kabul
20.01.09,10:29
Najde sa tu niekto kto plati za Povinne zmluvne poistenie cez Internet banking?
Zaujimalo by ma ak zaplatim za povinne zmluvne poistenie cez internet banking
akym dokladom pri kontrole sa mam policajtom preukazat že som za PZP zaplatil?
Johanka
20.01.09,09:32
Je povinnosť preukazovať sa policajtom dokladom o úhrade ? Podľa mňa úplne stačí potvrdenie o poistení zodpovednosti, ktoré zasielajú poisťovne a sú na ňom všetky údaje o vozidle , poisťovni + číslo zmluvy.
Stanislav 1975
20.01.09,09:32
Aj keď sa stali prípady, že polícia sr pýtala doklad o zaplatení pzp, tak uvedené potvrdenie ju nemá čo zaujímať, je to bezpredmetné si z toho robiť ťažkú hlavu- potvrdením pre políciu v SR je biela karta, v zahraničí zelená karta- potvrdenie o zaplatení ich nemá čo zaujímať...
kabul
20.01.09,09:50
hm no ja z kazdej strany pocuvam že nestaci karta pzp ale aj doklad o jej zaplateni
a ked zdravy rozum káže načo...? Pre buzeraciu?
No na druhej strane ak niekto plati poistenie po častiach a potom nezaplati
Može nastat situacia ked mam karticku ale este nezaplatil poistenie. Nieje to prave preto

Ja som sa stretol napr pri prepise auta bolo potrebne predložit kartu pzp s dokladom...
tak ako to vlastne je
kargo
20.01.09,09:52
Nečudujte sa policajtom, musia mať z toho v hlave zmätok, keď ich šéf nedávno na JOJ-ke tvrdil že vodič musí mať u seba "doklad o zaplatení PZP".
kabul
20.01.09,09:55
no ved hej
najde sa tu niekto kto plati cez internet banking a ako sa preukazuje?
Johanka
20.01.09,09:58
hm no ja z kazdej strany pocuvam že nestaci karta pzp ale aj doklad o jej zaplateni
a ked zdravy rozum káže načo...? Pre buzeraciu?
No na druhej strane ak niekto plati poistenie po častiach a potom nezaplati
Može nastat situacia ked mam karticku ale este nezaplatil poistenie. Nieje to prave preto

Ja som sa stretol napr pri prepise auta bolo potrebne predložit kartu pzp s dokladom...
tak ako to vlastne je
www.portal.gov.sk (http://www.portal.gov.sk)
Pri prihlásení vozidla ste povinní teda predložiť:

vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie,
osvedčenie o evidencii vozidla,
doklad o nadobudnutí vozidla - faktúra, leasingová zmluva,
doklad o predbežnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla
doklad totožnosti,
overené splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný,
ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra (nie starší ako 3 mesiace), živnostenský list, pečiatku,
prítomnosť osoby oprávnenej zastupovať organizáciu (živnostník, konateľ spoločnosti, osoba úradne splnomocnená),
overené splnomocnenie leasingovej spoločnosti,
kolok 2 000 Sk (1 000 Sk prihlásenie + 2x500 Sk za tabuľky s EČ),
potvrdenie o zaplatení DPH, ak ide o nové vozidlo, dovezené z iného členského štátu EÚ.
bobino38
20.01.09,10:04
a čo tak predložiť výpis z účtu???:-)
zsazsula
20.01.09,10:13
Ja platím cez Internet b. PZP a zatial som nemala žiadny problém pri kontrole ani sa ma na to nespýtali prečo nemám doklad o zaplatení mám bielu, zelenú kartu a to je všetko .
Chobot
20.01.09,10:23
no ved hej
najde sa tu niekto kto plati cez internet banking a ako sa preukazuje?

