beataw
20.01.09,09:31
Počul niekto o zázvorovom čaji, ktorý funguje ako prevencia proti chrípke? Viete ako sa pripravuje? Prosím pošlite mi recept. Ďakujem.:o:)
DanielaSL
20.01.09,08:36
Kúpiš si koreň v obchode, malý kúsok z neho nastrúhaš a zaleješ horúcou vodou a necháš chvíľu vyluhovať. Je síce štipľavý, ale účinný. Ja som ho skúsila, keď na mňa niečo liezlo a choroba bola do rána fuč. Ale niekedy keď viem, že som bola medzi bacilmi ;), tak si ho uvarím aj ako prevenciu.
syrik
20.01.09,08:40
Dobré vedieť...vyskúšam :)
maik
20.01.09,10:03
Preventivne uživame Colostrum od nem.spol. celá rodina, má 3x silnejši účinok, ako očkovanie, lekári z nás nemaju radosť, nepamätám si, kedy sme ich naposledy videli, o maródke ani nehovorim. To sa týka nie len chrípky, ale celkovej imunity.
pasuliatko
20.01.09,11:14
no ešte som nepočula o čaji proti chrípke a ani moc neverím,že je to účinné :)
mareko
20.01.09,20:23
Kúpiš si koreň v obchode, malý kúsok z neho nastrúhaš a zaleješ horúcou vodou a necháš chvíľu vyluhovať. Je síce štipľavý, ale účinný. Ja som ho skúsila, keď na mňa niečo liezlo a choroba bola do rána fuč. Ale niekedy keď viem, že som bola medzi bacilmi ;), tak si ho uvarím aj ako prevenciu.
;)
http://misova.blog.sme.sk/c/115224/Nieco-na-mna-lezie.html
http://wanda.atlas.sk/zdravie-a-chudnutie/vyziva/65391/objavte-zazvor-vo-svojej-kuchyni
misomiso
20.01.09,20:33
Počul niekto o zázvorovom čaji, ktorý funguje ako prevencia proti chrípke? Viete ako sa pripravuje? Prosím pošlite mi recept. Ďakujem.:o:)

...ale musis ho pit o polnoci na cintorine, aby bol ucinny.

Ja poznam ibe jeden recept proti chripke - celovo zdrave stravovanie + psychika bes stresu. Ak sem niekto hodi recept, ako to realne dosiahnut, budem mu vdacny. :)
beataw
21.01.09,08:06
To ti veľmi pekne ďakujem :-)! Až budeš mať ten recept, pošli ho prosím ťa aj mne (ha-ha-ha!!!)
mareko
21.01.09,12:09
To ti veľmi pekne ďakujem :-)! Až budeš mať ten recept, pošli ho prosím ťa aj mne (ha-ha-ha!!!)
Tak taký recept by sme brali.......
icemonika
15.06.09,12:14
pomóóóóc...chrípka ma ničí....to kvôli tomu stresu a zlému stravovaniu???:mee::mee:
BXLmiami
15.06.09,13:44
zázvorový čaj sa dá spraviť aj s citronom a medom,tiež miesto struhania 2-3 jemné kolieska vyluhovať.Je dobrý na začiatku chrípky aj ako prevencia.A ak už chrípka je,tak na vypotenie lipový čaj,práve kvitne lipa.:)
arimi
15.06.09,14:08
ja robím zázvorový čaj tak, že 1-2 velké lyžice nastrúhaného zázvoru dám variť do litra vody, ale najprv v nej povarím zo tri klinčeky a celú skoricu.potom spolu so zázvorom varím desať minúť, nechám trochu vychladnúť, dochutím medom a citronom. vlastne dosť hodne medu a citronu, lebo zázvor je ostrý a ja dávam pri prechladnutí vela zázvoru.
icemonika
15.06.09,15:33
utekam kupit zazvor :) ako vyzera? :D
Blankake
05.11.09,07:40
Prikladám zaujímavé čítanie od Igora Bukovského o chrípke. Sú tam celkom dobré rady.
cabada
05.11.09,19:05
Prikladám zaujímavé čítanie od Igora Bukovského o chrípke. Sú tam celkom dobré rady.

Súhlasím s radami od Igora :)

Zázvor sa dá kúpiť v potravinách aj ako korenie - mletý. Ja len pridávam trochu do šálky čaju, zeleného, alebo bylinkového .. A pomôže.

