ilona
08.06.05,06:57
Prečítala som si na porade o zamestnávaní študentov,ale ešte mi to potvrdte,či tomu dobre rozumiem,nie som mzdárka. Môžem zamestnať vysokoškoláka na DoVP na dva mesiace ako recepčného s tým,že za neho budem odvadzať 0,8 % úrazové,dám mu podpísať daňové vyhlásenie,takže budem uplatňovať nezdaniteľnú časť.Je to takto dobre?
Palino
08.06.05,05:29
Lepšie by bolo dohodu o brigádnickej práci študenta. Tak by to nebolo napadnuteľné, že je to činnosť vykonávaná pravidelne, aj keď len 2 mesiace. Odvádza sa 0,8 % úrazové, podpíše daňové vyhlásenie a on si tým u teba uplatňuje nezdaniteľnú časť.
Inak ak by si ho zamestnala na DoVP z hľadiska úrazového a daní je to to isté, teda tak ako píšeš.
Martina80
08.06.05,05:30
Prečítala som si na porade o zamestnávaní študentov,ale ešte mi to potvrdte,či tomu dobre rozumiem,nie som mzdárka. Môžem zamestnať vysokoškoláka na DoVP na dva mesiace ako recepčného s tým,že za neho budem odvadzať 0,8 % úrazové,dám mu podpísať daňové vyhlásenie,takže budem uplatňovať nezdaniteľnú časť.Je to takto dobre?
Možeš s ním podpísať Dohodu o BPŠ, s tým, že musí mať potvrdenie o návšteve .
ilona
08.06.05,06:25
Ďakujem pekne,ale ide mi ešte o to,že keď zarobí viac ako 3000,- už sa musia robiť odvody,alebo aj pri takejto suma sa odvádza len 0,8 %?
Palino
08.06.05,07:06
To už neplatí, bolo treba odvádzať do ZP, ale teraz až po ukončení roka bude robiť vyúčtovanie v prípade, ak zarobí viac ako 78 000,-- v r. 2005. Takže odvádza zamestnávateľ len 0,8 % úrazové.
Jura
08.06.05,07:22
Ešte nezabudni viesť evidenciu uzatvorených dohôd o prácach vykonávaných
mimo pracovného pomeru v poradí, v akom boli uzatvorené, viesť evidenciu
pracovného času zamestnancov, ktorí vykonávajú prácu na základe dohody
o brigádnickej práci študentov a prihlásiť do registra poistencov zamestnanca
pred začatím výkonu činnosti zamestnanca a odhlásiť zamestnanca najneskôr
v deň nasledujúci po zániku výkonu činnosti.