Ja tiež platí PZP cez IB a nenosím so sebou žiadne potvrdenie o zaplatení, len bielu a zelenú kartu. Zatiaľ som s tým pri kontrole problémy nemal.
Stanislav 1975
20.01.09,10:53
www.portal.gov.sk (http://www.portal.gov.sk)
Pri prihlásení vozidla ste povinní teda predložiť:
vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie,
osvedčenie o evidencii vozidla,
doklad o nadobudnutí vozidla - faktúra, leasingová zmluva,
doklad o predbežnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla
doklad totožnosti,
overené splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný,
ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra (nie starší ako 3 mesiace), živnostenský list, pečiatku,
prítomnosť osoby oprávnenej zastupovať organizáciu (živnostník, konateľ spoločnosti, osoba úradne splnomocnená),
overené splnomocnenie leasingovej spoločnosti,
kolok 2 000 Sk (1 000 Sk prihlásenie + 2x500 Sk za tabuľky s EČ),
potvrdenie o zaplatení DPH, ak ide o nové vozidlo, dovezené z iného členského štátu EÚ.
No ale Johanka pozor, to čo si tam dala, to je povinnosť pri PRIHLÁSENÍ a nie už pri bežnom používaní vozidla...
A to je sakramentský rozdiel...
Stanislav 1975
20.01.09,10:55
no ved hej
najde sa tu niekto kto plati cez internet banking a ako sa preukazuje?
Platím cez ib, doklad nenosím, ani nebudem nosiť- ,mali sme už ohladne toho s policajtami jednanie a nesmú to pýtať...
účtovník 007
20.01.09,10:57
Ja tiež platí PZP cez IB a nenosím so sebou žiadne potvrdenie o zaplatení, len bielu a zelenú kartu. Zatiaľ som s tým pri kontrole problémy nemal.

Platíme PZP za všetky firemné autá cez HB a vodiči nenosia žiaden doklad o zaplatení. To by som sa nakopírovala, ak by som výpis mala priložiť ku každému autu.:)
Jediný koho môže zaujímať úhrada je poisťovňa a tá si prípadný nedoplatok bude vymáhať.
Stefan2005
20.01.09,11:20
www.portal.gov.sk (http://www.portal.gov.sk)
Pri prihlásení vozidla ste povinní teda predložiť:
vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie,
osvedčenie o evidencii vozidla,
doklad o nadobudnutí vozidla - faktúra, leasingová zmluva,
doklad o predbežnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla
doklad totožnosti,
overené splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný,
ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra (nie starší ako 3 mesiace), živnostenský list, pečiatku,
prítomnosť osoby oprávnenej zastupovať organizáciu (živnostník, konateľ spoločnosti, osoba úradne splnomocnená),
overené splnomocnenie leasingovej spoločnosti,
kolok 2 000 Sk (1 000 Sk prihlásenie + 2x500 Sk za tabuľky s EČ),
potvrdenie o zaplatení DPH, ak ide o nové vozidlo, dovezené z iného členského štátu EÚ.


... naschvál som si otvoril stránku - ale je to tak, ako si uviedla. Tu ešte neprešli na EURO :rolleyes:...
duves
20.01.09,12:12
Poistovne posielaju tzv.zloženku na uhradu. No kedysi na rube bola kolonka pre vyplnenie jednorazoveho prikazu v banke, kde mate účet a banka potvrdila zaplatenie zloženky. Ja na poštu nechodim, platim poplatky pri bežnom účte lebo služba pošta vychadza drahsie. No najnovsie zmr.i jedni vyparatili koninu, lebo je tam uvedene niečo na sposob: "Len platbou na slovenskej pošte".
Teraz co mi doslo havarijne, tak to tam bolo takto po novom napisane tiež. Zmena prisla na jesen, co platim dcerke obedy v škole, tiež sa to kvazi neda uhradit v banke.
V banke z toho maju ťažku hlavu a čo pracovnik to iny nazor. Niekde mi ponukli vyplnit prevodny prikaz a potvrdili mi na lice zloženky uhradu, no boli pripady, že hundrali, že je to v rozpore.
wagner
20.01.09,13:42
Mňa na to upozonili pri uzatváraní poistky, že zákonnú poistku musím zaplatiť na pošte. Havarijnú môžem aj cez IB
220870
20.01.09,17:44
Ale poistovna predsa spätne po zaplatení poistného posiela bielu a zelenú kartu a tie ste povinný predložiť policajtovi a nie šek.
220870
20.01.09,17:47
Platíme PZP za všetky firemné autá cez HB a vodiči nenosia žiaden doklad o zaplatení. To by som sa nakopírovala, ak by som výpis mala priložiť ku každému autu.:)
Jediný koho môže zaujímať úhrada je poisťovňa a tá si prípadný nedoplatok bude vymáhať.

