angimak
20.01.09,13:08
Dobry den, chcela som zacat podnikat od februara (otvorit obchod s textilom) v prenajatom priestore, ale ked som volala na hygienu, ci este stare tlacivo na povolenie je dobre (lebo nove nie su na ich stranke), tak ma informovali, ze uz je potrebne dolozit aj najomnu zmluvu a list vlastnictva.To vsetko mam k dispozicii...ale je tu problem, ze popis stavby je ako "rodinny dom" a nie "priestor na obchodne ucely".Teraz sa to vsetko pretahuje, kym majitel (neviem kolko dni to trva) da prepisat v liste vlastnictva. Uz vsetko mam hotove...len hygiena!!! Neviete poradit, ze ci neexistuje nejaka moznost na to, aby som tu prevadzku mohla otvorit?Alebo musim pockat na papiere? :( Dakujem
hanelie
20.01.09,13:17
treba požiadať MsÚ / stavebný odbor / o: zmena v užívaní stavby, časť určená na podnikanie potom zmení účel používania - zvýši sa aj daň z nehnuteľnosti /

bez povolenia RÚVZ /hygienik / nie je možné otvoriť prevádzku - inak hrozia sankcie
angimak
21.01.09,06:35
Dakujem,
a asi kolko dni to cca.bude trvat u nas na "Slovensku"? Viem, ze kazdy ma svoju lehotu...
hanelie
21.01.09,07:32
treba podať žiadosti súčasne - s tým, že povolenie na zmenu v užívaní / pre hygienikov /sa doloží dodatočne - doba vybavenie do 30 dní, ale môže byť aj skôr aj neskôr / podľa vyťaženosti stavebného úradu / alebo podľa známosti či všimného:D
angimak
21.01.09,08:13
nemas nahodou vzor-co sa poda na hygienu? Ze tam bude zmena? Dakujem velmi pekne
hanelie
21.01.09,08:19
žiadosť o povolenie prevádzky - žiadosť nemám, ale skús na stránke RÚVZ alebo osobne
angimak
21.01.09,08:32
dakujem za radu