mocekz
19.01.09,15:53
Iba pre poriadok, lebo dosť často som popletená:
1, auto, ktoré som kúpila v roku 2008 a do 30-tich dní oznámila DU, že ho používam na podnikanie - 01/2009 podám daňové priznanie a zaplatím vyčíslenú daň - náklady však účtujem do roku 2008
2, auto, ktoré som kúpila v roku 2007, vtedy som podala aj daňové priznanie, teraz v 01/2009 už nepodávam daňové priznanie, iba zaplatím daň za rok 2008 a do tohto roku aj účtujem náklady ... správne?
Tweety
19.01.09,14:54
Iba pre poriadok, lebo dosť často som popletená:
1, auto, ktoré som kúpila v roku 2008 a do 30-tich dní oznámila DU, že ho používam na podnikanie - 01/2009 podám daňové priznanie a zaplatím vyčíslenú daň - náklady však účtujem do roku 2008
2, auto, ktoré som kúpila v roku 2007, vtedy som podala aj daňové priznanie, teraz v 01/2009 už nepodávam daňové priznanie, iba zaplatím daň za rok 2008 a do tohto roku aj účtujem náklady ... správne?
Jedna zásadná otázka, účtuješ PÚ alebo JÚ?
mocekz
19.01.09,14:57
Jedna zásadná otázka, účtuješ PÚ alebo JÚ?
podvojné účtovníctvo
liba2
19.01.09,15:05
Iba pre poriadok, lebo dosť často som popletená:
1, auto, ktoré som kúpila v roku 2008 a do 30-tich dní oznámila DU, že ho používam na podnikanie - 01/2009 podám daňové priznanie a zaplatím vyčíslenú daň - náklady však účtujem do roku 2008
2, auto, ktoré som kúpila v roku 2007, vtedy som podala aj daňové priznanie, teraz v 01/2009 už nepodávam daňové priznanie, iba zaplatím daň za rok 2008 a do tohto roku aj účtujem náklady ... správne?
Daňové priznanie sa podáva za všetky vozidlá, ktoré sa r. 2008 používali na podnikanie. Náklady zaúčtuješ do r. 2008.
mocekz
19.01.09,15:14
ešteže som sa spýtala, lebo by som podala iba za to nové mysliac si, že to staré mám vybavené. taká podotázočka: aj na to staré auto som mala podávať oznámenie o používaní?
liba2
19.01.09,15:15
ešteže som sa spýtala, lebo by som podala iba za to nové mysliac si, že to staré mám vybavené. taká podotázočka: aj na to staré auto som mala podávať oznámenie o používaní?nie, na to slúži to staré dP.
slnenko
19.01.09,15:17
Musí sa podávať danové priznanie za motorové vozidlá používané v podníkaní každoročne? alebo stači 1x pri registrácii a potom každoročne zaplatiť len daň.
mocekz
20.01.09,09:28
ja som to pochopila tak, že keď sa na podnikanie začne používať nové auto, podáš na DU oznámenie o začatí používania auta na podnikanie a každý január nasledujúceho roka podávaš daňové priznanie z motorových vozidiel za každé jedno auto, ktoré si v predchádzajúcom roku na podnikanie používal
slnenko
20.01.09,09:49
dakujem pekne a želám pekný dník
SilviaS
21.01.09,07:48
Dobrý den poradáci!!:)
Prosím Vás veľmi pekne o radu a dúfam,že mi pomôžete.
Vypisujem tlačivo daň z motor.vozidiel a jedno auto máme Dáciu Logan
v technickom preukaze je napísané ,že je to nákladné vozidlo a ja chcem
vedieť nákladné vozidlo sa berie že je to úžítkové vozidlo alebo osobné???
Lebo neviem aký sadzobník mám použiť!!
Vďaka pekne za všetky rady Silvia:)
m.hladka
21.01.09,07:52
Pod nákladným autom sa rozumie úžitkové.
Aj keď niekedy to vyzerá na osobné.
