zabavac
19.01.09,19:38
Chcem sa opýtať, či správcovská spoločnosť zodpovedá za nedodržanie domového poriadku. Ide najmä o bezpečnosť v bytovom dome, obsadenie spoločných priestorov 2 bytmi, nedodržiavanie poriadku v spoločných priestoroch. Aké máte skusenosti? Ďakujem za odpovede.:confused:
Halli
19.01.09,20:07
Chcem sa opýtať, či správcovská spoločnosť zodpovedá za nedodržanie domového poriadku. Ide najmä o bezpečnosť v bytovom dome, obsadenie spoločných priestorov 2 bytmi, nedodržiavanie poriadku v spoločných priestoroch. Aké máte skusenosti? Ďakujem za odpovede.:confused:

Zabávač nepoteším ťa, vidím, že tie tvoje príspevky ozaj nie sú "zábavné" a nezávidim Ti...dufam, že tvoj nick svedčí skor o tvojej povahe v súkromí;)...ale k veci myslím, že za dodržiavanie domového poriadku správca nenesie zodpovednosť, je to vec Vášho domu a nikto tam nemôže robiť policajta ...S tou bezpečnosťou má spravca jedine spoločné to, že by mal mať zabezpečené revízie a upozorniť zástupcu domu na to, aby spoločné priestory neboli zapratané a predchadzalo sa možným vznikom požiaru a dalo sa dostať k stupačkám a ventilom...Je to hrozné čítať o bordelároch vo Vašom dome v ďalších tvojich príspevkoch. Ja to nechápem...štát dal do rúk ľudom majetok preto do súkromného vlastníctva, aby sa oń starali a zvelaďovali ho. Zrazu prišli k istote a svojim neohroziteľným právam, ale bohužiaľ povinnosti ostali za dverami ich bytov...Zákon síce prikazuje dodržiavať určité pravidlá, ale bohužiaľ jeho vymožiteľnosť je veľmi slabá a keď sa zíde v jednom dome viac takýchto "úbožiakov" sám nič nezmôžeš. Môžeš sa len odsťahovať...čo je niekedy veľmi obtiažné. Tu nepomôže ani dohováranie, ani hrozenie, že budú za svoju nedbanlivosť platiť pokuty, ani oznámenia na nejaké inštitúcie, kde sa nebudú o tom ani baviť...a súdnou cestou dosiahnúť poriadok u takejto skupiny ľudí je priam nemožné, ak to sami nechcú pochopiť. Je mi z takých ľudí nanič a ver mi, že ak dám niečo na niektorom paneláku urobiť a v zápätí to niekto rozbije / aj keď sa stane, že to nemusí byť vlastník z domu/ najskôr som nahnevaná, aj si pozúrim a ponadávam, aj mi je do plaču...Našťastie v mojom prípade je to skôr ojedinelé...Takže aj keď som ti neporadila, aspoň som sa "vykecala" a držím Ti palce, aby si našiel nejaký spôsob ako tých ľudí presvedčiť, že už im nikto nič zadarmo nedá, pokiaľ možno robiť na dome opravy a dokázať im, že na každú opravu sa musia spoločne poskladať a sami si ju zaplatiť...Ale už vopred viem, čo by si mi odpovedal, mám to už všetko za sebou ...;)


Zo zákona snáď len...ale to si určite pozeral.
(1) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný na svoje náklady byt a nebytový priestor v dome udržiavať v stave spôsobilom na riadne užívanie, najmä včas zabezpečovať údržbu a opravy. Je povinný konať tak, aby pri užívaní, udržiavaní, zmenách, pri prenajatí bytu alebo nebytového priestoru v dome, prípadne jeho časti a pri inom nakladaní s bytom a nebytovým priestorom v dome nerušil a neohrozoval ostatných vo výkone ich vlastníckych, spoluvlastníckych a spoluužívacích práv.