saki10
19.01.09,18:53
Dobry den.
Dnes sme mali na programe voľbu predsedu SVB.
Je nas 12
Hlasovania sa zúčastnilo 11 členov SVB.
Jedna členka sa zo zdravotných dôvodov nezučastnila hlasovania.
Má nárok hlasovať , ale akou formou.
Na post predsedu bol navrhnutý jeden člen.
Hlasovanie prebiehalo nasledovne : za 6
proti 5

Podľa zákona by mal byť zvolený tento navrhnutý.
Ale čo stou jednou členkou?
Za odpoveď ďakujem.
saki10
19.01.09,20:49
Viem že dotyčná pani je proti novozvolenemu predsedovi .
Pytam sa ma este nejake pravo hlasovat?
Ked bola nemocna a nemohla sa zúčastniť hlasovania.
Ďakujem.
Halli
19.01.09,20:51
Viem že dotyčná pani je proti novozvolenemu predsedovi .
Pytam sa ma este nejake pravo hlasovat?
Ked bola nemocna a nemohla sa zúčastniť hlasovania.
Ďakujem.

Nie už nemá. Ak nepredložil nikto splnomocnenie v jej mene overené notárom a nehlasoval za ňu.
A moja otázka, ten predseda si bol navrhnutý ty?
majkii
19.01.09,21:21
Podľa mňa je voľba predsedu neplatná, pretože na platné zvolenie predsedu v ich prípade je potrebných najmenej 7 hlasov.
§7c ods. (2) "Predseda je štatutárny orgán, ktorý riadi činnosť spoločenstva a koná v jeho mene. Predsedu volí zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou všetkých hlasov vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome na tri roky."
Elena Navrátilová
20.01.09,05:18
Viem že dotyčná pani je proti novozvolenemu predsedovi .
Pytam sa ma este nejake pravo hlasovat?
Ked bola nemocna a nemohla sa zúčastniť hlasovania.
Ďakujem.

Mohla niekoho splnomocniť.
majkii
20.01.09,06:38
Mne sa zdá, že predsedu nevolí schôdza vlastníkov, ale zhromaždenie. Podľa mňa zákon explicitne určuje voľbu predsedu nadpolovičnou väčšinou všetkých vlastníkov, tak ako som vyššie citoval.

Možno sa mýlim, ale na ich schôdzi (ak hovoríme o schôdzi) bola nadpolovičná väčšina vlastníkov (11/12) a vtedy sa hlasuje nadpolovičnou väčšinou všetkých vlastníkov (nie zúčastnených na schôdzi). Tu nejde o hlasovanie po hodine nadpolovičnou väčšinou zúčastnených, pretože sa zišla nadpolovičná väčšina všetkých vlastníkov.

Ešte by som doplnil "Pri hlasovaní na schôdzi vlastníkov sa rozhoduje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak tento zákon neustanovuje inak." ja to vidím tak, že v tom paragrafe 7c ods 2 zákon ustanovuje inak, aj keď na konkrétne nie je tento § uvedeny na konci odstavca toho § 14 ods 2.
Mne by bolo divné, keby šatutára mohla zvoliť nadpolovičná väčšina zúčastnených
globalpartner
20.01.09,07:51
Dobry den.
Dnes sme mali na programe voľbu predsedu SVB.
Je nas 12
Hlasovania sa zúčastnilo 11 členov SVB.
Jedna členka sa zo zdravotných dôvodov nezučastnila hlasovania.
Má nárok hlasovať , ale akou formou.
Na post predsedu bol navrhnutý jeden člen.
Hlasovanie prebiehalo nasledovne : za 6
proti 5

Podľa zákona by mal byť zvolený tento navrhnutý.
Ale čo stou jednou členkou?
Za odpoveď ďakujem.

Na základe toho čo tu bolo aj ďalej uvedené usudzujem, že Váš kandidát nebol právoplatne zvolený za predsedu z nasledovných dôvodov:

Je Vás v dome 12 bytových jednotiek tz. 12 hlasov.Predsedu volí na zhromaždení nadpolovičná väčšina (absolútna/všetkých vlastníkov (§ nebudem citovať dostatočne sú uvedené v iných príspevkoch/ bytov v
bytovom dome ,pričom písomné hlasovanie nie je v tomto prípade prípustné.

Keďže kandidát nezískal min 7 hlasov vlastníkov alebo zástupcov s úradne overeným podpisom nemáte právoplatne zvoleného predsedu a voľbu treba opakovať.
saki10
20.01.09,17:19
Pre Slavicu.
Dakujem za odpoved.
Nie navrhnuty predseda nie som ja ,ja som odstupujuci predseda.
Navrhnuty bol predseda , ktory bol predo mnou a dvakrat sa tejto funkcie dobrovolne vzdal. Je to konfliktny typ človeka , ktorý nielen v našej bytovke ale aj na celom sídlisku vyrába zlo a intrigy.
Halli
20.01.09,17:31
Pre Slavicu.
Dakujem za odpoved.
Nie navrhnuty predseda nie som ja ,ja som odstupujuci predseda.
Navrhnuty bol predseda , ktory bol predo mnou a dvakrat sa tejto funkcie dobrovolne vzdal. Je to konfliktny typ človeka , ktorý nielen v našej bytovke ale aj na celom sídlisku vyrába zlo a intrigy.

Tak to nieje nič dobré, predseda musí mať u vlastníkov dôveru, lebo nebude SVB nikdy dobre fungovať, takže ak boli voľby neplatné a nedosiahol ani nadpolovičnú väčšinu skúste niekoho kto za to stojí.Je vás dosť málo a budete to mať ťažké :o