mocekz
19.01.09,14:36
Ahojte, neviem, či som túto tému zaradila na 100% správne, ale týka sa aj DPH takže snáď áno. Ak nie, prepráčte prosím.
Ide o takýto problém: dovážame tovar zo zahraničia - faktúry, ktoré sú vystavené v cudzej mene som v roku 2008 zaradila do číselného radu zahraničných faktúr a tieto faktúry mi vstúpili aj do DP DPH na riadok 07. Avšak faktúry zo zahraničia, ktoré boli vystavené v SKK som zaraďovala do číselného radu spolu s faktúrami vystavenými v tuzemsku iba s tým rozdielom, že pri účtovaní nebola vyčíslená DPH (napr. došiel tovar za 100 000,00 Sk, tak som faktúru účtovala 131-xxx/321-xxx), v tom prípade mi takéto faktúry vôbec nevstúpili do DP DPH, akoby boli od neplatcu DPH. Problém je teraz v tom, že keď spočítam všetky zahraničné faktúry, ktoré vstúpili do DP DPH ich výsledná hodnota je 4 057 406,00 Sk a teda nemusím podávať hlásenie intrastat, lebo som neprekročila hranicu 5 000 000 Sk, lenže keď si k tomu pripočítam faktúry, ktoré na daňových priznaniach nie sú, ale pochádzajú zo zahraničia a tak by mali na hlásení intrastat byť, túto povinnosť mám. Poraďte mi, prosím, či podávať alebo nepodávať registráciu na hlásenie intrastat, nakoľko štatistický úrad spolupracuje s daňovým úradom (je napojený na DPH).
Gabi03
19.01.09,13:40
Určite podávať.
Problém vznikol tým, že zahraničné faktúry v SKK tiež podliehajú "samozdaneniu" a tým sa mali dostať aj do daňového priznania k DPH. Za predpokladu samozrejme, že takejto povinnosti podliehajú.
mocekz
19.01.09,13:56
existuje medzi daňovým úradom a štatistickým úradom aj spätná väzba? myslím tým, že DU poskytuje info ŠU, ale je to aj opačne? bojím sa totiž, aby DU nevyslal kontrolu, prečo na daňových priznaniach je nižšia suma ako na hlásení intrastat
Gabi03
19.01.09,13:58
existuje medzi daňovým úradom a štatistickým úradom aj spätná väzba? myslím tým, že DU poskytuje info ŠU, ale je to aj opačne? bojím sa totiž, aby DU nevyslal kontrolu, prečo na daňových priznaniach je nižšia suma ako na hlásení intrastat

Ja by som sa viac bála daňového úradu ako štatistického.
Podaj opravné DP k DPH, daňová povinnosť ti vyjde rovnaká.
mocekz
19.01.09,14:01
však o to ide, musela by som podať 12 opravných daňových priznaní - totižto celý rok som to dávala mimo dovoz
mocekz
20.01.09,08:25
vie niekto, akú vysokú pokutu by som mohla dostať, keby som to hlásenie intrastat nepodala?
Elke
11.02.09,12:26
Hlasenie sa podáva mesačne a za každé nepodané hlásenie je pokuta 5000,- Sk. Dúfam, že sa nemýlim