Ale mali by nosiť ,zelenú a pokiaľ cestujú za hranice tak aj bielu kartu;)
Stanislav 1975
20.01.09,18:30
Ale mali by nosiť ,zelenú a pokiaľ cestujú za hranice tak aj bielu kartu;)
Myslel si to dobre, ale napísal si to úplne opačne- v SR- bielu, v zahraničí- ZELENÚ kartu
Stanislav 1975
20.01.09,18:34
Mňa na to upozonili pri uzatváraní poistky, že zákonnú poistku musím zaplatiť na pošte. Havarijnú môžem aj cez IB
To ten policajt povedal.ale peknú, ale mimoriadne brutálnu hlúposť
Teba ani nikoho nemožno nutit aby si zaplatil niečo niekde-treba to zaplatit a hotovo a nie kde-to je úplne jedno- kde akože je to v zákone o pzp?
Podla mňa bol ten policajt pod vplyvom drog- neviem si inak vysvetliť ako može niekto z úst takéto niečo vypustiť...
kaps
21.01.09,08:12
Najde sa tu niekto kto plati za Povinne zmluvne poistenie cez Internet banking?
Zaujimalo by ma ak zaplatim za povinne zmluvne poistenie cez internet banking
akym dokladom pri kontrole sa mam policajtom preukazat že som za PZP zaplatil?
Ja platím cez telefón. Preukazovať sa u policajta treba len kartičkou od poisťovne. Ak sa mu to nezdá že je zaplatené, tak dáva podnet na Združenie poi... kde si to overia a konajú. V prípade potreby sa potom preukazuje zaplatenie výpisom z účtu. Robím to už roky a je to OK.
účtovník 007
21.01.09,09:17
Platíme PZP za všetky firemné autá cez HB a vodiči nenosia žiaden doklad o zaplatení. To by som sa nakopírovala, ak by som výpis mala priložiť ku každému autu.:)
Jediný koho môže zaujímať úhrada je poisťovňa a tá si prípadný nedoplatok bude vymáhať.


Ale mali by nosiť ,zelenú a pokiaľ cestujú za hranice tak aj bielu kartu;)

S tým súhlasím.;)
Ja som však písala, že nenosia žiaden doklad o úhrade poistného. Moja odpoveď sa netýkala dokladu preukazujúceho uzatvorenie PZP, čo je zelená a biela karta.
wagner
21.01.09,13:58
STANISLAV 1975 to mi nepovedal policajt, ale ten, čo mi robil zák.poistku. Odo mňa ešte nikto nepýtal doklad o úhrade zákonného poistenia. Teda nie v posledných dvoch rokoch. Predtým sa mi to stalo, keď ma zastavili policajti. ALe doklad som nemala, iba bielu a zelenú kartu, lebo to bolo služobné auto a nebudem predsa nosiť faktúru.
Marta V
21.01.09,15:58
Ja po úhrade cez IB vytlačím prevodný príkaz, že to bolo odpísané z účtu. Tiež od syna pýtal policajt potvrdenie o zaplatení, ale povedal, že to nie je povinné, ale že dobre by bolo keby mal doklad pri sebe, aspoň vytlačený z počítača. Zatial neboli žiadne problémy.
vieroslava
21.01.09,16:20
Voľakedy to bolo v zákone, že prevádzkovateľ je povinný na požiadanie policajta preukázať potvrdenie o úhrade PZP, ale od roku 2001 je táto povinnosť zrušená.
azla
21.01.09,16:28
Ja po úhrade cez IB vytlačím prevodný príkaz, že to bolo odpísané z účtu. Tiež od syna pýtal policajt potvrdenie o zaplatení, ale povedal, že to nie je povinné, ale že dobre by bolo keby mal doklad pri sebe, aspoň vytlačený z počítača. Zatial neboli žiadne problémy.


Prikladám výňatok zo zákona :


§ 17
Preukazovanie poistenia zodpovednosti

Poistník je povinný na žiadost orgánu evidencie vozidiel preukázat poistenie zodpovednosti potvrdením o poistení zodpovednosti alebo preukázať uzavretie poistenia podľa § 14.


§ 18
Kontrola poistenia zodpovednosti


(1) Pri prevádzke tuzemského motorového vozidla je vodic povinný mat pri sebe potvrdenie o poistení zodpovednosti, ktoré je povinný na výzvu príslušníka Policajného zboru predložiť; ak bolo dojednané poistenie podľa § 14, je túto skutočnosť vodič povinný preukázať.


(2) Pri prevádzke cudzozemského motorového vozidla je vodic povinný mat pri sebe zelenú kartu alebo potvrdenie o hranicnom poistení, ktoré je povinný na výzvu príslušníka Policajného zboru predložit. Táto povinnost sa nevztahuje na cudzozemské motorové vozidlá, na ktoré sa vztahuje Mnohostranná dohoda o zárukách medzi Národnými kanceláriami poistovatelov.


Z toho vyplýva, že stačí biela karta.:)


http://www.skp.sk/_documents/381_uplne_znenie.pdf
Chobot
21.01.09,21:58
Voľakedy to bolo v zákone, že prevádzkovateľ je povinný na požiadanie policajta preukázať potvrdenie o úhrade PZP, ale od roku 2001 je táto povinnosť zrušená.