Inak, so zdravím stravovaním súhlasím tiež, preventívne aj Paragripe a pridať na ovocí a zelenine.
susann2
06.11.09,08:48
Blíži sa pandémia chrípky ? Postupujte podľa pokynov. Tak toto sme dnes obdržali e-mailom.
Denisa
06.11.09,09:07
...je to aj o našom postoji
Blankake
06.11.09,10:38
Blíži sa pandémia chrípky ? Postupujte podľa pokynov. Tak toto sme dnes obdržali e-mailom.
No, sami by sme asi na tieto rady neprišli :D:D:D
Blankake
06.11.09,10:41
...je to aj o našom postoji
Najviac sa mi páči to každodenné pitie červeného vína (350 ml - pre ženy to bude asi menej:D).
Myslím, že za propagáciou očkovania jednoznačne stojí ziskuchtivý farmaceutický priemysel.
A okrem tej veselej mysle by sme mali viac počúvať svoje telo, lebo si myslím, že chrípka najskôr dostane tých, čo majú oslabenú imunitu a čo sú v strese. Zabudli sme otužovať, vetrať, jesť čerstvé sezónne ovocie a zeleninu a odpočívať (nepočúvame vlastné telo, že už si chce oddýchnuť).
buchač
06.11.09,11:51
Prikladám zaujímavé čítanie od Igora Bukovského o chrípke. Sú tam celkom dobré rady.

Som ovplyvnený a to síce negatívne , asi v tom zmysle , že I.B. mi je tak nejak svojim spôsobom nesympatický , že aj keby neviem ako dobre radil , pravdepodobne by som postupoval opačne ....

Neviem , ale nejak sa mi nezdá ta jeho propagandistická zdravej výživy za každú cenu , ktorá hraničí až s fanatizmom ....
Ide mi o to , že v jeho publikáciách o zdravej výžive si to svoje nájde len malé , mizivé percento populácie a aj to sa pohybuje vo vrchných sférach obyvateľstva ...

Môj osobný názor na kvalitnú stravu je asi taký , že táto je drahá , za kvalitu sa platí ...
Keďže som na inzulíne , mal by som zdravo a kvalitne sa stravovať ....
No keď si vezmeme , pri pohľade na cenovky napríklad
- bio potravín
- cena rýb , šunky , kvalitné mäsa / králik , morka , teľacina ..../
- zelenina , ovocie
..........hneď ma prechádza chuť na kvalitu ..;)

A to som , čo sa týka príjmu , celkom slušne ... .....no niekedy je mi až ľúto pri pohľade v obchodoch na poniektorých / nemyslím len dôchodcov / , ako obracajú každý groš v ruke , pritom viem , že sú zamestnaní ....
Ale to je už o niečom inom ...mimotemy
Martasch
06.11.09,12:02
Som ovplyvnený a to síce negatívne , asi v tom zmysle , že I.B. mi je tak nejak svojim spôsobom nesympatický , že aj keby neviem ako dobre radil , pravdepodobne by som postupoval opačne ....
.
.
.
.

Ale to je už o niečom inom ...mimotemy

mimotemySúhlasím s tebou, mne I.B. výzorom nepripomína zdravého ale podvýživeného človeka.
Stanislav 1975
06.11.09,12:06
Som ovplyvnený a to síce negatívne , asi v tom zmysle , že I.B. mi je tak nejak svojim spôsobom nesympatický , že aj keby neviem ako dobre radil , pravdepodobne by som postupoval opačne ....

Neviem , ale nejak sa mi nezdá ta jeho propagandistická zdravej výživy za každú cenu , ktorá hraničí až s fanatizmom ....
Ide mi o to , že v jeho publikáciách o zdravej výžive si to svoje nájde len malé , mizivé percento populácie a aj to sa pohybuje vo vrchných sférach obyvateľstva ...

Môj osobný názor na kvalitnú stravu je asi taký , že táto je drahá , za kvalitu sa platí ...
Keďže som na inzulíne , mal by som zdravo a kvalitne sa stravovať ....
No keď si vezmeme , pri pohľade na cenovky napríklad
- bio potravín
- cena rýb , šunky , kvalitné mäsa / králik , morka , teľacina ..../
- zelenina , ovocie
..........hneď ma prechádza chuť na kvalitu ..;)

A to som , čo sa týka príjmu , celkom slušne ... .....no niekedy je mi až ľúto pri pohľade v obchodoch na poniektorých / nemyslím len dôchodcov / , ako obracajú každý groš v ruke , pritom viem , že sú zamestnaní ....
Ale to je už o niečom inom ...mimotemy

súhlasím s tebou,ja keď ho počujem rozprávať o zdravej výžive,tak som v koncoch-jeho predstava- ráno- ovos s mliekom, na obed klíčky s jogurtom a na večeru nič...Však človek občas potrebuje aj niečo mastné,aj vyprážané(samozrejme s mierou) a nie stále len ovos a klíčky...:eek::eek::eek:
Proste ako "odborníka" I.B. neuznávam...
Blankake
06.11.09,12:11
Som ovplyvnený a to síce negatívne , asi v tom zmysle , že I.B. mi je tak nejak svojim spôsobom nesympatický , že aj keby neviem ako dobre radil , pravdepodobne by som postupoval opačne ....