SilviaS
21.01.09,07:53
Vďaka pekne za odpoved Silvia:)
SilviaS
21.01.09,10:13
Dobrý den poradáci!!:)
Ešte taká malá otázka príves nákladný to mám uviesť v daňovom priznaní
že je to osobné auto alebo ako čo úžitkové???
Vďaka pekne za všetky rady od Vás:)
Silvia
iveta rybarova
21.01.09,18:25
No neviem či Vám odpoviem dobre ale ja som dnes vypĺňala DP z mot. vozidiel a tam ani nevypisujete že aké je to auto ale skupinu. Ja mám príves a vypíšete to čo máte v technickom. Buď M, N alebo a to bol môj prípad pri náves je v technickom preukaze uvedené O.
ibiza
21.01.09,20:18
ahojte.. mám otázočku, podáme DP, zaplatíme daň.. a uvedené zaúčtujem do roku 2008? Vediem JÚ. Myslela som, že to dám do výdavkov až v roku 2009.. Ako to mám zaúčtovať do roku 2008?
Ďakujem
Johanka
21.01.09,20:22
V JÚ je ZAPLATENÁ daň z MV daňovým výdavkom toho zdaňovacieho obdobia, V KTOROM bola zaplatená. Ak zaplatíš v roku 2009 (je jedno za aké obdobie), je to výdavok roka 2009.

.... tak ako každý iný výdavok.
ibiza
21.01.09,21:00
áno ďakujem, myslela som si to, len ma pomýlil nejaký príspevok. Tak som sa potrebovala uistiť... som celá šťastná prešťastná, že existuje táto stránka. Ste tu ozaj všetci zlatí...
ekonom1
22.01.09,11:49
nákladné = úžitkové "N"
daň odvádzaš na základe váhy
ale daj si pozor, ja som sa popálila na vyplňovaní pri váhe
uvádzaj váhu z technického R32 (Najväčšia prípustná celková hmotnosť). Ja som dala za 2007 Prevádzkovú a mám to zle.
Mima P.
22.01.09,16:29
Juuj, ja som tiez pouzila prevadzkovú hmotnost. Takze to mam zle? Ma tam byt najvacsia pripustna celkova hmotnost? Dufam ze nie najv.prip.hmot.jazdnej supravy to uz by bolo na hlavu.
Mima P.
22.01.09,16:31
A este otazocka. Prives =O su ake sadzby? Ako uzit. vozidlo podla poctu naprav a hmotnosti? Akosi vela mi to vychadza :-(
kacena26
23.01.09,06:34
Ahojte, sme s.r.o., za zamestnanca sme zaplatili DzMV za rok 2008 za celý rok lebo každý mesiac používal svoje osobné vozidlo v práci. popri zamestnaní má aj živnosť a tam používa to isté osobné vozidlo na podnikanie. Ako to je s platením DzMV? musí tiež podať a zaplatiť DzMV ako živnostník za to isté auto?
evin
24.01.09,19:28
ahojte,
potrebujem info, ci sa za zamestnanca povazuje fyzicka osoba cinna na zaklade dohody o vykonani prace, ktorej sme vyplatili cestovne nahrady? V januari sme jej vyplatili cestovne nahrady, inac cely rok nic. Je drzitelom motoroveho vozidla. Mame za nu zaplatit dan z motorových vozidiel za tento jeden mesiac?
tibor1000
25.01.09,08:17
Ahojte, sme s.r.o., za zamestnanca sme zaplatili DzMV za rok 2008 za celý rok lebo každý mesiac používal svoje osobné vozidlo v práci. popri zamestnaní má aj živnosť a tam používa to isté osobné vozidlo na podnikanie. Ako to je s platením DzMV? musí tiež podať a zaplatiť DzMV ako živnostník za to isté auto?
