emula1
20.01.09,09:50
ahojte,

chcem sa spytat ako to najlepsie urobit. mam SZCO v JU, na konci roka ma v pokladni 5532,18 Sk. (su to fiktivne peniaze) Vzhladom k prechodu na euro to chcem vsetko ako os. spotrebu vybrat, len neviem ako to urobit s tymi haliermi, ci vybrat akoze vsetko alebo len cele peniaze a haliere nejak preuctovat - len neviem ako co?

dakujem
ada1602
20.01.09,09:46
Ako môžeš mať v pokladni 5532,18 Sk ?
Anja111
20.01.09,09:56
ahojte,

chcem sa spytat ako to najlepsie urobit. mam SZCO v JU, na konci roka ma v pokladni 5532,18 Sk. (su to fiktivne peniaze) Vzhladom k prechodu na euro to chcem vsetko ako os. spotrebu vybrat, len neviem ako to urobit s tymi haliermi, ci vybrat akoze vsetko alebo len cele peniaze a haliere nejak preuctovat - len neviem ako co?

dakujem
A inventúry pokladne nerobíte?
Jara
20.01.09,10:01
Ja myslím, že zostatok v pokladni ma preto, lebo peniaze ani nevidí. Podnikateľ si nakupuje zrejme sám a ona aby nebola v mínuse zrejme účtovala osobný vklad. No tak teraz musí účtovať o osobnej spotrebe. No a haliere mohli vzniknúť aj pri bežných operaciach, nakoľko na niektorých ERP nemali nastavené zaokruhlenie. Ja by som to dala 5532 ako osobnú spotrebu a tie haliere by som dala do prev. réžie ako rozdiel halierovy. Je to len moja úvaha, nerobim jednoduché účtovníctvo už roky. No možno ti to pomôže
emula1
20.01.09,10:06
presne je to tak ako pises. Peniaze v reale naozaj nevidim, inventury robene papierovo su tiez len naoko aby boli. asi to urobim ako pises, podobne som rozmyslala, len ci nema niekto lepsi napad.
Jara
20.01.09,10:14
Tak som to kedysi mala aj ja. Podnikateľ mi raz za čas vysypal pokrčené omastené paragóny na stôl a delej holka.... Reálne peniaze som nikdy vlastne nevidela. Keď som sa raz ozvala, že mám mínus v pokladni tak mi povedal, že to niečo robím zle a či on ma dať svoje peniaze... Nerozumela ani za máčny mak o čom hovorím. Takže som to riešila vkladom a vrátkami vkladov a osobnými spotrebami ap.
emula1
20.01.09,11:55
hej, ja to robim poobne uz roky, len teraz ked som chcela zlikvidovat sk pokladnu, tak som nevedela co s tymi zvysnymi haliermi, no ale dam to teda ako VNZD halier.vyrovnanie ale co
Michal1
21.01.09,19:08
No a nemôže sa to učtovať ako zostatok vpokladni a prevod na eura?
Johanka
21.01.09,19:16
Všetko vyššie napísané chápem, taká je realita - ALE - tie haliere v pokladni sú chybou v účtovaní. Zostatok môže byť XX,00 alebo XX,50. Takže niekde to "ubehlo" ;).