Neviem , ale nejak sa mi nezdá ta jeho propagandistická zdravej výživy za každú cenu , ktorá hraničí až s fanatizmom ....
Ide mi o to , že v jeho publikáciách o zdravej výžive si to svoje nájde len malé , mizivé percento populácie a aj to sa pohybuje vo vrchných sférach obyvateľstva ...

Môj osobný názor na kvalitnú stravu je asi taký , že táto je drahá , za kvalitu sa platí ...
Keďže som na inzulíne , mal by som zdravo a kvalitne sa stravovať ....
No keď si vezmeme , pri pohľade na cenovky napríklad
- bio potravín
- cena rýb , šunky , kvalitné mäsa / králik , morka , teľacina ..../
- zelenina , ovocie
..........hneď ma prechádza chuť na kvalitu ..;)

A to som , čo sa týka príjmu , celkom slušne ... .....no niekedy je mi až ľúto pri pohľade v obchodoch na poniektorých / nemyslím len dôchodcov / , ako obracajú každý groš v ruke , pritom viem , že sú zamestnaní ....
Ale to je už o niečom inom ...mimotemy
Ja tiež nezachádzam do takých extrémov, ako odporúča I.B. Ale tento článok sa mi od neho celkom páči, píše v ňom o prírodných spôsoboch liečenia chrípky (baza, zázvor, cesnak, zinok, selén...), o umývaní rúk, vetraní, ...niečo aj o prasacej chrípke.
cabada
06.11.09,19:14
Ahojte,
je potrebné si prečítať niektorú z jeho kníh, celú. A naozaj nekáže jesť len zrno, a naozaj nekáže nič ...:)
Zvlášť Návod na prežitie muža je fajn, aj pre nás ženy.
Je pravda, že voči sebe je viac, možno z nášho hľadiska povedzme "extrémickejší", ale každý z nás si z jeho rád vezme a upraví niečo pre seba.

A na margo zdravej výživy - som momentálne nezamestnaná a financie veľmi nie su a bio strava je naozaj drahá !!!
Ale, stravujem sa zdravo, viem si už aj z produktov podobnej kvality, i keď nie vždy bio, vybrať zdravé jedlo pre moju rodinu.
ajale
07.11.09,20:38
Lekarka mojej dcerky je homeopaticka, pytala som sa jej tento tyzden, ci odporuca aby sme sa dali ockovat. Vraj ak chcem nema problem vystavit recept, ale ona ani jej deti nejde ockovat. Odporucila vsak ako prevenciu oscillococcinum, ten sa berie len raz do tyzdna, pokial nie su este ziadne priznaky. Malej 3-rocnej staci len za malicky vrchnacik tej tuby na tyzden. Co mi vyhovuje, lebo nejake zazvorove caje neviem ako do nej liat.
XYZ1
13.11.09,16:57
Dobrý deň! Homeopatia - biela mágia, škodí na psychiku človeka.
Blankake
13.11.09,17:18
Dobrý deň! Homeopatia - biela mágia, škodí na psychiku človeka.
Áno?... a v čom, akým spôsobom???
IVEB
13.11.09,17:53
Ja ako prevenciu proti chrípke , nachladnutiu a pod. už 3 rok používam hlivu ustricovú. Beriem ju 1x denne od septembra do apríla a odkedy ju beriem som nebola vôbec chorá. Samozrejme občas aj pridám cesnak,kyslú kapustu. Zatiaľ mi to vychádza. Očkovaniu neverím .
Blankake
13.11.09,18:04
Ja ako prevenciu proti chrípke , nachladnutiu a pod. už 3 rok používam hlivu ustricovú. Beriem ju 1x denne od septembra do apríla a odkedy ju beriem som nebola vôbec chorá. Samozrejme občas aj pridám cesnak,kyslú kapustu. Zatiaľ mi to vychádza. Očkovaniu neverím .
Hlivu ustricovú v akej forme? Vlastnoručne dopestovanú alebo nejaké prípravky z lekárne?
IVEB
14.11.09,11:58
Hlivu ustricovú v tabletkách .