surround
20.01.09,11:28
Dobrý deň.
Prosím o vysvetlenie ohľadom nezdaniteľnej čiastky daňovníka pre rok 2009.
Účtovníčka mi poradila,aby som si tento rok neuplatňoval mesačnú nezdaniteľnú čiastku / 8.624,00 SKK - 286€ /.Pretože tento rok sa ma dotkne "milionárska daň" a budem vracať / cez splátky / peniaze.
Moja otázka je,či je lepšie nechať si nezdaniteľnú čiastku každý mesiac a potom pri ročnom zúčtovaní vracať penieze alebo si neuplatňovať nezdaniteľnú čiastku a následne pri ročnom zúčtovaní v roku 2010 by som mal mať zase určitý preplatok. Má nezdaniteľná čiastka aj iný vplyv na napr.odvody?
Takto mi vychádza,že každý mesiac dostanem v čistom o 286€*19% menej.
Ďakujem.
Tweety
20.01.09,10:30
Dobrý deň.
Prosím o vysvetlenie ohľadom nezdaniteľnej čiastky daňovníka pre rok 2009.
Účtovníčka mi poradila,aby som si tento rok neuplatňoval mesačnú nezdaniteľnú čiastku / 8.624,00 SKK - 286€ /.Pretože tento rok sa ma dotkne "milionárska daň" a budem vracať / cez splátky / peniaze.
Moja otázka je,či je lepšie nechať si nezdaniteľnú čiastku každý mesiac a potom pri ročnom zúčtovaní vracať penieze alebo si neuplatňovať nezdaniteľnú čiastku a následne pri ročnom zúčtovaní v roku 2010 by som mal mať zase určitý preplatok. Má nezdaniteľná čiastka aj iný vplyv na napr.odvody?
Takto mi vychádza,že každý mesiac dostanem v čistom o 286€*19% menej.
Ďakujem.
Rozhodnutie je na Tebe. NČ nemá nijaký vplyv na odvody.
abel
20.01.09,10:31
Je to len na tebe, ako sa rozhodneš, na odvody to vplyv nemá. Osobne si myslím, že je lepšie mesačne daň odviesť a radšej mať možno prípadný preplatok, ako jednorazovo taký veľký nedoplatok.
surround
20.01.09,12:29
ďakujem za odpoveď
brm
21.01.09,13:14
ja by som radšej možno mala nedoplatok raz do roka ako celý rok dotovať z mojich daní tých čo robiť nechcú nebudú a rodia sa už ako invalidi, čo im nebráni mať vodičáky satelity a kopu detí na prídavky:D
Marína
02.02.09,20:31
Nezdaniteľná časť základu dane by sa mala od marca zvýšiť na 4017,80 € a tiež zamestnanecká prémia. Zdroj ta3.
marina8
02.02.09,22:06
Nezdaniteľná časť základu dane by sa mala od marca zvýšiť na 4017,80 €. Zdroj ta3.



Rovnako v pondelok rada rozhodla o skrátení lehoty na vrátenie nadmerných odpočtov dane z pridanej hodnoty zo 60 na 30 dní.