INOTEX
08.06.05,08:13
Poradíte mi. V 5/2005 som 2 zamestnancom vyplatila daňový bónus. Vypísala som žiadosť na DÚ o poukázaní sumy dańového bónusu, do koľkých dní mám túto žiadosť odovzdať? Vďaka.
jarra
08.06.05,06:19
ja posielam žiadosť hneď ako ho vyplatím zamestnancom...výplatu mzdy máme 18.6 takže 19.6 posielam žiadosť o preplatenie tohto vyplateného d.bonusu
KON-EKON
08.06.05,06:38
Tlačivo žiadosti môžete dávať na DÚ vždy,keď máte mzdy hotové a máte pevný termín na výplaty. Inak vtedy, keď sa vypláca mzda, najneskôr do konca mesiaca.Vpisuje sa tam ten dátum, kedy bol bonus vyplatený, čiže mzda. Preto by to malo ísť na DÚ, až po vyplatení mzdy.
Zdravím
jarra
08.06.05,06:44
Mne sa raz podarilo poslať žiadosť na d.u. skôr ako som ho ja vyplatila zamestnancom...uviedla som tam dátum že....dátum vyplatenia mzdy...18.4...a ...dňa.../žiadosť poslaná 17.4 /a daňový úrad mi to vrátil aj s milým listom, že najprv ja musím vyplatiť bonus a až potom si môžem požiadať o vrátenie.....tak som si opravila dátum a poslala pekne krásne ešte raz....
nikulik
08.06.05,06:58
my to takto neziadame danovy urad, ale kazdy mesiac odvadzame o danovy bonus mensiu dan, a kazdy stvrtrok im to dame do prehladu
jarra
08.06.05,07:03
Veď hej keď si to máte z čoho odrátať, ale u nás sú minimálne mzdy takže nemáme z čoho odrátať daňový bonus a d.ú. nám ho musí preplatiť v plnej výške.
Darana
08.06.05,07:07
my to takto neziadame danovy urad, ale kazdy mesiac odvadzame o danovy bonus mensiu dan, a kazdy stvrtrok im to dame do prehladu
Aj ja som to takto robila, ale daň. bonus mi nevrátili. Keď som tam poslala mesačne žiadosti tak sa mi hneď objevili tieto sumy na účte.
nikulik
08.06.05,07:08
Veď hej keď si to máte z čoho odrátať, ale u nás sú minimálne mzdy takže nemáme z čoho odrátať daňový bonus a d.ú. nám ho musí preplatiť v plnej výške.
Platite mensiu daň ako su daňove bonusy???No tak to potom ano
nikulik
08.06.05,07:13
Aj ja som to takto robila, ale daň. bonus mi nevrátili. Keď som tam poslala mesačne žiadosti tak sa mi hneď objevili tieto sumy na účte.
Tak to neviem, s tymto mam zatial dobre skusenosti, lebo mi im posielame na ucet peniaze uz bez danoveho bonusu,takze mi si to hned odratame, vlastne program v ktorom robim mzdy mi to hned da do prevodneho prikazu o ten danovy bonus menej.No na tom danovom maju tiez riadny chaos, raz potreboval sef potvrdenie, ze nemame zaväzky, a oni po tyzdni nemali na ucte peniaze tak tam urobil bordel, a potom priznali ze je to ich chyba.
Darana
08.06.05,07:17
Presne tak, veď ešte tuším minulý rok keď som chcela potvrdenie, že nemáme nedoplatky tak som počkala 5 minút, kúpila som si kolok a mala som to.

Teraz musíš čakať asi dva týždne aby ti to potvrdenie dali.
gabri
08.06.05,09:35
My sme len 2x dostali späť, ale podala som žiadosť spolu so štvrťročným hlásením, tzn.za štvrťrok. V pohode mi požadovanú sumu zaslali na účet.
silvia
10.06.05,06:09
Prosím Vás, maturant mal poslednú maturitnú skúšku 1.6.05. Dokedy možno naňho uplatniť daňový bonus a úľavu na SP?
evae
10.06.05,06:51
ved ak ide na vysoku tak vlastne pokracuje aj v danovom aj v ulave nie?
Jara
10.06.05,07:01
za jún ak nejde na výšku ešte patrí daň. bonus, lebo končí v júni. Potom by Ti mal oznámiť či je prijatý na výšku, ak áno tak patrí ďalej do skončenia štúdia po získanie titulu.
dada 1
10.06.05,07:03
Prosím Vás, maturant mal poslednú maturitnú skúšku 1.6.05. Dokedy možno naňho uplatniť daňový bonus a úľavu na SP?Ja si myslím že do konca prázdnin ak sa nezamestná aspoň nám tak bolo povedané na školení.
alex1
10.06.05,07:13
Aj ja si myslím, že do konca prázdnin, ak sa nezamestná alebo ak sa neprihlási na úrad práce.
Livia2
10.06.05,07:43
Aj ja súhlasím s Dadou1 a Alexom1 v prípade, že sa jedná o prvú maturitu. Ale ako je to, keď si robil po strednej škole dvojročnú nadstavbu, maturoval v júni a chystá sa na VŠ. Je aj vtedy nárok na daňový bonus a odpočet na starobné poistenie počas letných prázdnin?
evae
10.06.05,07:47
Aj ja súhlasím s Dadou1 a Alexom1 v prípade, že sa jedná o prvú maturitu. Ale ako je to, keď si robil po strednej škole dvojročnú nadstavbu, maturoval v júni a chystá sa na VŠ. Je aj vtedy nárok na daňový bonus a odpočet na starobné poistenie počas letných prázdnin?pokial ide na denne studium, tak je to to iste ako to pred tym, stale je student. ak sa nemylim, jedina zmena co je, nastava ked ma ten student viac ako 25 rokov, vtedy sa to uz totiz neda.