erita
19.01.09,19:17
Dobrý deň, mám otázku ohľadom lehoty určenej na vrátenie tovaru v prípade predaja cez e-shop. Zákazníčke som tovar odosielala 12.12.2008 doporučenou zásielkou (neviem, kedy balík prevzala, skúsim sa zajtra poinformovať na pošte). 15.1.2009 mi prišiel od nej balík s tovarom a s číslom účtu, kam si prosi peniaze vyplatiť. O tom, že tovar chce vrátiť, ma dopredu neinformovala. Zdá sa mi to už prehnané po mesiaci žiadať takéto niečo. Ako mám teraz postupovať? Je nejaká šanca, že má právo na vrátenie? Napríklad ak balík prevzala neskôr, úložná lehota je tuším 18 dní.
Keby som jej posielala ten tovar naspäť, ako je to s poštovným?
Ďakujem za každý dotaz.
Dáša_
19.01.09,18:39
Dobrý deň, mám otázku ohľadom lehoty určenej na vrátenie tovaru v prípade predaja cez e-shop. Zákazníčke som tovar odosielala 12.12.2008 doporučenou zásielkou (neviem, kedy balík prevzala, skúsim sa zajtra poinformovať na pošte). 15.1.2009 mi prišiel od nej balík s tovarom a s číslom účtu, kam si prosi peniaze vyplatiť. O tom, že tovar chce vrátiť, ma dopredu neinformovala. Zdá sa mi to už prehnané po mesiaci žiadať takéto niečo. Ako mám teraz postupovať? Je nejaká šanca, že má právo na vrátenie? Napríklad ak balík prevzala neskôr, úložná lehota je tuším 18 dní.
Keby som posielala ten tovar naspäť, ako je to s poštovným?
Ďakujem za každý dotaz.zk

Základná otázka, máš v obchodných podmienkach, že tovar možno vrátiť do 7 dní bez udania dôvodu?
erita
19.01.09,18:47
Ano, mám to tam uvedené
Dáša_
19.01.09,18:54
Potom je podla mna rozhodujúce, kedy tovar prevzal a tiez ta mal dopredu pisomne informovat.
http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=10
erita
19.01.09,19:00
Ďakujem, nevie náhodou niekto, či mi na pošte poskytnú informáciu o tom, kedy bol balík prevzatý?
Ešte mi je nejasné, či tou lehotou myslia 7 pracovných dní.
Dáša_
19.01.09,19:02
Ano, jedná sa o pracovné dni.

Tažké počítanie, ale myslím, že do lehoty sa moc nezmestia. Nebol to nahodou vianocny darcek?

Nebola to nahodou dobierka? Tam by to bolo jednoduche.
erita
19.01.09,19:09
Vianočný darček to asi nebol, na jej platbu som totiž čakala od polovice novembra, trvalo takmer mesiac, kým zaplatila. Neverim, že by to kupovala tak popredu.
Ďakujem ešte raz, uvidím, čo mi zajtra povedia na pošte.
Vivi
12.05.09,18:28
ako sa to doriesilo?