kalerabik
20.01.09,14:23
Ahojte poraďaci, chcela by som poprosiť o radu. Mám neuhradené pohľadávky z roku 2000-2006 a chcela by som ich vyradiť z evidencie na základe § 19 odst.1 písm i). čítala som usmernenie od drsr a keď som dobre pochopila, tak
môžem tieto pohľadávky vyradiť z evidencie bez vplyvu na základ dane. Je to pravda? Píšu, že nemám brať do úvahy či sa na pohľadávku dá robiť opravná položka. Tento bod si vraj nemám všímať. Možno mi niečo ušlo. Ide o malé sumy pohľadávok. Predpokladám, že už tieto pohľadávky nebudú uhradené. Je možné začať vymáhať tieto pohľadávky teraz, ked su premlčané, aj ked su niektoré čiastočne zaplatené. ďakujem
Soňula
25.02.09,11:16
Rada by som aj ja vedela odpoveď na túto otázku. Niak tomu nerozumiem, ako je to pri vyradení nevymožiteľnej pohľadávky v JÚ. Dočitala som sa, že v JÚ sa nedajú robiť opravné položky.
Podľa § 4 ods 6 pis.d, si môžem nevym.pohľadavku zrušiť tak, že si ju dám do prijmu ovpl.základ dane. / ak som to správne pochopila/. Mne niekto neuhradí pohľadávku 3 roky, peniaze nedostanem, / nikdy/, ale tento príjem si zdaním?
Už dlhšiu dobu tomuto nerozumiem....
Maxinka
23.02.10,13:51
Ahojte poraďaci, chcela by som poprosiť o radu. Mám neuhradené pohľadávky z roku 2000-2006 a chcela by som ich vyradiť z evidencie na základe § 19 odst.1 písm i). čítala som usmernenie od drsr a keď som dobre pochopila, tak
môžem tieto pohľadávky vyradiť z evidencie bez vplyvu na základ dane. Je to pravda? Píšu, že nemám brať do úvahy či sa na pohľadávku dá robiť opravná položka. Tento bod si vraj nemám všímať. Možno mi niečo ušlo. Ide o malé sumy pohľadávok. Predpokladám, že už tieto pohľadávky nebudú uhradené. Je možné začať vymáhať tieto pohľadávky teraz, ked su premlčané, aj ked su niektoré čiastočne zaplatené. ďakujem
:confused::confused::confused:
marta.st9999
23.02.10,14:03
Aj mňa to zaujíma,lebo mám jednu veľku neuhradenu pohľadávku z roku 2004 je už Vie niekto na to odpoveď?.
Podľa mňa má Soňuľa pravdu ale prečo to je tak neviem povedať.