sisa37
20.01.09,13:57
ahojte,kto by mi vedel poradit ako sa da vybavit uver ,kedze som len zacala podnikat,nemam este ziadne danove priznanie .Potrebovala by som ho na vystavbu radovych domov na mojom pozemku,vedela by som s tym samozrejme aj rucit.Mam aj studiu.Je vobec nejaka moznost?Nebankovku vylucujem!diky
kori
20.01.09,14:17
Aká je celková hodnota projektu a aku sumu potrebuješ.aké máš vlastné zdroje. Aká je momentálna hodnota pozemku.ako si predstavuješ splácanie úveru - či až po dostavbe a predaji alebo aj v priebehu. Máš už aj nejakých zazmluvnených kupcov?
Bankarka
22.01.09,14:07
Tento projekt a jeho priechodnosť je v súčasnej dobe fin. krízy otázna. Veľa zaváži aký podiel je vynaložených vlastných zdrojov. Priechodné sú projekty, kde je hranica 30%. Jedná sa o reálne vynaložené prostriedky, ktoré je možné zdokladovať, napr. nejakými výpismi z banky. Často sa stáva, že ľudia považujú za vlastný zdroj aj pozemok, ktorý zdedili prípadne nadobudli za dobrú cenu v minulosti a teraz si ho dali oceniť znalcom. Druhým podstatným kriteriom je, ako už naznačil Kori - zazmluvnenosť. Požadované % zo strany banky je rozne, závisí od množstva kriterii ale pohybuje sa od 30 - 50%. Podstatné je aj formulovanie týchto zmluv s kupujucimi, ako je spôsob platby a možnosť odstupenia od zmluvy. Ak mas len pozemok, bude to pomerne obtiažne, lebo to je do ručenia málo.
Väčšina z bánk pristupuje k týmto projektom veľmi obozretne. Bude závisieť od spracovania zámeru a od vyššie spomenutých kritérií.
ucto40
13.02.09,15:33
kontaktujte ma, s kolegom riesime taketo veci a vzhladom na skutocnost, že sme uctovna kancelaria, tak vypracujeme, zastupujeme v pripade potreby. w.akuc.sk, 0908458 980