tinuska22
19.01.09,12:00
Dobrý den,
minulý tyzden som dostala vyhodnu pracovnu ponuku,ale termin nastupu je 1.2.2009, rozhodla som sa dat vypoved v doterajsom zamestnani s tym ze termin ukoncenia pracovneho pomeru je koniec januara. Chcem sa opytat co robit v pripade ak mi nadriadeny vypoved nepodpise a ja by som chcela k 1.2.2009 nastupit na ponuknute miesto v inej spolocnosti.:o
dakujem
ZDENIELA
19.01.09,11:06
Žiaľ, ak si v pracovnom pomere, v ktorom si viazaná zmluvou, v tvojom prípade isto na dobu neurčitú si povinná zotrvať v pracovnom pomere počas výpovednej lehoty (2 alebo 3 mesiace podľa toho ako dlho si u svojho zamestnávateľa ...
Chceš odísť k 31.01., ak sa nedohodneš, budeš musieť tú výpovednú lehotu dodržať. Veď zmluvy sú na to aby nás obojstranne chránili.
Buď sa dohodneš v terajšom zamestnaní alebo v tom novom a posunieš si termín nástupu
tinaM
19.01.09,11:10
Ukončiť prac.pomer k 1.2.2009 je možné už len písomnou dohodou. /Musíš sa dohodnúť so zamestnávateľom/.
Ak by si podala výpoveď, dvojmesačná /trojmesačná/ výpovedná doba začne plynúť od 1.2.2009 a prac.pomer pri dvojmesačnej výpovednej lehohe končí dňom 31.3.2009.
Takže len dohoda.:)
Tweety
19.01.09,11:10
Dobrý den,
minulý tyzden som dostala vyhodnu pracovnu ponuku,ale termin nastupu je 1.2.2009, rozhodla som sa dat vypoved v doterajsom zamestnani s tym ze termin ukoncenia pracovneho pomeru je koniec januara. Chcem sa opytat co robit v pripade ak mi nadriadeny vypoved nepodpise a ja by som chcela k 1.2.2009 nastupit na ponuknute miesto v inej spolocnosti.:o
dakujem
Nedávaj výpoveď, tá je s výpovednou dobou, dohodni sa so zamestnáv. na skončení PP dohodou podľa §60.