Táto povinnosť bola preto, lebo vtedy sa nevystavovali biele karty ako potvrdenie o poistení. Vtedy mala Slovenská poisťovňa monopol na poistenie MV a jediným dokladom o poistení bola poukážka, ktorá sa uhrádzala najmä na pošte. Dalo sa to uhradiť aj v banke, ale takým spôsobom, že sa vypísal prevodný príkaz a banka potvrdila zaplatenie na tej poukážke. Dlhé roky som to tak robil vo VUB, neviem, či ešte aj teraz by to na prepážke tak urobili.

Takže preto vyžadovali pri kontrole "doklad o zaplatení poistenia", lebo iný doklad (okrem samotnej poistnej zmluvy) nebol. Niektorí príslušníci asi zaspali dobu, ak pýtajú doklad o zaplatení, lebo teraz je potvrdením tá biela karta.
Stanislav 1975
21.01.09,22:01
Táto povinnosť bola preto, lebo vtedy sa nevystavovali biele karty ako potvrdenie o poistení. Vtedy mala Slovenská poisťovňa monopol na poistenie MV a jediným dokladom o poistení bola poukážka, ktorá sa uhrádzala najmä na pošte. Dalo sa to uhradiť aj v banke, ale takým spôsobom, že sa vypísal prevodný príkaz a banka potvrdila zaplatenie na tej poukážke. Dlhé roky som to tak robil vo VUB, neviem, či ešte aj teraz by to na prepážke tak urobili.

Takže preto vyžadovali pri kontrole "doklad o zaplatení poistenia", lebo iný doklad (okrem samotnej poistnej zmluvy) nebol. Niektorí príslušníci asi zaspali dobu, ak pýtajú doklad o zaplatení, lebo teraz je potvrdením tá biela karta.
Tu sa nedá nič dodat, vyčerpávajúco vysvetlené, no comment, excelentné...
Johanka
21.01.09,22:01
hm no ja z kazdej strany pocuvam že nestaci karta pzp ale aj doklad o jej zaplateni
a ked zdravy rozum káže načo...? Pre buzeraciu?
No na druhej strane ak niekto plati poistenie po častiach a potom nezaplati
Može nastat situacia ked mam karticku ale este nezaplatil poistenie. Nieje to prave preto

Ja som sa stretol napr pri prepise auta bolo potrebne predložit kartu pzp s dokladom...
tak ako to vlastne je


No ale Johanka pozor, to čo si tam dala, to je povinnosť pri PRIHLÁSENÍ a nie už pri bežnom používaní vozidla...
A to je sakramentský rozdiel...
To bolo k podčiarknutému ;).
Stanislav 1975
21.01.09,22:03
To sa len chcel uistiť, že zaplatíš, ukážeš mu doklad .. a bude provízia :D

Pridám aj ja ... pozrela som papiere ... našla som od roku 1999 - len elektronicky ... buď cez bankomat, alebo IB
Ja ked idem mojím klientom robit pzp, tak im hned poviem, nech peniažky donesú pekne krásne v hotovosti
Komu sa chce čakať 3 mesiace na provízku...:D
Stanislav 1975
21.01.09,22:04
To bolo k podčiarknutému ;).
Johanka, ok, sorry...nepochopil som najskor...
Johanka
21.01.09,22:06
Stanislav 1975
21.01.09,22:07
Táto povinnosť bola preto, lebo vtedy sa nevystavovali biele karty ako potvrdenie o poistení. Vtedy mala Slovenská poisťovňa monopol na poistenie MV a jediným dokladom o poistení bola poukážka, ktorá sa uhrádzala najmä na pošte. Dalo sa to uhradiť aj v banke, ale takým spôsobom, že sa vypísal prevodný príkaz a banka potvrdila zaplatenie na tej poukážke. Dlhé roky som to tak robil vo VUB, neviem, či ešte aj teraz by to na prepážke tak urobili.

Takže preto vyžadovali pri kontrole "doklad o zaplatení poistenia", lebo iný doklad (okrem samotnej poistnej zmluvy) nebol. Niektorí príslušníci asi zaspali dobu, ak pýtajú doklad o zaplatení, lebo teraz je potvrdením tá biela karta.
Tibi, predsa ta len troška poopravím- dokonca nebola ani žiadna zmluva-len tie šeky, čo si si vzal barskde na pošte
Žabinka
22.01.09,18:50
hm no ja z kazdej strany pocuvam že nestaci karta pzp ale aj doklad o jej zaplateni
a ked zdravy rozum káže načo...? Pre buzeraciu?
No na druhej strane ak niekto plati poistenie po častiach a potom nezaplati
Može nastat situacia ked mam karticku ale este nezaplatil poistenie. Nieje to prave preto

