Susan
20.01.09,12:40
Pekný deň všetkým. Prosim možete mi poradit, kam mam zaúčtovat nákup domén? Cena jednej domény je cca 20-tis.Sk. Neviem za čo môžem považovať doménu:-( Nehmotny majetok to nie je, cenina to nie je.....
Ďakujem za každu radu, príp. usmernenie.
Zoltán Kovács
20.01.09,11:44
Za akým účelom sa kupovala domena?
Jara
20.01.09,11:49
Včera som čítala v akejsi brožúrke, že to má ísť na 501. Tiež tam bola takto stavaná otázka, že to neni ani nehmotný majetok ani cenina a tak mu tam poradili, tak myslím, že to bolo v 1000 riešení takej bordovej farby bola tá brožúrka.
Zoltán Kovács
20.01.09,11:52
OSobne si myslím, že poplatok za doménu by malo byť účtované na 518 (ja to tak robím). Predsa kupuješ, resp. prenajímaš virtuálny priestor na určitú dobu.
Susan
20.01.09,12:02
OSobne si myslím, že poplatok za doménu by malo byť účtované na 518 (ja to tak robím). Predsa kupuješ, resp. prenajímaš virtuálny priestor na určitú dobu.
Mozno by som aj suhlasila, ze je to sluzba, ale napr. takato domena sa da aj predat a vtedy by som sa uz nepozerala na domenu ako na službu. V kazdom pripade ju vsak spolocnost nekupovala za ucelom obchodovania, ale ako prostriedok na zviditelnenie sa v zahranici. Zatial som domenu zuctovala na 518.
Zoltán Kovács
20.01.09,12:06
Mozno by som aj suhlasila, ze je to sluzba, ale napr. takato domena sa da aj predat a vtedy by som sa uz nepozerala na domenu ako na službu. V kazdom pripade ju vsak spolocnost nekupovala za ucelom obchodovania, ale ako prostriedok na zviditelnenie sa v zahranici. Zatial som domenu zuctovala na 518.

Preto som sa pýtal, že za akým účelom sa kupovala. Ak na ďalší predaj potom jednoznačne tovar, ak na vlastnú potrebu prezentácie na internete tak služba.

Dodatočná otázka: Tá cena je čiste za doménu, alebo už aj za vytvorenú prezentáciu. Totiž zatiaľ som nevidel nikde takú drahú doménu.
Susan
20.01.09,12:12
Preto som sa pýtal, že za akým účelom sa kupovala. Ak na ďalší predaj potom jednoznačne tovar, ak na vlastnú potrebu prezentácie na internete tak služba.

Dodatočná otázka: Tá cena je čiste za doménu, alebo už aj za vytvorenú prezentáciu. Totiž zatiaľ som nevidel nikde takú drahú doménu.

Mame k tymto domenam dost vela dokumentacie ale vsetko v AJ. Mne bolo strucne povedane, ze je to nakup domen do vlastnictva firmy. Nieco sa tymto bude menit?
Zoltán Kovács
20.01.09,12:21
Mame k tymto domenam dost vela dokumentacie ale vsetko v AJ. Mne bolo strucne povedane, ze je to nakup domen do vlastnictva firmy. Nieco sa tymto bude menit?

Takže vlastne ide o viac ako jednu domému. Nie, účtoval by som na 518.
Susan
20.01.09,12:26
Takže vlastne ide o viac ako jednu domému. Nie, účtoval by som na 518.

Dakujem pekne za rady a usmernenia:-)
marta68
04.01.10,18:23
má niekto skúsenosti s domenami aj hostingom, neviem si rady, som tiež registrátor domén, doslé FA od SK-nicu časovo rozlíšim všetky, či som vlastík alebo registrátor 518 a 381 a vyšlé FA nerozlišujem hoci dávam na FA dátum ako SK nic, robím to správne, VFA asi dávať bez dátumu, aby sme sa vyhli ČR poraď . Ďakujem