Myslím,že za zamestnanca podáva daň.priznanie zamestnávateľ za mesiace,počas ktorých používal súkromné motor.vozidlo na služobné jazdy
a ako živnostník platí taktiež-ak celý rok mal automobil prihlásený na DÚ a využíval ho v súvislosti s podnikaním,platí daň z motor.vozidiel (bez ohľadu či sa jedná o automobil súkromný alebo firemný).
tibor1000
25.01.09,08:20
ahojte,
potrebujem info, ci sa za zamestnanca povazuje fyzicka osoba cinna na zaklade dohody o vykonani prace, ktorej sme vyplatili cestovne nahrady? V januari sme jej vyplatili cestovne nahrady, inac cely rok nic. Je drzitelom motoroveho vozidla. Mame za nu zaplatit dan z motorových vozidiel za tento jeden mesiac?
Ak to má uvedené v dohode o vykonaní práce-to že bude využívať súkromné auto na služobné jazdy,tak by to mohlo byť možné.(treba všetky jazdy zdokladovať-evidencia pracovných ciest,cestovné príkazy,výpočet náhrady za PHM+ výpočet náhrady za použ.súkr.motor.vozidla)
Daň z motor.vozidiel platíte za mesiace,kedy bolo používané súkr.automobil zamestnanca,tzn. vo Vašom prípade iba za 1 mesiac.
tibor1000
25.01.09,08:23
Prosím Vás,keď daň.priznanie k D.z motor.vozidiel podáva spoločnosť s ruč.obmedz.za zamestnanca-v oddieli II začiarnke "splnomocnený zástupca prípadne zákonný zástupca"?chcem zapísať konateľa..
neviem či splnomocnený zástupca,alebo štatutárny zástupca
ale pri štatutárnom zástupcovi je v zátvorke PO-tak tomu rozumiem že štatutárny zástupca je iná právnická osoba,a nie ako v mojom prípade konateľ spoločnosti s ruč.obmedzením?
a adresu -napísať adresu konateľa predpokladám (nie PO,to je asi v prípade,keď sa jedná o štatutárneho zástupcu právnickú osobu napr.inú s.r.o.,a nie štatutárneho zástupcu konateľa..)
:confused:
liba2
25.01.09,12:51
Ak to má uvedené v dohode o vykonaní práce-to že bude využívať súkromné auto na služobné jazdy,tak by to mohlo byť možné.(treba všetky jazdy zdokladovať-evidencia pracovných ciest,cestovné príkazy,výpočet náhrady za PHM+ výpočet náhrady za použ.súkr.motor.vozidla)
Daň z motor.vozidiel platíte za mesiace,kedy bolo používané súkr.automobil zamestnanca,tzn. vo Vašom prípade iba za 1 mesiac.


ahojte,
potrebujem info, ci sa za zamestnanca povazuje fyzicka osoba cinna na zaklade dohody o vykonani prace, ktorej sme vyplatili cestovne nahrady? V januari sme jej vyplatili cestovne nahrady, inac cely rok nic. Je drzitelom motoroveho vozidla. Mame za nu zaplatit dan z motorových vozidiel za tento jeden mesiac?Odpoveď je vyššie, len doplním, že DzMV neplatíte za FO, ale za vozidlo ktoré ste použili na podnikanie a za ktoré ste vyplatili cestovné náhrady.
liba2
25.01.09,12:55
Myslím,že za zamestnanca podáva daň.priznanie zamestnávateľ za mesiace,počas ktorých používal súkromné motor.vozidlo na služobné jazdy
a ako živnostník platí taktiež-ak celý rok mal automobil prihlásený na DÚ a využíval ho v súvislosti s podnikaním,platí daň z motor.vozidiel (bez ohľadu či sa jedná o automobil súkromný alebo firemný).


Ahojte, sme s.r.o., za zamestnanca sme zaplatili DzMV za rok 2008 za celý rok lebo každý mesiac používal svoje osobné vozidlo v práci. popri zamestnaní má aj živnosť a tam používa to isté osobné vozidlo na podnikanie. Ako to je s platením DzMV? musí tiež podať a zaplatiť DzMV ako živnostník za to isté auto?odpoveď dal Tibor, len upozorňujem na materiál DRSR, v ktorom snáď nájdete riešenie ako predísť duplovanej platbe dane za to isté vozidlo.