Ja som sa stretol napr pri prepise auta bolo potrebne predložit kartu pzp s dokladom...
tak ako to vlastne je

Včera som si pozerala na stránke min.vnútra info ohľadom kolkov pri prihlasovaní a prepise vozidla a naozaj sa tam nachádza bod:
pri odhlásení(to neviem iste) a pri prepise treba predložiť doklad o zaplatení PZP pôvodného majiteľa. Pri prihlásení len doklad o uzavretí PZP.
kabul
22.01.09,21:14
Tak toto nazývam porada:D

Ďakujem Vám všetkým za vyčerpávajucu studinicu rád.
Markoo
11.02.09,07:57
Moja skúsenosť s policajtami je (ne)milá, kedže som dostal pokutu za to, že nemám pri sebe doklad o zaplatení PZP(mal som iba bielu kartu, na ktorej bolo pri platnosti zmluvy uvedené do odvolania). Dokonca keď som sa bránil, že som ho platil cez internet banking(že preto doklad nemám) tak bolo ešte na mňa nakričané a bolo mi pohrozené aj odobratím vodičského oprávnenia za nevedomosť cestného zákona, keďže podľa neho sa musím preukázať dokladom o zaplatení PZP.
Alexa.k
15.02.09,20:44
Moja skúsenosť s policajtami je (ne)milá, kedže som dostal pokutu za to, že nemám pri sebe doklad o zaplatení PZP(mal som iba bielu kartu, na ktorej bolo pri platnosti zmluvy uvedené do odvolania). Dokonca keď som sa bránil, že som ho platil cez internet banking(že preto doklad nemám) tak bolo ešte na mňa nakričané a bolo mi pohrozené aj odobratím vodičského oprávnenia za nevedomosť cestného zákona, keďže podľa neho sa musím preukázať dokladom o zaplatení PZP.


Moja skúsenosť podobná.
Keď som sa ho opýtala podľa akého predpisu mám mať pri sebe doklad o zaplatení, najprv začal hapkať a očervenel potom na mna zreval nech vytiahnem lekárničku ... našiel mi tam obväz po spotrebe a spokojný mi dal pokutu.
Potom ozvi sa, dopadneš rovnako tak či tak.
jun2006
16.02.09,05:53
A. ako zapltis je tvoja vec. Ak chces mat dokaz - odidenu platbu si doma vytlac a zaloz.

B. Fizla je prd do toho, ci si PZP zaplatil alebo nie. Jeho ma zaujimat VYLUCNE to, ci PZP mas uzavrete, alebo nie
kaco11
17.02.09,15:34
Dokladmi predpísanými pre vedenie a premávku vozidla na území Slovenskej republiky sú:

a) vodičský preukaz (§ 94 zákona o cestnej premávke),
b) osvedčenie o evidencii alebo technické osvedčenie vozidla (§ 23 zákona č. 725/2004 Z.z.),
c) doklad o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla (§ 18 zákona č. 381/2001 Z.z. o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla v znení neskorších predpisov),
d) doklad o vykonaní technickej kontroly (§ 52 zákona č. 725/2004 Z.z.),
e) doklad o vykonaní emisnej kontroly, ak takejto kontrole vozidlo podlieha (§ 70 zákona č. 725/2004 Z.z.),
f) doklad o zaplatení úhrady za užívanie vymedzených úsekov diaľnic, ciest pre motorové vozidlá alebo ciest I. triedy, ako aj označenie vozidla platnou nálepkou, ak je vodič vozidla kontrolovaný na takýchto komunikáciách (§ 6 zákona č. 135/1961 Zb.),
g) doklad o zdravotnej spôsobilosti a doklad o psychickej spôsobilosti, ak takejto povinnosti vodič vozidla podlieha (§ 89 zákona o cestnej premávke),
h) povolenie na zvláštne užívanie pozemných komunikácií, ak sú tieto užívané iným, než zvyčajným spôsobom (§ 8 zákona č. 135/1961 Zb.),
i) iné doklady ustanovené osobitným predpisom (napríklad zákon č. 168/1996 Z.z., § 12 zákona č. 280/2006 Z.z.),

A vzhľadom na to, že ste predpokladam väčšina držiteľmi vodičských oprávnení mali by ste aspoň svoje zákonné povinnosti ovládať. Nie je toho skutočne veľa. Takže si treba prečítať minimálne zákon č. 315/96 resp. jeho novú úpravu a prajem Vám veľa šťastných kilometrov bez nehôd a bez kontrôl.