sk. Bože môj, čo mám teraz robiť? K akému dnu mám podať žiadosť o registráciu. Kto máte s tým nejakú skúsenosť. Dá mi DU riadnu pokutu? Ja sa asi zbláznim. Normálne som v noci nemohla spať. Prosím poradte mi.
evina
07.06.05,07:45
Ahojte poradáci. Mám velký problem. Len teraz som zistila,že v marci som prešvihla príjmy cez 1 500 000,- sk. Bože môj, čo mám teraz robiť? K akému dnu mám podať žiadosť o registráciu. Kto máte s tým nejakú skúsenosť. Dá mi DU riadnu pokutu? Ja sa asi zbláznim. Normálne som v noci nemohla spať. Prosím poradte mi.Na zbláznenie sú horšie veci. Na základe jednej osobnej skúsenosti Ti doporučujem vydať sa na DU a dohodnúť sa s nimi osobne. V najhoršom prípade budeš dodaňovať máj, jún, ale aj spolu s odpočtom a predpokladám, že v apríli by Ti aj tak vydali osvedčenie od 2. kvartálu, takže priznnanie si nezmeškala, len môže byť práca s prerábaním, resp. opravou výstupných dokladov.

Podľa zákona 511/1992 o správe daní a poplatkov v znení neskorších predpisov za nesplnenie registračnej povinnosti
správca dane uloží pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; Nepredpokladám, že by si dostala vyššiu ako 2000 SK, nakoľko DP z druhý kvartál stihneš.
montina
07.06.05,07:59
Evina, dik za povzdudivé slová, trošku som sa ukludnila. Ja mám obchod, takže príjem mám len z registračnej pokladne. To ako mám potom prerábať? A suma na RP mi ostano tá istá, len ju rozdelím na základ dph a spolu, alebo k tej sume pridám Dph, tým pádom budem mať vyšší príjem?
evina
07.06.05,08:06
Evina, dik za povzdudivé slová, trošku som sa ukludnila. Ja mám obchod, takže príjem mám len z registračnej pokladne. To ako mám potom prerábať? A suma na RP mi ostano tá istá, len ju rozdelím na základ dph a spolu, alebo k tej sume pridám Dph, tým pádom budem mať vyšší príjem?
Podčiarkujem vetu, že treba sa osobne dohodnúť s DÚ. Oni Ti určia aj náležitosti s RK.
montina
07.06.05,08:51
dakujem ti